×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Ušakovs: jautājums par pilsonību jārisina parlamentārā līmenī

usakovs18052

Latvijai vēl viens referendums nav vajadzīgs, tāpēc jautājums par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem jārisina parlamentārā līmenī, uzskata partijas “Saskaņas centrs” (SC) līderis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Tā Ušakovs atbildēja īsi uz LNT raidījumam “900 sekundes” uzdoto jautājumu, vai SC atbalsta parakstu vākšanu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

Jau ziņots, ka referenduma rīkošanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies 4200 cilvēku, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja kustības “Par vienlīdzīgām tiesībām” koordinators Andrejs Tolmačevs.

Tolmačevs norādīja, ka iedzīvotāju aktivitāte pieaug un cilvēki, kuri parakstījušies par šo iniciatīvu, stāsta par to arī saviem draugiem un paziņām, kuri arī vēlāk ierodas, lai parakstītos. Oficiāli parakstu vākšana referenduma ierosināšanai sākta pērn 26.septembrī, taču laikā, kad notika aktivitātes saistībā ar referendumu par krievu valodas statusu, nenotika nekādas akcijas, lai piesaistītu uzmanību šai parakstu vākšanai.

Pēc Tolmačeva teiktā, par referenduma ierosināšanu nāk parakstīties dažāda vecuma cilvēki, kā arī daudzi jaunieši atbalsta šo iniciatīvu. Par referenduma rīkošanu esot parakstījušies arī daudzi latvieši, apgalvoja kustības “Par vienlīdzīgām tiesībām” koordinators.

Viņš norādīja, ka nepieciešamo parakstu skaitu plānots savākt līdz septembrim, iespējams, tas varētu notikt arī ātrāk, taču vasarā iedzīvotāju aktivitāte parasti ir samērā zema.

Referenduma rīkošanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies arī Saeimas deputāti Igors Pimenovs (SC) un Nikolajs Kabanovs (SC), teica Tolmačevs.

Kā ziņots, kustība “Par vienlīdzīgām tiesībām” aicinājusi iedzīvotājus parakstīties, lai tiktu ierosināta tautas nobalsošana par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Kustības paziņojumā izteikts lūgums ziedot naudu, lai nodrošinātu notāru pakalpojumus tiem, kuriem pašiem nav nepieciešamo finanšu jeb 2,01 lata par vienu parakstu.

Patlaban norit parakstu vākšanas pirmais posms. Ja tajā tiks savākti 10 000 notariāli apstiprinātu Latvijas iedzīvotāju parakstu, Centrālajai vēlēšanu komisijai būtu jāorganizē tālāka parakstu vākšana. Referenduma rīkošanai jāsavāc 10% vēlētāju parakstu tautas nobalsošanas ierosināšanai. Pirmais parakstu vākšanas posms norisināsies līdz 2012.gada septembrim.

“Uzvarai referendumā mums nepieciešams savākt 230 000 balsu “par”. Tas ir pilnībā reāli!” teikts kustības izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, līdz 10.maijam par referenduma iniciēšanu ar mērķi nepilsoņiem automātiski piešķirt pilsonību bija parakstījušies apmēram 2500 pilsoņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+