×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukrainas spēki vēršas pret separātistiem (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Varasiestādes pret Ukrainas austrumos administrācijas ēkas sagrābušajiem prokrieviskajiem separātistiem, kas ir ķērušies pie automātiskajiem ieročiem, izturēsies kā pret teroristiem un noziedzniekiem, paziņojis Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs.

“Svētdien pret mūsu valsti sākās iepriekš izplānota, koordinēta provokācija, kuru organizējuši Krievijas Federācijas specdienesti,” sacīja pagaidu prezidents. “Gandrīz vienlaicīgi tika sagrābtas Harkovas, Doņeckas un Luganskas apgabalu administrāciju ēkas,” viņš norādīja. Jau pirmdien no separātistiem atbrīvota Ukrainas drošības dienesta ēka Doņeckā, bet otrdien – Harkovas apgabala valsts administrācija, sacīja Turčinovs. Harkovas apgabala valsts administrācijas ēkas atbrīvošanā, ko veica Ukrainas iekšējā karaspēka specvienība “Jaguar” bez šaujamieroču lietošanas, vairāki milicijas darbinieki ievainoti, aizturēti aptuveni 70 prokrievisko separātistu. “Separātistu mēģinājumi sākt provokācijas Dņepropetrovskas un Nikolajevas apgabalos lokalizētas,” teica pagaidu prezidents. Kijeva uzskata, ka aiz nekārtību rīkotājiem stāv Kremlis, šādi sagatavojoties iespējamai reģiona aneksijai.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens apspriedē Parīzē vakar brīdinājis Krieviju, ka tā pieļautu vēsturisku kļūdu, ja turpinātu iejaukties Ukrainas iekšējās lietās. “Tam būtu smagas sekas mūsu attiecībās ar Krieviju, un tas vēl vairāk izolētu Krieviju starptautiski,” norādīja NATO ģenerālsekretārs.

Četrpusējas sarunas ar Ukrainas, Krievijas, ASV un Eiropas Savienības pārstāvju piedalīšanos par situāciju Ukrainā varētu notikt tuvākās nedēļas laikā, vakar pavēstīja Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis. Krievija paziņojusi, ka vienīgais veids, kā izkliedēt spriedzi, būtu Kijevas īstenotas konstitucionālas reformas, kas paredzētu valsts federalizāciju un lielāku neatkarību reģioniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Būs!

 2. nekā nebūs, Ukraīnas armija ir gļēva, atdeva Krimu, atdos arī valsti. Mīzēji.

 3. Ukrainai vajag drošāk vērsties pret šiem Krievijas saorganizētajiem separātistiem un rezultāti neizpaliks.
  Par to liecina šo huligānu aresti Harkovā, kad 18 minūtēs tika arestēti 70 cilvēki ar viņu vadoni priekšgalā ,kuri bija ieņēmuši administrācijas ēku. Kā ziņoja Ukrainas TV, starp šiem “tautiešu” aizstāvjiem
  un “pašpasludinātās republikas” iniciatoriem esot indivīdi arī no Krievijas cietumiem, kas tur atbrīvoti un speciāli iesūtīti Ukrainā “federācijas” veidošanai! Jā, metodes Ukrainas saplosīšanai patiešām oriģinālas.

  • Nekā orģināla!
   Tas jau tika darīts 1918. un 1940. gados…
   Ar kriminālistiem, kurus apsola “apžēlot”, ja viņi darīs neģēlības “valsts labā”, var sarunāt jeb ko… 🙁
   Rezultāts bija Gulags utt…
   Starptautiskā sabiedrība vēl joprojām nav novērtējusi adekvāti Staļinismu – lūk arī līdzīgas metodes tiek lietotas mūsdienās…

Draugiem Facebook Twitter Google+