Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
3. maijs, 2016
Drukāt

Ungārijā dota zaļā gaisma referendumam par ES migrantu kvotām

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Ungārijas Augstākā tiesa otrdien pieņēma lēmumu, kas paver ceļu valdības iniciētā referenduma rīkošanai par Eiropas Savienības (ES) mēģinājumiem uzspiest dalībvalstīm saistošas kvotas patvēruma meklētāju izmitināšanai.

Saskaņā ar premjerministra Viktora Orbāna vadītās valdības ieceri vēlētājiem referendumā būs jāatbild uz jautājumu: “Vai Jūs vēlaties, ka ES bez Ungārijas parlamenta piekrišanas uzdod pārvietot uz Ungāriju [personas], kas nav Ungārijas pilsoņi?”

Orbāns ir paziņojis, ka atbilde “nē” uz šo referenduma jautājumu būs “labvēlīga Ungārijas neatkarībai”.

Tiesas spriedums tika pieņemts, izskatot četras sūdzības, kurās bija apstrīdēts Nacionālās vēlēšanu komitejas februāra lēmumus par referenduma jautājuma apstiprināšanu.

Ir gaidāms, ka referendums tiks sarīkots šogad. Referendums tiks uzskatīts par notikušu, ja tajā piedalīsies vairāk nekā 50% balsstiesīgo.

Pievienot komentāru

Kad Latvijā būs ES sociālie standarti (5)Lai tuvinātu Eiropas valstu sociālos modeļus, jālīdzsvaro to tēriņi sociālajai aizsardzībai
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+