×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Uzņēmumi nesteidz pārrēķināt pamatkapitālu eiro (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jauniete ar eiro banknotēm pēc Latvijas pievienošanās eirozonai.

Pirmajās janvāra dienās nav novērota liela uzņēmēju aktivitāte, lai pārreģistrētu uzņēmumu pamatkapitālu eiro, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Uzņēmuma reģistra (UR) pārstāve Sandra Notruma.

Viņa informēja, ka laika periodā no šā gada 1.janvāra līdz šodienai pārreģistrēt pamatkapitālu eiro paguvusi 121 sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) un viena akciju sabiedrība (AS).

Savukārt laika posmā no 2013.gada 9.jūlija līdz šā gada 1.janvārim pamatkapitālu eiro izteikusi 2501 SIA un 14 AS.

Pavisam kopā reģistrēti uzņēmumi, kuru pamatkapitāls ir izteikts latos, – 143 546 SIA un 935 AS.

Notruma skaidroja, ka uzņēmēju zemā aktivitāte pamatkapitāla pārrēķināšanā uz eiro varētu būt saistīta ar to, ka uzņēmējiem patlaban ir prioritārākas lietas, kas jāsakārto saistībā ar eiro ieviešanu, piemēram, grāmatvedība un informācijas tehnoloģiju sistēmas.

“Tāpat jāņem vērā arī tas, ka pārejas periods pamatkapitāla pārreģistrācijai ir gana liels – no šā gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.jūnijam, lai nesteigtos to darīt jau pirmajās dienās,” piebilda UR pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, kāpēc šādai formālai darbībai jāvelta laiks un resursi, kāpēc gan šāda pārreģistrācija nevarēja notikt automātiski, tāpat, kā naudas konvertācija banku kontos?

Draugiem Facebook Twitter Google+