×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. decembris, 2015
Drukāt

Vācijas ārlietu ministrs draud ar tiesvedību bēgļu sadales plāna īstenošanai (22)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Plāna īstenošanai par bēgļu sadali starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm varētu būt nepieciešama tiesvedība, intervijā izdevumam “Der Spiegel” paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Iepriekš ES valstis vienojušās sadalīt savā starpā 160 000 patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas. Pret šo iniciatīvu visasāk vēršas Polija, Ungārija un Slovākija.

“Ja nav cita ceļa, šis jautājums būs jāatrisina tiesvedības ceļā,” paziņoja Šteinmeiers, norādot uz iespēju vērsties Eiropas Komisijā vai Eiropas Tiesā.

Polijas jaunā valdība paziņojusi, ka Parīzes teroraktu dēļ ir jāpārskata ES vienošanās par bēgļu uzņemšanas kvotām un ka iepriekšējās valdības lēmums par vairāku tūkstošu bēgļu ģimeņu uzņemšanu bijusi kļūda.

Intervijā “Der Spiegel” Šteinmeiers brīdināja Poliju neapdraudēt “uzticības pilnās attiecības, pie kuru veidošanas mēs esam tik smagi strādājuši kopš Dzelzs priekškara krišanas pirms 25 gadiem”.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ja, “tiesvediba ” patiesam ir nepieciesama . Vacija un vel citas ES valstis ir parkapusas ES likumus par ES AREJO robezu drosibu. 1986.g.Lisabonas ligums – Sengenas ligums attiecas tikai uz ES IEKSEJO robezu atcelsanu.ES AREJO robezu kontrole paliek speka.1990.gada Sengena II – AREJO robezu pastiprinata kontrole. 2004.gada Hagas programma atkartoti nosaka ES AREJO robezu kontroles,drosibas, pastiprinasanu.
  Tatad Vacija un Brisele izraisot musulmanu ordu iepludinasanu ES ir parkapusi likumus par ES arejo robezu drosibu,un izraisijusi ES valstu un tautu eksistences apdraudejumu.
  Pec Vacijas likumiem Landesverrat § 94.

 2. Tiesāt vajag Vāciju par valstu suverenitātes neievērošanu! Nu nedrīkst Vācija neatkarīgām valstīm diktēt savus noteikumus!

 3. Un vēl – starptautiska līmeni ir japanāk kultūru un kultūrtelpu ka saudzējamā objekta aizstāvība.
  Un jāpavers sis viss tadējadi, ka primāri valdības un varas uzdevums ir pildīt tautas gribu. Savādāk varai nav rīcības attaisnojuma un mandāta.

 4. Valdībām javeršas pie palīdzības pec tautas, jārīko referendumi un jaapele pie demokrātijas principu ignorēšanas.
  Lai ari es domāju, ka paslaik bez kolektīvas masveida izstāšanās no e.s. būs ļoti grūti ko panakt.

 5. Būtu interesanti zināt, kāds varētu būt prasības formulējums.
  ES Līogumā nav neviena punkta, kas runātu par imigrantu uzņemšanu

  • tiesvedību uzsāks arī pret “bēgļiem”,kuri negribēs braukt uz citām valstīm,izņemot Vāciju,Zviedriju un Lielbritāniju?

 6. Neviens jau neiebilst, ka Vācija uzņem bēgļus, ja reiz tie ir vajadzīgi Vācijas ekonomikai, kur trūkst darbaspēka, bet citās valstīs trūkst darba vietu un situācija ir pilnīgi pretēja. Šīs būtiskās atšķirības ir jāņem vērā.
  Bēgļu jautājums ir radies tikai tāpēc, ka Grieķija, Ungārija un dažas citas Eiropas savienības robežvalstis netika galā ar bēgļiem, t.i. ar ārējās robežas sargāšanu un bija pārāk vājas lai apturētu šo straumi. Bet citas ES valstis tā vietā lai nosūtītu palīgā robežsardzes papildspēkus stāvēja malā vai pat kā Vācija aicināja nelikt šķēršļus bēgļiem.
  Tām valstīm, kuras aicināja bēgļus ir tagad arī jārisina šī problēma. Faktiski Vācija bija rīkojusies kā provokātore šai situācijai. Tai ir vai nu jāmaina sava konstitūcija, kas dod patvērumu visiem bēgļiem, vai nav jākurn, ja visas valstis bēgļus nosūta uz Vāciju.

 7. Frank, leck uns am Arsch… zwei mal… und befriedige dich selbst…

 8. tiesa izvērtēt arī Vācijas lomu tajā bēgļu krīzē,kuru tagad grib uzbāzt citām valstīm.Kāpēc tad aicināja,ja izrādās ,ka paši netiek galā.

 9. Vāciju sen vairs nepārvalda vācieši – savas zemes patrioti, tie iedzīti pagaldē un kaunināti kopš otrā pasaules kara. Tiklīdz kāds cenšas iestāties par Vācijas interesēm, tā tam tiek piekarināta nacista birka. Bet ar šodienas nodevējiem pie stūres, valstij ir tikai viens ceļš – verdzība bankām un ekonomikas pilnīga iznīcināšana ar svešas naudas palīdzību (svešu monetāro politiku), kuru Vācijai uzspieda tāpat kā visām pārējām valstīm (vai nav likumsakarīgs iznākums !!!)

