×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Uz raibās dziesmu takas ar “Latvian Voices”


Jaunais gads pašmāju vokālās grupas “Latvian Voices” dziedonēm atnācis notikumu pilns – šogad viņas gaida ciemos kā Eiropā, tā Āzijā, tomēr gadu “Latvijas balsis” atklās Siguldā 2. februārī koncertzālē “Baltais flīģelis”, kur pirmoreiz skanēs programmas “Tā kā taka” akustiskā versija kopā ar talantīgo koklētāju Laimu Jansoni.

 

“Latvian Voices” ir septiņas jaunas, enerģiskas un profesionālas dziedātājas – katra no viņām darbojos dažādos Latvijas koros un ansambļos, taču satiekoties septets izdzied pašu aranžētas un komponētas dziesmas – gan latviešu tautasdziesmas, gan renesanses un baroka pērles, gan populārāko estrādes dziesmu versijas, savienojot klasikas, etno, popmūzikas un džeza intonācijas.

Dziedones nebaidās, ja viņu stilu dēvē par eklektiku. “Saglabājam gan klasiskās mūzikas tendences, gan piejaucam popmūzikas manierismu, nereti ar džeza iezīmēm un apvienojam to ar etno vokāla tradīcijām,” skaidro Laura Jēkabsone, viena no ansambļa balsīm un daudzu muzikālo aranžējumu autore.

Neparasto muzikālo savienojumu jau novērtējuši klausītāji un mūzikas kritiķi aiz Latvijas robežām – “Latvian Voices” balsis skanējušas Ūzedomas mūzikas festivālā Vācijā, Dānijā viņas ievēroja pasaulslavenās a cappella grupas “The King’s Singers” dalībnieks Bobs Čilkots, kurš pat sadarbojās ar meitenēm viņu pirmā ierakstu albuma (“Making Waves”) veidošanā. Grupa lepojas arī ar zvaigžņu, “The Hilliard Ensemble”, pieskārienu viņu stilam – skolotas taču izcilo dziedoņu meistarklasē.

Rūpīgi liktie pamati nesuši arī panākumus vairākos Eiropas konkursos – uzvaru klasiskās mūzikas kategorijā un Skatītāju simpātiju balvu a cappella konkursā “Vokal Total” Grācā Austrijā, laureātu titulu starptautiskajā konkursā “A Cappella” Leipcigā.

Tomēr dziesmotā septiņnieka līdz šim lielākais panākums ir zelta pakāpes diploms un čempiona tituls sieviešu kamerkoru kategorijā pagājušā gada Pasaules koru spēlēs Sinsinati ASV.

Arī pašmāju mūzikas kritiķi atzinīgi novērtējuši “Latvian Voices” – viņu jaunākais studijas albums “Tā kā taka”, kas veikts Latvijas Radio studijā, izpelnījies nomināciju Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai.

Dziesmas, kas skan albumā “Tā kā taka” būs gaidāmā Siguldas koncerta pamatmotīvs. Tās gan jau izskanējušas divos apjomīgos koncertos pērn Spīķeru koncertzālē, toreiz kopā ar spāņu “bītbokseri” Lytos un koklētāju Laimu Jansoni aizvedot klausītāju pa dažādām muzikālajām takām, bet galvenais – izvijoties cauri pašu apdarinātām latviešu tautasdziesmām un oriģinālmūzikai septiņbalsīgā skanējumā. L. Jēkabsone atklāj, ka gaidāmais koncerts Siguldā ir ar sava veida pirmizrādes garšu – šoreiz spēcīgāk izskanēšot tautas mūzikas aranžējumi “Latvian Voices” stilistikā, bet pirmoreiz – akustiskā versijā. Papildus – grupas oriģināldziesmas, kuru tapšanu ietekmējusi latviešu tautas mūzika, arī vairāku jaundarbu pirmatskaņojumi – tie tapuši sadarbībā ar Laimu Jansoni. Līdzās tiem dziedošais septiņnieks pieskarsies arī klasiskās mūzikas pērlēm un mūzikas pasaulē zināmām dziesmām pārlikumā septiņām balsīm.

Pēc koncerta Siguldā “Latvian Voices” plāno doties plašākā koncertturnejā uz Vāciju, kur februāra vidū pirmoreiz uzstāsies kopā ar simfonisko orķestri “Norddeutsche Sinfonietta”. Kopīgā programma “Nature Sounds” veltīta pavasara tēmai, atskaņojot Vivaldi, Dvoržāka un Bārbera mūziku.

Interesanta sadarbība izveidojusies arī ar vācu puišu a cappella grupu “Viva Voce”, šogad kopīga uzstāšanās plānota gan Vācijā Volfsburgas festivālā “Stimmflut”, gan kopīgos koncertos maijā Latvijā.

Pēc pērnā gada uzvaras Leipcigas festivālā “A Cappella” “Latvian Voices” šogad aicinātas sniegt tautas mūzikas lielkoncertu arī šā gada festivālā, bet jūnijā viņu ceļš atkārtoti vedīs uz Itālijas festivālu “La Fabbrica del Canto”, savukārt rudenī grupa dosies tālāk – koncerttūrē pa Korejas pilsētām.

 

VARBŪT NODER

“Latvian Voices” koncerts “Tā kā taka”

Laiks: 2. II 18.00

Vieta: Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 3 – 6

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+