×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2012
Drukāt

Urbanovičam liegta pielaide valsts noslēpumam

LETALETA

Apvienības “Saskaņas centrs” (SC) līderim Jānim Urbanovičam (attēlā) liegta pielaide valsts noslēpumam, kas liegs viņam strādāt Saeimas Nacionālās drošības komisijā, liecina telekompānijas “TV3” raidījuma “Nekā personīga” rīcībā esošā informācija.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) sākta izmeklēšana par Saskaņas centra finanšu tīrību pirms Saeimas vēlēšanām. Biroja uzmanības lokā nonākusi arī kampaņa parakstu vākšanai par krievu valodas referendumu.

Līdzīgi kā iepriekšējā, arī šajā Saeimā Urbanovičs vēlējās turpināt darbu parlamenta Nacionālās drošības komisijā. Šajā komisijā izskata sevišķi svarīgus jautājumus, kas saistīti ar valsts drošību, tādēļ tās locekļiem nepieciešama augstākā pielaide valsts noslēpumam. Deputātam tāda iepriekšējā Saeimā bija, taču 11.Saeimā tā bija jāprasa no jauna.

Urbanovičam tā joprojām nav piešķirta, un “Nekā personīga” rīcībā esošā informācija liecina, ka šoreiz viņš pielaidi nesaņems.

Saskaņas centra Saeimas vēlēšanu kampaņa bijusi necaurspīdīga un tai uzmanību pievērsis KNAB. Birojs pārbaudīja Krievijas partijas “Vienotā Krievija” konsultantu piesaisti Daugavpils aģitatoru apmācībā, taču partijas līderi tā arī nespēja sniegt pārliecinošu atbildi, kas šos ekspertus piesaistījis.

KNAB interesēja arī vizuālās reklāmas uz Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta. Ne partija, ne arī Rīgas satiksme neatklāja, cik tās izmaksāja.

“Nekā personīga” rīcībā esošā informācija liecina, ka izmeklētāju uzmanības lokā nonācis arī jautājums, kurš finansējis reklāmas kampaņu krievu valodas referenduma ierosināšanai.

Neoficiālas ziņas liecina, ka Urbanoviča vietā Nacionālās drošības komisijā varētu strādāt Andrejs Klementjevs (SC), kuram jau ir šāda darba pieredze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+