×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Uzturēšanās atļauju reklāmas kampaņas tēriņi sniedzas simtos tūkstošos latu (22)

LETALETA

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijaa prezidents Edgars Šīns piedalās LETA biznesa portāla Nozare.lv un Firmas.lv organizētajā diskusijā "200 dienas līdz eiro", gatavojoties nākamā analītiski prognozējošā izdevuma "Latvijas Biznesa gada pārskats" izdošanai.

Medijos izvērstās uzturēšanās atļauju reklāmas kampaņas izmaksas sniedzas simtos tūkstošos latu, taču precīzas izmaksas pateikt nav iespējams, jo nav zināms, cik ilgi kampaņa būs jāturpina, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja kampaņas īstenotāja – nodibinājuma “Latvijas Konkurētspējas attīstības fonds” vadītājs Edgars Šīns.

“Patlaban mēs vēl nezinām, kāds būs Saeimas gala lēmums par grozījumiem Imigrācijas likumā un uzturēšanāsatļaujām, tāpēc nav zināms, cik ilgi šo kampaņu vajadzēs turpināt. Iespējams, ka tā būs jāturpina līdz pat nākamajām vēlēšanām. No kampaņas ilguma arī būs atkarīgas tās izmaksas,” skaidroja Šīns.

Viņš piebilda, ka fonds šo kampaņu vēlētos turpināt līdz tam brīdim, kamēr politiķi izpratīs šo grozījumu ietekmi uz tautsaimniecību. “Iespējams, ka izmaksas varētu sniegties arī miljonos,” piebilda Šīns.

Jautāts, kas ir šīs kampaņas finansētāji, Šīns sacīja ka tie ir uzņēmēji, kas kaut kādā veidā ir saistīti ar nekustamā īpašuma biznesu un uzturēšanās atļaujām – finansisti, īpašumu tirgotāji, projektu attīstītāji, juridisko pakalpojumu sniedzēji un citi.

“Ir atbalstītāji, kuri nevēlas, lai publiski taptu zināms par viņu atbalstu šai kampaņai, un ir tādi atbalstītāji, kas atklāj savu atbalstu – šie atbalstītāji ir redzami fonda mājaslapā. Kopumā kampaņai ir vairāki desmiti finansētāju,” sacīja Šīns.

“Latvijas Konkurētspējas attīstības fonda” mājaslapā sadaļā “Atbalstītāji” ir redzami 11 fonda atbalstītāji – nekustamo īpašumu projektu attīstītājs SIA “Dzintara priedes”, arhitektūras un dizaina firma SIA “Lauku dzīve”, interjera salons “Krassky”, arhitektūras un projektēšanas uzņēmums SIA “Easy Building”, namu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Labo namu aģentūra”, celtniecības uzņēmums SIA “MK Holding”, arhitektūras un interjera uzņēmums SIA “Neoklasika”, celtniecības un nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmums SIA “Stats Incom”, nekustamo īpašumu tirdzniecības un finanšu konsultāciju uzņēmums SIA “Stats Invest”, daudzstāvu kompleksa “Z-Towers” attīstītājs SIA “Towers Construction Management” un interjera dizaina uzņēmums SIA “Trentini”.

Pēc neoficiālas “Nozare.lv” rīcībā esošas informācijas kampaņu izstrādājis SIA “Mooz!”.

Latvijas Privātbanku asociācijas (LPBA) prezidents Toms Veidemanis biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka LPBA nav iesaistījusies uzturēšanās atļauju reklāmas kampaņas organizēšanā vai finansēšanā. Veidemaņa rīcībā arī nav informācijas, ka kāda no asociācijas biedru bankām būtu individuāli iesaistījusies šajā kampaņā.

Arī uz nerezidentu apkalpošanu vērstās “ABLV Bank” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Ilmārs Jargans biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka banka šajā kampaņā nav iesaistījusies.

Kā ziņots, Saeima 17.oktobrī konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja koalīcijas panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, kas iestrādāts Imigrācijas likuma grozījumu projektā. Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt nākamajos gados darījumu skaits samazinātos, bet 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni. Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. ŠLESERISMS DODMANISMS un citi -ISMI,, tā ir LATVIJAS okupācija un cisi -ISMI jātiesā,,, viņi jau no katras atļaujas saņem savu artavu,,, kvotas nebūs pārbaudāmas,,,

 2. Man šīs histēriskās Šīna reklāmas tikai nostiprinājušas pārliecību,ka jābalso tikai un vienīgi par NA! Mēs paši savai ģīmenei gribētu iegādāties nelielu māju,bet gaidot tos biezos investorus cenas pat pavisam žēlīgām mājelēm tā uzskrūvētas,ka vietējiem nav pa kabatai!

