×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

Vācijā sākas Nacionālsociālistu pagrīdes slepkavību lietas prāva

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pirmdien, 6.maijā, Minhenes tiesā, Vācijā, sākas prāva lietā par neonacistu teroristu šūniņas – Nacionālsociālistu pagrīdes (NSU) – pastrādātajām slepkavībām. NSU slepkavību lieta izraisījusi plašu rezonansi Vācijas sabiedrībā, kā arī lielu vietējo un ārvalstu mediju interesi.

Galvenā apsūdzētā šajā lietā ir 38 gadus vecā NSU biedre Beāte Čēpe. Prokuratūra apsūdz viņu par līdzdalību astoņu turku, viena grieķa un kādas policistes slepkavībās, kas pastrādātas laika posmā no 2000. līdz 2007.gadam. Viņas advokāti šīs apsūdzības apstrīd, norādot, ka viņa tieši slepkavībās nav bijusi iesaistīta.

Noziegumus Čēpe pastrādājusi kopā ar diviem citiem NSU biedriem – Uvi Mundlosu un Uvi Bēnhartu -, kas 2011.gada novembrī izdarīja pašnāvību, uzskata apsūdzības puse.

Čēpe arī tiek apsūdzēta par līdzdalību 15 bruņotās laupīšanās, ļaunprātīgā dedzināšanā un slepkavību mēģinājumos, kas notikuši, sarīkojot bumbu sprādzienus.

Apsūdzētā, 18 mēnešus atrodoties apcietinājumā, nav runājusi un neplāno pārtraukt klusēšanu arī prāvā, kas varētu ilgt vairāk nekā divus gadus. Ja tiesa Čēpi atzīs par vainīgu, viņai draud mūža ieslodzījums.

Vēl četriem vīriešiem šajā lietā izvirzītas mazāk smagas apsūdzības. Viņi NSU snieguši dažāda veida atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+