×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. maijs, 2017
Drukāt

Uz salas Daugavā uzceļ dievturu svētnīcu (30)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uz salas Daugavā netālu no Pļaviņām atklāta galvenā dievturu kustības svētnīca, kas nosaukta tuvumā esošā appludinātā Lokstenes pilskalna vārdā un paredzēta latviešu nacionālās reliģijas daudzinājumu, cilvēka mūža godu, kā arī gadskārtu un valsts svētku rīkošanai, informē Latvijas Dievturu Sadraudzes pārstāvis Valdis Celms.

Dievsētas kopumu veido svētnīcas ēka, pārceltuve, pulcēšanās un karogu laukums, senčiem veltīts akmens tēls, Saules vārti. Plānojuma pamatā ir vēsturiskās liecības par baltu tautu Dieva izpratni un kulta īpatnībām, būvniecībā un telpu iekārtojumā.

Atklāšanas pasākumā līdztekus Latvijas dievturiem, trimdas dievturu pārstāvjiem un svētnīcas izveidē iesaistītajiem cilvēkiem piedalījās arī citi senās baltu dievestības kopēji gan no Latvijas, gan no Lietuvas un Baltkrievijas, kā arī folkloras kopas “Grodi”, “Vilkači”, “Delve”, “Laiva”, “Griezes” un “Pērkonieši”.

Lokstenes svētnīcas apsaimniekotājs ir Latvijas Dievturu Sadraudze, kas apvieno senās baltu dievestības turpinātājus mūsdienu Latvijā.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Diez vai Dievturi sludina, ka tieši šāda bija senču ticība, galu galā lai to mēs neuzzinātu līdz galam pacentās labie un mīļie mācītāji, kakla kungi un visādi salašņas. Tie, kas brēc par pilnīgi izdomāto dievturību, atcerieties, ka jūsu katoļu konfesija 1000 gadus atpakaļ nu galīgi nebija tāda kā šodien! Spilgts piemērs – pāvesta rūpes par vidi! Ha ha, kamēr zaļie necēla trauksmi, pāvestam tā bija pie p…as, tas tagad moderni, bet 15.gs “moderni” bija rūpēties par savu naudas maku.

 2. Mazliet skumji, ka esot dievturu draudzē, par šādu notikumu uzzinu tikai tad, kad tas jau ir noticis:((.

 3. Nu tad beidzot kautkko labu kāds dara

 4. Labāk šo, nekā kalpot izredzētajiem līkdeguņiem.

 5. Kā kaut ko tādu var atļauties ja nav likuma par Dievturību?! Ko par tosaka Vanags , Stankēvičs un Juris Jansons ? Vai nav kādu minritāšu tiesības aizskartas?

  • vanaga kungs sludina kristiešu mīlestibu. Latviesiem ir jāmīl muslimi un neiģeri.! tā ir mūsu gaišā nakotne.!

 6. par kādu lezbi vadītāju tiek runāts?

 7. kam to fallu priekšā jums vajag?

 8. Referent>Different Atbildēt

  Vēl nepārliecinošāk ir,ka Dievam ir tikai viena izredzētā tauta,kurai viņš (sk.Veco Derību)palīdz sagrābt apkārtējās zemes,nežēlīgi izkaujot citas tautas!! Un (tajā pat Vecajā Derībā) atjauno tronī jūdu ķēniņu,kurš nokāvis savu tēvu!

 9. Kad es saku labi ļaudis, visi draugi bija.
  Kad te sāk žulti, liet,…

 10. Kārtējais izmurgotais ”latviskums” paši nejēdz ko pielūdz…. Apžēlojies Dievs…

  • Vai tad jūdaistu tradīcijā nav teikts, ka tēvs un māte jāgodā? Tad kāpēc tu pazemo savus senčus, kas visi piederēja baltu dievestībai? Un kāpēc tu piesauc baltu dievestībā izmantoto Radītāja vārdu, vēršoties pie sava tuksneša un kara dēmona Jahves?

  • Tāpěc mēs esam tur kur esam….

 11. Vai lesbiete var būt dievture? Ko senlaikos teica par tādām novirzēm?

 12. Un tādēļ aizliedza cirku ar zirgiem.

 13. karrteejais maannu un falsifikaacijas manevrs, kas veersts uz patiesi latviskaas kultuuras izniicinaassanu. Klikkes projekts ar juudu kalpiibaa paardevussos Celmu-aakstu priekssgalaa. Domaa , Latvi ! Neesi leetticiigs mullkkis !

