×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

“Ušakova kepku” aicina nosaukt par Dreiliņkalnu (5)

Zēns brauc ar ragaviņām no kalna bijušās Dreiliņu atkritumu izgāztuves vietā. Foto - LETAZēns brauc ar ragaviņām no kalna bijušās Dreiliņu atkritumu izgāztuves vietā. Foto - LETA

Rīgas domes “Vienotības” frakcijas deputāti Olafs Pulks un Nils Josts aicina Augusta Deglava ielā izveidotajam kalnam, kuru tautā mēdz dēvēt par “Ušakova kepku”, piešķirt Dreiliņkalna nosaukumu.

Kā aģentūru LETA informēja “Vienotības” Rīgas domes deputātu frakcijas referents Edgars Ikstens, Pulks un Josts ir pieprasījuši iekļaut tuvākās Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas darba kārtībā jautājumu par Dreiliņkalna nosaukuma piešķiršanu mākslīgi izveidotajam kalnam Augusta Deglava ielā.

Deputāti norāda, ka kalns jau vairākkārt sestdienās un svētdienās ir ticis atvērts rīdziniekiem gan slēpošanai, gan braukšanai ar ragaviņām, gan citiem ziemas priekiem. Pulks un Josts pauž, ka kalns ir reāls ģeogrāfisks objekts galvaspilsētā, un tam nepieciešams labskanīgs nosaukums valsts valodā. Arī apkaimes iedzīvotāji esot aicinājuši piešķirt nosaukumu atbilstoši kalna atrašanās vietai.

Deputāti uzskata, ka oficiālās Rīgas domes interneta vietnes “riga.lv” lietotais nosaukums “Ušakova kepka”, apzīmējot kalnu, iespējams, kalpo priekšvēlēšanu vajadzībām, tomēr nav pieņemams kā vietvārds Latvijas galvaspilsētā. Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka vietvārdus Latvijā veido latviešu valodā atbilstoši latviešu valodas normām, izvēlas tādus nosaukumus, kas iekļaujas latviskajā kultūrvidē, sekmē tās vērtību saglabāšanu un attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nila Amerika un Andra Ušakova virsotne- augstiene.

  2. Kāpēc ne Deglava kalns?

  3. Dzīvoju tuvu kalnam un vietējo latviešu vidū to sauc ne tikai par Dreiliņkalnu, bet arī Deglava kalnu.

  4. nerunāju krieviski Atbildēt

    Kas ir “kepka” latviski vai angliski?

  5. Ušmerika augstiene…

Draugiem Facebook Twitter Google+