 3. Pavisam vienkārši-padomājiet:Cik vietējie Latvieši “špēj samaksā”ūn pirkt Exkluzīvos dzīvokļus un savrūpmājas”cik ,un kan pieder būvmateriālu tirgotavas un būvniecības firmas? cik neksātmaZspējīgo tautiešu būs jāaiziet no senču mājām lai “atbrīvotu vietu tiem”ĶAS VAR”˙.Tad nu pasakiet skaidri,ka “”atļaujas dzīvot””Eiropā[“Šengenas zonā}ir domātas šauram cilvēku lokam,bet tas sauklis:VIENA TAISNĪBA UN VIENS LIKUMS VISIEM! ir muļķības.

 4. Tas ir jāpārtrauc! Atbildēt

  Skaitļi ir vienkārši prātam neaptverami. Ja Nacionālās Apvienības youtubē ievietotajā video paziņojumā „Pret uzturēšanās atļauju tirgošanu” apkopotie statistikas dati liecina, ka uzturēšanās atļaujas ir ieguvuši 7101 iebraucēju, bet valsts budžetā no tā ienākuši 7 miljoni latu, tas nozīmē, ka viens krievs vai ķīnietis Latvijā var apmesties, iemaksājot valsts budžetā nepilnus 1000 latus! Ar tik „draudzīgiem” nosacījumiem te pāris gados iebrauks pāris miljoni, un latvieši kļūs par minoritāti! Tādi elementi kā Šīns, Šlesers, Bērziņš un Dombrovskis gan ir aizmirsuši vienu būtisku lietu – tie iebraukušie krievi un ķīnieši viņiem vai viņu „biznesa” partneriem samaksās par nopirktajām mājām vai dzīvokļiem, bet infrastruktūra (ceļi, elektrība, komunikācijas, sociālās, veselības aprūpes, izglītības iestādes), ko šie iebraucēji izmantos, visa ir būvēta un tiek uzturēta no nodokļu maksātāju (galvenokārt ne pārāk pārtikušu latviešu) naudas. Te jau ož pēc administratīvo resursu un nodokļu maksātāju naudas nelietīgas izmantošanas personīga labuma gūšanai. Vai tas neliecina par referenduma nepieciešamību, un, iespējams, nepieciešamību lūgt iejaukties arī ES institūcijām, jo infrastruktūrā pēdējos gados ir daudz ieguldīti arī ES līdzekļi!

 5. Ja Bērziņu nekas neapklusinās, kampaņa turpināsies, kāmēr Latvijā būs ko pārdot.

 6. PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls http://www.manabalss.lv.
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari sparitis, berzins, eihenbaums un vina kolegi no kremla filiales Latvija, kas saucas AM.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

 7. sekojot grupejuma slimajai logikai varetu so domu turpinat (un novest lidz absurdam): ja varetu latvijai piesaistit 10 miljonus imigrantus no krievijas vai citam azijas valstim (pienemot, ka tie ieradisies ar gimenem, videji 4 pieaugusies un 2 berni katra gimene), tad varam izrekinat, ka iebraucot 2.5 miljoniem gimenem, katra gimene iemaksatu 50 000 latus un pareizinot to visu ar 2.38 (ka autors ir aprekinajis), tad iznaktu, ka latvijas ekonomika iegutu 297.5 miljardus latu, kas lidzinas apmeram 10-kartigam latvijas IKP pieaugumam.
  Vai tas nebutu vienreizejs kapums? (un pasaulei no ta visa butu vel viens ieguvums – krievija zaudetu vel 10 mijonus cilveku un klutu attiecigi par 10% vajaka u pasaule no taa justos daudz drosaka, jo samazinatos krievu atomierocu un krievu imigrantu briesmas civilizetaja rietumpasaule).
  Un tas viss butu pateicoties latvijas genialajiem nekutamo iepasumu burbulu putejiem !!! (bet latviesi pa to laiku butu pazudusi uz visiem laikiem).

