×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Ušakova karikatūras sāga: sieva aicina iedzīvotājus aizstāvēt Rīgas mēru (16)

FacebookFacebook

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova sociālajos tīklos izplatījusi attēlu un tekstu ar aicinājumu aizstāvēt Rīgas mēru no pārmetumiem, kurus viņš saņēmis, publicējot karikatūru par okupācijas rezultātā nodarītajiem zaudējumiem Latvijas ekonomikai un tādējādi radot neizpratni, vai šādi viņš apšauba Latvijas okupācijas faktu.

Strautiņa-Ušakova publicējusi attēlu ar uzrakstu “Es esmu Ušakovs” un tekstu, kurā skaidro, kādēļ viņa aizstāv Ušakova pozīciju, publicējot karikatūru.

“Kāpēc es kā Nila Ušakova sieva, mēra biroja vadītāja, cilvēks, kas ir strādājis kopā ar Tautas partiju, TB/LNNK, visbeidzot, kā latviete, kas audzināta tīri latviskā garā, ievērojot visas latviešu tautas tradīcijas ar tautas dziesmām un Raimondu Paulu, kuras vecvecāki ir bijuši izsūtīti, aizstāvu viņu šajā situācijā ar karikatūru, kas izsaukusi plašu rezonansi,” raksta mēra sieva, tālāk uzskaitot desmit punktus, kādēļ lēmusi izteikt politiķim atbalstu.

Strautiņa-Ušakova arī aicina sociālo tīklu lietotājus uzstādīt paziņojumam pievienoto attēlu “Es esmu Ušakovs” kā savu profila fotogrāfiju, paužot atbalstu Rīgas mēram šajā situācijā.

Kā vēstīts, Ušakovs pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam braucamrīkam sabojā riteni, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas – tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.

Tikmēr “Vienotības” deputāts Vilnis Ķirsis jau vērsies pie Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu, liecina Ķirša publiskotā vēstule sociālajā tīklā “twitter”. Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas mēram jāatvainojas par sociālos tīklos publicēto karikatūru, kurā mēģināts jokot par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem.

Pats Ušakovs norādīja, ka šādu attēlu publicējis, jo uzskata, ka nav pareizi pašreizējās valstī esošajās problēmās meklēt cēloņus vēsturē, kā arī tērēt lielas naudas summas, lai pētītu pagātnes notikumu radītos zaudējumus tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu pašreizējo problēmu risināšanā.

“Bēdīgi skatīties, ka situācijā, kad Latvijā ir tik daudz problēmu, kā, piemēram veselības vai izglītības nozare, publiskajā telpā joprojām kā attaisnojums mūsu problēmām tiek minēti vēsturiskie notikumi. Un bēdīgi skatīties, kā tiek tērēti resursi kompensāciju aprēķināšanai par pagātni, nevis vīzijas izstrādāšanai, ko mēs darīsim nākotnē. Ar šo bildi gribēju pievērst uzmanību, ka mums ir jāizbeidz lūkoties pagātnē un sen ir laiks pievērsties nākotnei. Un, ja šī bilde ir izraisījusi diskusijas, man par to ir liels prieks,” komentēja Rīgas mērs.

PSRS laikā aptuvenie nodarītie zaudējumi Latvijas ekonomikai ir 185 miljardi eiro, lēš PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kaut kā divdomigi var iznākt-ja pēkņi visi būs ušakovi,vai ivetiņa neapjuks

 2. Par vēlu,kaunies par vīru!Un padomā,kāpēc apprecēja latvieti.

 3. Šī karikatūra it nemaz nesaistās ar ato attaisnojumu, ko min sieva. Šī ir smiešanās par valsti.
  Ja vēlējās pievērst uzmanību tam, kas rakstīts attaisnojumā, tad karikatūrai drīzāk vajadzēja būt ar attēlotu vēsturnieku citu valstu labklājības fonā.

 4. Kāpēc īstā latviete,Ušakova sieva neatturēja savu vīru no acīmredzamām stubībām? No mļķībām nav jāaizstāv, muļķības ir jāārstē.

 5. Nelūdzies, tu .. Jums abiem vieta nevis manā Dzimtenē, bet Putina galmā Krievijā. Jūs, ar putām uz lūpām, smilkstat pēc krievu valodas un visa pārējā, ko krievi vēlas te, Latvijā. .. Kā var būt tik nekaunīgs cilvēks, sevi pozicionēt kā izsūtīto mazmeita, vai kas. Te ir redzami tie mūsu tautas nodevēji, tādu ir daudz Latvijā. Tāpēc mēs nekad nevarēsim kļūt brīvi, ja starp mums ir nelieši. Dievs, palīdzi Dievs, atbrīvot manu Dzimteni.

 6. Tu esi nelabojama un prasta latviete. Man kauns, ka tu saucies par latvieti. Es nevaru te veltīt tev vārdus, kādus gribētu pateikt. Nesmilksti tagad par Ušakovu, viņš ir pelnījis sodu, nevis atvainošanos. Mēs, LATVIEŠI, to nevaram pieņemt, jo viņš ir piesmējis un apgānījis manu tautu savā Dzimtenē. …Viņa un tava vieta ir nevis manas Dzimtenes galvaspilsētas goda pjedestālā, bet gan Putina Galmā Krievijā. Dievs, atpestī manu tautu un manu Dzimteni no tādiem cilvēkiem.

 7. Vilnis Ķirsis kļūdās un padara sevi par apsmieklu. Tas nav DP kompetencē.

 8. ……………………”TU ESI AUSAINIS”

 9. ,ka esi Nils Ušakovs mēs zinām,tas pats,kurš rīkoja referendumu ,balsoja un aicināja balsot PRET latviešu valodu Latvijā un kurš katru gadu kopā ar okupantu paliekām rīko orģijas Karātavu laukumā,svinot Latvijas okupāciju( vai varbūt tomēr pieminot pakārtos vācu ģenerālus?).Ta kā ,Ivetiņ, mums nevajag neko atgādināt,neesam aizmirsuši.

 10. Interesanti ko par to saka ushaks, ka vinju metusies aizstaaveet sieva 😀

 11. Kartupelis ar mugurkaulu Atbildēt

  Ivetiņa kangarīte sāk stresot,jo Inese Vaidere,.. sūdzēs tiesā!!!

 12. Tādus ņilus nepārtaisīsi; tie pārtaisīja, pārtaisa un pārtaisīs letiņus. Un mēs, kā ierasts, turpināsim klanīties un bučot šiem piedurkni …

 13. ES ESMU LEIKUMA. Man ir kauns par tādu Rīgas mēru.

 14. Neesmu aizstāvējusi un neaizstāvēšu to krievulēnu kurš jau entās x ir apsmējies,piesmējis Latviju.
  Balsojot pret valodu,ejot katru gadu uz to Pārdaugavas monstru.Es vispār brīnos,kā tāds cilvēks var būt mērs!!

Draugiem Facebook Twitter Google+