×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Ungārija paziņo par “krīzes nodokļu” atcelšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijā no nākamā gada janvāra tiks atcelti pretrunīgi vērtētie “krīzes nodokļi”, ar kuriem tiek aplikti mazumtirdzniecības un telekomunikāciju uzņēmumi un kuru atcelšanu pieprasījusi Eiropas Savienība.

“Ungārijas valdība neatkarīgi no šīs prasības, un rīkojoties atbilstoši iepriekšējiem lēmumiem, no 2013. gada 1. janvāra pilnībā apturēs pagaidu īpašos nodokļus, ar kuriem aplikti atsevišķi sektori – mazumtirdzniecība un telekomunikācijas,” teikts paziņojumā, kas ievietots valdības tīmekļa vietnē.

Iepriekš Eiropas Komisija pieprasīja, lai Ungārija mainītu īpašos nodokļus, kas, pēc Briseles domām, esot “diskriminējoši”, jo tie neproporcionāli skar citu valstu uzņēmumus. EK Budapeštai deva divus mēnešus šīs prasības izpildei, piedraudot nepakļaušanās gadījumā vērsties ES tiesā. Savukārt Ungārija savā paziņojumā norādījusi, ka EK “klauvē pie atvērtām durvīm”, uzsverot, ka lēmums par īpašo nodokļu atcelšanu nav pieņemts, reaģējot uz ES prasību. Ungāru amatpersonas arī norādījušas, ka šobrīd spēkā esošie noteikumi pilnībā atbilstot ES tiesību normām. Tajā pašā laikā taupības pasākumu pakete, kuru ekonomikas ministrija izsludināja pagājušajā piektdienā, paredz, ka īpašais banku nodoklis, kas arī tika ieviests kā pagaidu krīzes pasākums, tiks padarīts par pastāvīgu maksājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+