 8. Ar skumjām jāsecina, ka mantkārība un tieksme pēc ātras naudas viena otra mūsu tautieša prātu ir aizmiglojusi tik lielā mērā, ka viņi pat nespēj iedomāties biznesu ar augstāku pievienoto vērtību. Viņiem izskatās nav žēl izsviest naudu ar UA tirdzniecību “iegūstamo labumu” reklamēšanā. Diemžēl tā saucamie attītītāji nav spējīgi pašorganizēties, likt savus miljonus kopā, lai radītu ražotni (-es), kaut sākumā maziņu (-as) – Latvijas “Nokia”, un tā (tās) nodrošinātu Latvijai kā tagad moderni teikt – ilgtspējīgu attīstību. Iepējams, ka viņi savā mantkārībā ir tik ciniski vai arī tik notrulināti, ka negrib vai nespēj izvērtēt ar UAT saistītos riskus latviešu tautai un Latvijas valstij ilgtermiņā. Latviešiem nākamajās vēlēšanas pie vienas reizes jārīko referendums un jāizlemj, kādu nākotnes ceļu iesim savai Latvijai!

 9. …beidzot mēs visa Latvijas tauta nevarētu arī par kaut ko vienotu vienoties,lai šo melīgo UA reklāmu jampampiņiem parādītu kas ir Latvija un kas tajā dzīvo un dzīvos.Nākošajās saeimas vēlēšanās būsim tik vienoti kā Baltijas ceļā un balsosom par NA.Latvija ir pārvērsta par vienu lielu ziedojumu kasti,bet šitie zombiji izšķiež naudu par melīgām reklāmām.Labāk būtu ziedojuši bērniem nevis uzpirkuši vecenes un večus,kas gaudulīgā balsi aģitē par UA lietderīgumu.Kāpēc tad neko nejutām kā uzplaukst valsts.Pupu mizas,bet šitie bagātnieki nudien zaudēs miljonus,ja aizliegs pirkt viņu saceltos nekustamos,pie tam nekvalitatīvos,īpašumus.

 10. Lietderīgāk šo stulbai propagandai izšķiesto naudu būtu bijis iemaksāt valsts kasē.

 11. ….un ”pingvīniem” būs saprast,ka šeit neiet runa par LR budžetu,bet par NEKUSTAMO īpašumu spekulantu un banku peļņu.Punkts un āmen baznīcā!

 12. Atbalstu NA, malači !

  Nesaprotu vai tad tos miļjonus Šīns spēs iztērēt, domā laikam mūžīgi dzīvot*

 13. Ļoti nepatīkami klausīties to reklāmu. Iespaids, ka cilvēkus grib nozombēt. Labi ka cilvēki visu saprot un spēj paši domāt un analizēt.

 14. Vismaz manā izpratnē TUA tirgošana ir noziegums pret latviešu tautu un visiem tiem, kas ir kopā ar viņu. Ši Latvijas zemes un ēku tirgošana par UA patiešām ir valstisks noziegums.

 15. TUA tirgošana ārzemniekiem par zemes un NI iegādi ir noiziegums pret vietējo sabiedrību Latvijā, tāpat kā šis TUA slavinōšās reklāmas ir noziegums pret Latvijas sabiedrību, bet tas nozīmē, ka arī mediji, kas nodarbojas ar šo TUA reklamēšanu noziedzas pret vietējo Latvijas sabiedrību.

 16. Nožēlojams jūdu bizness priekš noželojamiem spekulantiem.

 17. tu re cik milzīga nauda tiek investēta pilsoņu zombēšanai un Latvijas iznīcināšanas programmas slavināšanai.

 18. Nu ko, acīm redzot nav spēka kas var apturēt Latvijas izpārdošanu. Varbū par attiecīgu samaksu var tirgot arī pilsonību. Galvenais taču ir nauda.

 19. Spe…ku…lan…ti!!!

  Sak, vajag “atsist” burbuļa laikā par uzskrūvētajam cenām veiktās investīcijas.
  Krievijas taukmūļi ir pēdējā cerība.

  Pēc tam kaut vai ūdens plūdi…

 20. šinam kauls iespūdis rīklē Atbildēt

  sacēlis papīra mājas, kur likt????????????????

 21. Melnā nekustamo īpašumu spekulantu nauda nu lien ārā pa visām šķirbām! Par šādas naudas ziedotājiem VID vajadzētu izraisīt pastiprinātu interesi.

 22. Jo labāk mediju reklāmas biznesam 🙂 Bet Šīns un Šlesers var savā uzturēšanās atļauju zombēšanas kampaņā ieguldīt kaut desmitus miljonu – NA pozīciju tas tik un tā nemainīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+