  • Lūdzu skaidrojumu šādiem apgalvojumiem:

   1) Kārtējais;
   2) māņu un falsifikācijas manevrs;
   3) patiesi latviskas;
   4) vērsts uz kultūras iznīcināšanu;
   5) kliķes projekts;
   6) jūdu kalpībā pārdevies Celms;
   7) Celms-āksts.

 14. GRIBI KĻŪT MILJONĀRS? RADI SAVU RELIĢIJU!

 15. Latvija kļūst bagātāka ar vēl vienu atdzimšanas simbolu!

 16. Kļūda fotogrāfiju parakstos – foto autors ir Uģis Nastevičs, ko būtu pienācīgi jānorāda.

 17. Skaisti, bet nepārliecinoši, ka tā aptuveni būtu bijis tālajā senatnē.

  • Mērķis nav atgriezties pagātnē, bet paņemt svarīgo, kas ir derīgs mūsdienām. Formas laika gaitā mainās – nemainīga paliekt tikai būtība.

   • Kam Jums priekšā tas falss vajadzīgs?

    • falla vietā kaut ozolu būtu iedēstījuši, lai ir kā prūšiu krīvim, nu vai arī akmeni ar diedobi/ iedobēm sliktākā gadīujumā. nē, kaut kāda parodija 😀
     Dievturība Latvijā ir faktiski melīga zaimošana un izlikšanās par seno dievapziņu, kuru radīja viens cilvēks varbūt labu gribēdams, bet totāli visu sagandēja- Brastiņš. Ideja savai nacionālai relīģijai nav slikta, bet Brastiņš pārāk to pietuvināja kristīgajai relīģijai, jo domāja, ka tā kristieši ātrāk piejems, bet sanāca tāds neiels intereš parodiju klubiņš. Burtiski tika daudz kas nokopēts, ieskaitot nevajadzīgo starpniecību starp cilvēku un Dievu. Tad jau daudz labāk Lietuvā tas izveidojās uz Etnokulturālās bāzes kā folkloras kopa0 daudz dabīgāk un patiesāk- Ramavieši, kuŗu skaits strauji pieaug, jo nav balstīts uz pašizdomātiem likumiem, bet cilvēkus vienk;aēsi vieno mīlestība uz pirmskristīgo sapratni par dievu, kas ir nevis kā atsevišķa divdomīga relīģija, bet dzīves veids, ikdiena, kas caurmijās ar saules ritu, kur nav dogmatisms un cita veida kristīgā draza.

  • Bet nepārliecinoši, ka tālajā senatnē bija kaut aptuveni tā

   • Vaj tad kristietibas murgi ir pienemaki,kuri ir balstiti uz meliem un varmacibu?

   • Ir jāsaprot, ka Dievturība ir mūsdienīga reliģiska neopagāniska reliģiska pārliecība, kura uz tautu tradīciju pamata tika dibināta pagājušā gadsimta sākumā. Tas ir neopagānisms un nav 1000gadus vecas reliģijas rekonstrukcija.

    • Dievturība nav vis atjaunota kustība, bet kopš neatminamiem laikiem dzīvā līnijā pastāvējušās baltu dievestības turpinājums. Vienkārši Brīvvalsts laikā atkal radās iespēja oficiāli piereģistrēt to, kas visus kristīgās okupācijas gadsimtus bija stingri noliegts un pastāvēja pagrīdē. Šī iemesla dēļ dievturība nav arī nekāda tūkstoš gadus atpakaļ eksistējošas situācijas 1:1 rekonstrukcija, bet gan nepārtrauktā attīstībā pilnveidojusies un papildinājusies mācība, kas nenoliedz mūsdienīgo, bet apskata to paaudzēs uzkrātās mūsu tautas pieredzes gaismā.

     • Absolūti nepiekrītu, bet nu katram mums var būt savs veidoklis, ja tā būtu dabīgi tālākveidojusies relīģija, tad to sekotāju skaits jau šodien būtu krietni lielāks par kristiešu de facto un arī de jure, tā ir neveiksmīga kristietības atrauga ar kaut kādiem sagrābstītiem elementiem no senbaltu dievapziņas, tad jau tajā pašā kristietībā ir daudz stiprāki pagānisma fundamenti…
      Tas ir BRastiņisms, viena cilvēka zinātniskās fantastikas slapjais sapnis, kas mākslīgi radīts, tik pat labi zvaigžnu karus var piejemt par reālu relīģiju, kas eksistē alternatīvā realitātē 😀
      Protams, man nav nekas pretī pret nekaitīgu cilvēku māžošanos, galu galā jau pašā fundamentā šādai kroplībai nav nekādas izaugsmes un attīstības iespējas, jo koncepts ir tālu no kā tāda, kas varētu būt tuvs tautai.

Draugiem Facebook Twitter Google+