×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. marts, 2016
Drukāt

Vāc parakstus par Rīgas cirka ēkas saglabāšanu un darbības atjaunošanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirka logo.

Cirka darbinieki sākuši parakstu vākšanu par Rīgas cirka ēkas saglabāšanu un darbības atjaunošanu, 13.martā Kongresa namā pirms cirka jaunās izrādes “Tropu fantāzija” novēroja aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja parakstu vācēji, cilvēki tiek aicināti parakstīt petīciju, lai saglabātu Rīgas cirka ēku un atjaunotu cirka darbību. Tāpat Rīgas cirka pārstāvji vēlas cirka tradīciju saglabāšanu, iekļaujot gan cilvēkus, gan dzīvniekus. Petīcijā arī pieprasīta finanšu līdzekļu piešķiršana Rīgas cirka ēkai.

Vēl viens petīcijas punkts paredz Rīgas cirka studijas saglabāšanu, nākotnē to pārveidojot par Starptautisku cirka skolu.

Kā norādīja viena no parakstu vācējām, parakstus plānots iesniegt Kultūras ministrijai, tomēr pagaidām nav zināms, kad tas notiks.

Līdz šim cirka pārstāvjiem izdevies savākt jau vairākus simtu parakstu. Piemēram, Daugavpilī petīciju parakstījuši vairāk nekā 300 cilvēku, Jelgavā – ap 200, bet Salaspilī – ap 120.

Kā novēroja aģentūra LETA, Rīgas cirka jauno programmu “Tropu fantāzija” Kongresa namā šodien apmeklēja vairāki simti cilvēku. Kā pastāstīja “Biļešu servisa” kasē, uz cirka programmu kopumā bija iespējams iegādāties 1200 biļetes. Precīzu informāciju par to, cik biļetes uz izrādi pārdotas, kasē pateikt gan nevarēja. Tomēr, kā bija redzams “Biļešu servisa” mājas lapā, uz pasākumu bija pārdota vairāk nekā puse no biļetēm.

Lielākoties pasākumu apmeklēja ģimenes ar bērniem.

Kā ziņots, ar Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu kopš 11.februāra apmeklētājiem drošības apsvērumu dēļ ir slēgta vēsturiskā Rīgas cirka ēka.

Neskatoties uz cirka ēkas slēgšanu, VSIA “Rīgas cirks” kā juridiska organizācija turpina darbu, un tās aktuālākais uzdevums patlaban ir plānot, kā turpināt Latvijā cirka tradīciju situācijā, kad nav iespējams rīkot cirka izrādes tai paredzētajā ēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kur var parakstit?

  2. Pilsonis ir par, lai bērniem ir prieks. Naudas pietiks , ja pat VID tantes var blēžiem ar vieglu roku dot 1,6 miljoni nodokļu naudiņas un tēlot Nezinīšus Saules pilsētā -Manā skatījumā būtu jārok kūdra Siguldas purvos un jāizrok tie 1,6 miljoni sev un citiem par mācību – zagsi , raksi un ilgi un ļoti ilgi. Bet …

  3. Kur var parakstīties?

Draugiem Facebook Twitter Google+