Pasaulē
Eiropa

Vācijā reģistrēti gandrīz miljons bēgļu 2

Foto AFP/LETA

Vācijā kopš janvāra reģistrēti 964 574 jauni patvēruma meklētāji, liecina pirmdien publiskotie oficiālie dati.

Novembrī vien Vācijā ieradās 206 101 patvēruma meklētājs, kas ir jauns rekords vienam mēnesim. Iepriekšējais tika uzstādīts oktobrī, kad Vācijā ieradās 181 166 patvēruma meklētāji, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotie dati.

11 mēnešos Vācijā ieradies četras reizes vairāk patvēruma meklētāju nekā visā pagājušajā gadā kopā.

Iekšlietu ministrija norādīja, ka Federālajam Migrācijas un bēgļu birojam ir izdevies samazināt laiku, kas tam nepieciešams jauno patvēruma meklētāju pieteikumu apstrādāšanai no vidēji aptuveni septiņiem mēnešiem pagājušajā gadā līdz pieciem mēnešiem.

Tas panākts, izvirzot par prioritāti un paātrinot šo procesu patvēruma meklētājiem no tā dēvētajām drošajām izcelsmes valstīm, sevišķi Rietumbalkānu valstīm, un tiem, kas ieradušies no sevišķi nedrošām valstīm, īpaši no Sīrijas, skaidroja ministrija.

Saistītie raksti

Ministrijas pirmdien publiskotajos datos nav norādīta patvērumu meklētāju pilsonība, bet iepriekšējos mēnešos lielāko daļu veidoja sīrieši, kas iesniedza vienu no trim pieteikumiem patvērumam Vācijā.

Vienlaikus pirmajā pieciniekā ierindojušies arī albāņi un kosovieši, par ko nobažījusies Vācijas valdība.

Berlīne nesen atzina šīs valstis par “drošām izcelsmes valstīm”, kas nozīmē, ka to pilsoņi, visticamāk, nesaņems politisko patvērumu.

LA.lv