×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Ukrainas notikumu atbalss (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Slava, Ukrainai! Slava, varoņiem!” – šādus saukļus vakar izsauca pie Brīvības pieminekļa sapulcējušies cilvēki, lai paustu atbalstu Ukrainas tautai.

Pasākums sākās ar klusuma brīdi, pieminot demonstrācijās Kijevā bojā gājušos aktīvistus, un dažiem pasākuma dalībniekiem līdzās Ukrainas karoga lentītei bija piesprausta arī sēru lentīte. Vēlāk pasākuma dalībnieki dziedāja Latvijas un Ukrainas himnu. Kopumā uz atbalsta pasākumu bija sapulcējies ap 100 cilvēku, starp kuriem bija vietējās ukraiņu kopienas pārstāvji, Latvijā studējošie ukraiņu jaunieši un labējo politisko spēku aktīvisti. Plīvoja gan Latvijas, gan Ukrainas karogi un uz lapiņām bija rakstīti saukļi Ukrainas opozicionāru un brīvas Ukrainas atbalstam.

“Ir ļoti patīkami, ka pie Brīvības pieminekļa sapulcējušies tik daudz latviešu, lai sniegtu atbalstu Ukrainai. Kad nesen biju Kijevā – Maidanā redzēju Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un arī Baltkrievijas karogus, tas stiprināja kaujas garu, jo ir apziņa, ka mūs atbalsta visas pasaules tautas,” sacīja ukraiņu students Bogdans. “Ukraiņu pamatvēlēšanās ir mainīt postpadomju sistēmu, kas valstī ir tik spēcīgi nostiprinājusies. Tā ir cīņa par normālu un brīvu Ukrainu,” sprieda Bogdans.

Arī ukraiņu kopienas pārstāve Oksana, kas ir dzimusi Ivanofrankivskā, atzina, ka viņa pie Brīvības pieminekļa jūtas pacilāti un ir pateicīga Latvijai, ka tā sniegusi atbalstu dzīvē un ka šeit viņa ir izmācījusies par ārsti. “Es jūtos brīvi Latvijā. Un vēlos, lai arī Ukrainā cilvēki tā justos,” teica Oksana.

Skanot Latvijas himnai, pie pieminekļa izcēlās konflikts starp demonstrantiem un kādu krieviski runājošu vīrieti ar fotokameru, kurš pasākuma dalībniekiem izteica politiski aizskarošas piezīmes un filmēja pasākumu. Vēlāk iejaucās policija, kas ar vīrieti veica pārrunas.

Atbalsta akciju rīkoja domubiedru grupa, kas izplatīja aicinājumu sociālajos tīklos. Atbalsta akcijā piedalījās arī vairāki politiķi – piemēram, “Vienotības” pārstāvji Veiko Spolītis, Sandra Kalniete, Ilze Viņķele un Sarmīte Ēlerte, kā arī jaunais vides un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība). Pasākumā piedalījās arī partijas “Visu Latvijai” jauniešu kustības pārstāvji. Domubiedru grupa arī piektdien rīkoja protesta akciju pie Ukrainas vēstniecības Rīgā, uz kuru pulcējās līdz 100 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. PSRS savā laikā ieplūdinaja Austurmukrainā klejojošos homo soviticus, kuriem ir pretēja rietumukraiņu ideoloģijai. Tādēļ visās post PSRS valstīs ir izveidojusies dažādu ideoloģiju sabiedrības daļu pretstatīšanās. Pie tam homo sovieticus atbalsta Kremlis. Ja Ukraina pievienosies ES, tad paliek Krievija ar Baltkrieviju un Vidusāziju. Latvija dzīvojošie ukraiņi labi saprot milzīgo homo sovieticus invāziju, kas apgrūtina demokrātijas attīstību Ukraina. Malači, ka atbalsta savējos. Tikai žēl, ka tapat ka citas politiskās pretošanas kustībās tiek “iemesti” provokātori, kas samaita šādu kustību publisko tēlu.

  2. Ukraiņi ir malači! Putins par savu Eirāzijas Savienības projektu var aizmirst.

  3. Ir patīkami apzināties KA mēs esam un KAS mēs esam.

Draugiem Facebook Twitter Google+