Pasaulē
Eiropa

Vācijā opozīcija pieprasa parlamentam izmeklēt Merkeles imigrācijas politiku5


Vācijas kanclere Angela Merkele, 31.05.2018.
Vācijas kanclere Angela Merkele, 31.05.2018.
Foto – LETA/REUTER

Divas Vācijas opozīcijas partijas šonedēļ aicināja veikt parlamentāro izmeklēšanu par patvēruma pieteikumu neatbilstošu izskatīšanu Federālajā Migrācijas un bēgļu birojā (BAMF), kā arī par politiskajiem lēmumiem, kas pie tā noveduši.

Ir jāveic pārbaude par kancleres Angelas Merkeles valdības lēmumiem, norādīja liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) un eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD). Abi šie politiskie spēki iestājas par stingrāku imigrācijas kontroli un apņēmīgāku deportāciju politiku.

AfD norādīja, ka parlamentam būtu jāizvērtē, vai Merkele nav pārkāpusi likumu, atsakoties noslēgt Vācijas robežas nekontrolētai nelegālo imigrantu plūsmai.

2015.gadā Vācija piedzīvoja strauju ārvalstnieku skaita pieaugumu, pateicoties Merkeles lēmumam atvērt robežas nekontrolētai imigrantu plūsmai. Rezultātā valstī ieradās vairāk nekā miljons nelegālo imigrantu, pamatā no Tuvajiem Austrumiem.

Lielais imigrantu pieplūdums radīja milzīgu slodzi Vācijas imigrācijas dienestiem un resursiem kopumā, kā arī daļā sabiedrības radīja negācijas pret migrantiem.

AfD līdzpriekšsēdētāji Aleksandrs Gaulands iepriekš pauda cerību, ka partijas ierosinājums par izmeklēšanu gūs atbalstu no FDP un Merkeles pārstāvētā bloka (CDU/CSU) konservatīvākās daļas.

Prokuratūra jau sākusi korupcijas lietas izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām, ka BAMF Brēmenes nodaļas bijušais vadītājs un vairāki citi laikaposmā no 2013. līdz 2016.gadam nepamatoti apstiprinājuši 1200 lūgumus par patvēruma piešķiršanu.

Saistītie raksti

Šīs apsūdzības ir “nopietni iedragājušas ticību patvēruma piešķiršanas procesa kvalitātei un godīgumam [migrantu] uzņemšanas centrā Brēmenē”, sacīja iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

Vācijā sāktas pārbaudes vairākās BAMF nodaļās aizdomās par prasībām neatbilstošu patvēruma lietu apstiprināšanu, šomēnes ziņoja laikraksts “Bild am Sonntag”. Līdzās BAMF Brēmenes nodaļai pārbaudes sāktas vēl 13 nodaļās.

LA.lv