×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Uz Gaismas pili – no rokas rokā


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Viens no centrālajiem Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikumiem būs akcija “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde” 18. janvārī, kurā no vecās Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno bibliotēkas mājvietu Gaismas pili roku rokā tiks nodotas grāmatas.

Plkst. 12 dienā no vecās bibliotēkas ēkas savu ceļu uz jaunajām mājām sāks pirmās grāmatas, kur tās sagaidīs bibliotekāri ar bibliotēkas vadītāju Andri Vilku priekšgalā. Grāmatu no vecās bibliotēkas kā pirmais dos vecākais bibliotekārs Latvijā, bet Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā to ieliks jaunākais. Kuriem tiks šis gods, bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Valtiņa sola atklāt tikai nākamās nedēļas sākumā. Iespējams, ka arī vecākajam bibliotekāram tas būšot pārsteigums. Akcijā abu bibliotēku ēkās darbosies vairāk nekā 500 bibliotekāru no visas Latvijas. Līdz ar pirmās grāmatas ienākšanu jaunajā bibliotēkā Gaismas pils ēka tiks atvērta un interesenti varēs aplūkot pieejamās telpas.

Pirmā grāmata, kura ienāks Gaismas pilī, būs 1825. gadā Pēterburgā latviešu valodā izdotā Bībele (grāfa Lambsdorfa dāvinājums).

Sagaidot grāmatas pie Gaismas pils, ikviens pie bibliotēkas izvietotajā ekrānā varēs vērot grāmatu pārceļošanu, ieklausīties īpaši šim notikumam izvēlētu citātu lasījumos, kā arī klausīties Tautas grāmatu plauktā ievietotajās grāmatās ierakstītajos novēlējumos.

Latvijas Televīzija 1. kanālā norisi rādīs tiešraidē. Tiklīdz plkst. 12 pirmā grāmata izceļos no vecās bibliotēkas, tā LTV varēsim vērot arī norises pie jaunās ēkas atvēršanas. Arī visā grāmatu ķēdes maršrutā būs izvietotas TV kameras. 
navbibl

Kā pastāstīja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris, grāmatu ķēdei jau pieteikušies vairāk nekā deviņi tūkstoši cilvēku. Taču, lai precizētu dalībnieku skaitu un organizatoriem būtu skaidrs, ka viņu nodomos nekas nav mainījies, visi tiek lūgti apstiprināt savu dalību pa tālr. 67037969 vai mob. tālr. 29357445, vai e-pastā: kede@riga2014.org. Tas nepieciešams arī tāpēc, lai precizētu ikviena ķēdes dalībnieka ierašanās laiku un vietu. Tie, kas šobrīd vēlas reģistrēties, tiek lūgti nosūtīt pieteikumu pa e-pastu kede@riga2014.org, kurā jānorāda savs vārds, uzvārds, tālruņa numurs. Reģistrēties akcijai var līdz 16. janvārim.

Grāmatu ķēdē ir izveidoti astoņi posmi ar noteiktām pulcēšanās vietām, kurā ikviens saņems dalībnieka atšķirības zīmi un, sekojot posmvežu norādēm, ieņems vietu grāmatu draugu ķēdē.

Ķēdes laikā pa Akmens tiltu kursēs tikai sabiedriskais transports.

Rēķināts, ka katrs ķēdes dalībnieks tajā stāvēs apmēram pusstundu. Tiem, kuri vēlēsies šo norisi tikai vērot, jāatgādina, ka ķēde ilgs apmēram trīs stundas. (Avīzē “Rīga.LV” minētais, ka ķēde ilgs līdz plkst. 18, ir novecojis fakts.)

Kā mēdz teikt, nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs. Un, kaut arī ziema mūs šogad lutina ar lietu, ieteicams ģērbties silti, jo uz tilta var būt vējš, bet lietussargus līdzi neņemt, jo rokām taču jābūt brīvām grāmatu padošanai. Lietussargu vietā labāk izvēlēties Dziesmu svētkos ierastos lietus mētelīšus. Lai neciestu grāmatas, par tām padomāts īpaši – tās ir atputekļotas un īpaši apstrādātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+