Latvijā
Kriminālziņas

Uz “melnās šosejas” Tīnūžos uzklās akustisko marķējumu 16

Foto: Valsts policija

Ceļa posmā Tīnūži-Koknese, kur notikušas vairākas traģiskas avārijas, tiks uzlabota satiksmes drošība – šogad uzklāts īpašs marķējums, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pirmdien informēja “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“Mēs šogad uzklāsim akustisko marķējumu ass līnijai, kas nodrošinās to, ka, ja autovadītājs varbūt ir iemidzis vai zaudējis uzmanību un sāk slīdēt pretējā braukšanas joslā, tajā brīdī, kad viņš sajutīs vibrācijas vai troksni, tas liks viņam atgriezties savā braukšanas joslā. Mēs to šogad izdarīsim,” solīja Lange.

Uz autokatastrofām bagātā autoceļa Tīnūži-Koknese pēdējo divarpus gadu laikā gājuši bojā 14, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 30 cilvēki.

“Ceļš jau ir labs, un jāpriecājas par tik labi izbūvētu ceļu, taču negadījumu aptuveni 60 kilometru posmā tiešām ir daudz. Tas ir jautājums ceļa uzturētājiem un būvniekiem, kāpēc mēs uz samērā jauna ceļa neesam padomājuši par tādiem tehniskiem risinājumiem, kas citviet Eiropā jau ieviesti. Policija no savas puses dara visu iespējamo, cik nu ļauj policijas kapacitāte, taču pie katra kilometra policistu nevaram novietot,” iepriekš par Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša teikto vēstīja LETA.

Tīnūžu-Kokneses jauno ceļa posmu atklāja 2014.gadā. Pēdējā traģēdija notika aprīlī, kad kravas un vieglā auto sadursmē gāja bojā divi cilvēki. Pērn aprīļa sākumā uz ceļa Tīnuži-Koknese vieglās automašīnas un kravas automašīnas sadursmē gāja bojā viens no pēdējo gadu Latvijas labākajiem trīssoļlēcējiem, 24 gadus vecais Pāvels Kovaļovs, viņa 23 gadus vecā sieva un tikai divarpus mēnešus vecā meita.

Stacionārie fotoradari pērn martā autoceļa Tīnūži-Koknese 20,4.kilometrā fiksējuši rekordu – BMW šoferis traucies ar ātrumu 210 kilometri stundā. Šajā ceļa posmā arī iepriekšējā mēnesī tika fiksēts ātruma pārkāpuma rekords, sasniedzot 167 kilometrus stundā.

LA.lv