×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. augusts, 2015
Drukāt

Uz robežas atklāj vairāk nekā 15 miljonus nelegālo cigarešu

Foto: VIDFoto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas–Krievijas robežas, atklāja kontrabandu – 15 244 400 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām, informē VID.

Ceturtdien, 13. augustā Terehovas muitas kontroles punktā, veicot kravas automobiļa “Mercedes Benz” fizisko kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka automobiļa piekabē ir piestiprinātas finiera plāksnes un nav redzams, kas atrodas kravas nodalījumā. Atskrūvējot finiera plāksnes, atklājās, ka kravas nodalījumā saliktas mazumtirdzniecībai kārbiņās iepakotas cigaretes. Savukārt paciņas iepakotas gan kartona kārbās, gan polietilēna plēvē.

Kontroles rezultātā tika izņemti 15 244 400 cigarešu “Bayron”, “Golden Gate”, “Prince”, “Winston”, “NZ”, “Jin Ling”, “Compliment”, “Kiss” un “L&M” ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām un bez akcīzes nodokļa markām.

Jau dienu pēc atraduma VID Muitas policijas pārvaldē par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas.

Kriminālprocesa ietvaros aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēts Latvijas Republikas pastāvīgais iedzīvotājs, kuram vēlāk piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa ietvaros izņemts transportlīdzeklis un cigaretes. Cigaretes tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai. Pirmstiesas izmeklēšana turpinās, vēsta VID sabiedrisko attiecību nodaļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+