×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Uzņēmumu kreditēšana ir stabila; mājsaimniecību – joprojām ierobežota

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā uzņēmumu kreditēšana pašlaik ir stabila, taču mājsaimniecību – joprojām ierobežota, pirmdien žurnālistiem atzina Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

“Uzņēmējdarbības ziņā aktivitāte ir pietiekami stabila, katra ziņā ir, ko kreditēt. Jāpiemin gan, ka šī aktivitāte joprojām ir cieši sasaistīta ar valsts atbalstu caur struktūrfondiem, tomēr jebkurā gadījumā šī ir svarīga lieta. Bez maksātspējīgiem un investēt vēlošiem uzņēmējiem nebūs jaunu darbavietu,” klāstīja Bičevskis.

Viņš uzsvēra, ka liela nozīme uzņēmējdarbības vides attīstībā būs tuvākajā laikā pieņemtajiem lēmumiem Saeimā un valdībā. “Nodokļi, būvniecība, energoefektivitāte, tiesiskā vide – tuvākajā laikā sagaidāmas ļoti nozīmīgas parlamenta un valdības aktivitātes. Uzņēmējiem jāredz, ka mēs turpināsim iesākto kursu, samazinot nodokļus darbaspēkam un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstīšanos,” sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents.

Bičevskis norādīja, ka savukārt mājsaimniecību segmentā kreditēšanas aktivitāte joprojām ir zema. “Mājsaimniecībām kreditēšana joprojām ir ļoti ierobežota. Kopumā tās vairāk atmaksā naudu, nekā tām tiek izsniegts,” piebilda asociācijas vadītājs.

Latvijas Komercbanku asociācija ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojas Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles. Tā ir dibināta 1992.gada jūlijā. Asociācijas mērķis ir sekmēt Latvijas banku sistēmas nostiprināšanu un attīstību, koordinējot banku kopējo problēmu risināšanu, pārstāvot banku kopējās intereses valsts un pašvaldību institūcijās, kā arī vietējās un starptautiskajās organizācijās

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+