×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Uzņēmums “Bombardier” ierauts korupcijas skandālā (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Zviedrijas Korupcijas novēršanas birojs sācis izmeklēšanu par iespējamu korupciju pret Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražošanas uzņēmuma “Bombardier” Zviedrijas struktūrvienības amatpersonu Jevgēņiju Pavlovu un piemērojis aizdomās turamā statusu vēl sešiem cilvēkiem, vēsta avīze “The Globe and Mail”.

Krievijas pilsonis, 37 gadus vecais Pavlovs piedāvājis un solījis, kā arī devis kukuļus Azerbaidžānas valsts dzelzceļa infrastruktūras operatorkompānijas “Azerbaycan Demir Yollari” (“Azerbaidžānas dzelzceļš”, ADY) amatpersonai, lai palīdzētu 2013. gadā “Bombardier” vadītam konsorcijam uzvarēt konkursā par dzelzceļa signalizēšanas sistēmu uzstādīšanu valstī. Pavlovs vadīja “Bombardier” Maskavas biroja biznesa attīstības nodaļu, kad tika parakstīts šis līgums. Azerbaidžānas līguma vērtība bija 340 miljoni dolāru, no kuriem 85% nodrošināja Pasaules banka, kas šobrīd veic tā auditu. Latvijas nacionālā aviokompānija “Air Baltic” no “Bombardier” pasūtījusi 20 lidmašīnas. Līdz šim saņemti septiņi lidaparāti, bet atlikušās lidmašīnas paredzēts piegādāt līdz 2019. gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Mūsu skola…

 2. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+