×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. novembris, 2017
Drukāt

Uz orientēšanās sacensībām atbraucis lietuvietis apmaldās Vecrīgā

Foto LETAFoto LETA

19.novembrī īsi pirms pulksten 17.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu zēnu no Lietuvas, kurš vecpilsētas ielās bija apmaldījies. Zēnu ievērojusi kāda sieviete, kura nolēmusi izsaukt Rīgas pašvaldības policiju.

Ierodoties notikuma vietā, izsaucēja skaidroja, ka pastaigājusies pa Vecrīgu un ievērojusi raudošu zēnu. Puika nevarēja atbildēt uz jautājumiem ne angļu, ne krievu valodā, tāpēc izsaucēji ar “Google translate” palīdzību mēģinājuši sazināties ar zēnu. No bērna noskaidrots, ka viņš ar sporta komandu atbraucis uz Latviju, lai piedalītos orientēšanās sacensībās. Tāpat skolnieks pastāstīja, ka neatceras ne trenera, ne vecāku tālruņa numurus un pašam mobilās ierīces vēl neesot.

Kārtības sargi zēnu iesēdināja operatīvajā transportlīdzeklī, lai viņš sasildās. Tikmēr policists atmiņā pārcilāja kolēģu un paziņu loku, kuri varētu brīvi runāt lietuviešu valodā. Sarunās laikā policists atcerējās, ka viņa tēvs pārzina lietuviešu valodu. Likumsargs centās sazvanīt tēvu, taču viņš uz telefona zvaniem neatbildēja. Policists uzreiz zvanīja mātei, kura apstiprināja, ka tēvs atrodas blakus un iedeva telefonu viņam.

Pēc dažiem mirkļiem ar tēva starpniecību tika uzsākta saruna ar zēnu. Noskaidrots, ka sporta komandas autobuss esot vienā no degvielas uzpildes stacijām Vecrīgas apkaimē. Vairākkārtīgi sazinoties ar lietuviešu valodas pārzinātāju likumsargi sekoja norādēm. Vienā no tuvējām degvielas uzpildes stacijām atrasts komandas autobuss un puika nodots trenerim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+