 10. Pilnīgi piekrītu visiem komentētājiem un viņu domām!!! Bēgli NAV jāsadala ar tiesvedības palīdzību, ja visu laiku vaļā ir Eiropas savienības robeža un viņi brauc šurp netraucēti… NEKO VĀCIJA NEDARA,LAI ŠO BRAUKŠANU APTURĒTU UN LAIKAM AR NEGATAVOJAS DARĪT!?? TIESVEDĪBA BŪTU CITU VALSTU TIRANIZĒŠANA AR SAVU BEZDARBĪBU…Ir valstis, kurās vēl līdz šim laikam NAV atrisināti ĻOTI nopietni jautājumi un šīs valstis ir ES NABADZĪGĀKĀS!!? VAI VĀCIJA GATAVOJAS ARĪ LATVIJAI, KURA IR ES NABADZĪGO VALSTU PULKĀ, UZSPIEST TOS IMIGRANTUS, KAMĒR LATVIJAS TAUTA DZĪVO NABADZĪBĀ??????????????????? NESAPROTU TO ŠTEINMEIERU???

 11. … Vacija, liberalisma parnemtiem, nu ir bikses pilnas, jo izradas, ka nespej to kam burtiski tic, ir pienemusi un sludina, bet nespej izpildit … un, nu pat mekles izeju tiesa … !!!

  … Kada velna ideologijai tie kalpo … ?!

  • Globalizatoru. tie sež enā un atklātībā nerādas.
   Paši organizatori un patiesā labuma guvēji. Bet acīmredzami ir lielkapitāla magnati. tadejadi mēs viņus varam censties izskaitļot. Jo galu galā cisi mums dzīvo tomēr ar pasēm rietumu pasaule.

 12. Tada sajuta kad Vacija uzvedas ka FITLERA VALDISANAS LAIKA ,varbut par NEPAKLAUSIBU IEBAZIS KADA KONCENTRACIJAS NOMETNE ,PASI LUDZAT LAI PIE JUMS TIE MUSULNANI NAK TAD PASI ARI TIECIET GALA steinmeier,UN NEDRAUDIET CITIEM .

 13. Pigu tev, nevis tiesvedību!!!

 14. Un tagad nopietnā britu pētījumā apstiprināts – nepilnu divdesmit gadu laikā Latvija bija spējusi kļūt par vadošu, strauji plaukstošu Eiropas valsti – vienu no Eiropas TOP 10 valstīm. T.i. līdz 1940.g. krievu boļševiku okupācijai, krievu-vācu Staļina-Hitlera pakta realizācijai, kura rezultātā ap trešdaļa kritušo, aizdzīto, izsūtīto, noslīcināto bēgļu no kuģiem, boļševiku bombardēšanas rezultātā (sabiedrotajiem klusiciešot). Sagrauta saimniecība. Iesūtīti gandrīz miljons migrantu, lielākā daļa no kuriem Valsts valodu (latviešu) nezina un negrib. ES valstu, vispirms Vācijas pienākums bija vispirms, proporcionāli šos okupācijas rezultētos bēgļus ņemt sev. Arī citām ES valstīm. Un tikai pēc tam runāt par tagadējo migrantu- bēgļu uzņemšanu. Un tikai pēc referenduma, jo suverēnā vara pieder tautai, kura spiesta pilnā mērā izciest sekas.

 15. Vācija dabūja pieklājīgi samaksāt par holokaustu.
  Bet Vācija vēl nav samaksājusi mums par WWII.
  Jo:
  1) tā bija Vācija, kas pārdeva Staļinam to, kas tai nemaz nepiederēja – Baltijas valstis, t.sk. Latviju;
  2) tā bija Vācija, kas uzsāka WWII ar iebrukumu Polijā, vācu – krievu karš vēlāk izpostīja arī Latvijas saimniecību;
  3) tā bija Vācija, kas nelikumīgi iesauca leģionā mūsu vectēvus un tēvus, izpostīdama tūkstošiem ģimenes, tūkstošiem aizdzina emigrācijā.

  Latvijas zaudējumi ir milzīgi, bet nav neaprēķināmi.

  Tagad Vācija ir bagāta, ja var atļauties izdot miljardus, aicināt pie sevis darbaspēku no Vid.austrumiem, pārpalikumu uzgrūžot citām valstīm, arī Latvijai. Bet vai Vācijai vispirms nebūtu mums jāsamaksā par karu, jāsavelk rēķini – kā savilka par holokaustu? Un tikai tad runāt par migrantu pārpalikumu.

  Šis nav politisks jautājums. Politiķi vienmēr lokās kā niedres vējā – no kurienes vējš pūš. Šteinmeijers negribēdams pasaka pareizo virzienu – tā ir tiesvedība. Tur mēs vinnēsim. Ejot visām Baltijas valstīm un varbūt arī ar A.Eiropas valstīm kopā.

 16. Merkele “bēgļus” aicināja,bet tiem,kuri neaicināja tagad viņi piespiedu kārtā jāuzņem.Un vēl draud ar tiesu!Taisnīgi būtu,ja Vācija pati izstrēbtu savu savārīto,nevis uzkrautu to citiem,aizbildinoties ar apšaubāmu solidarītāti.Neatceros,ka Eiropa būtu solidarizējusies ar mums vesela miljona PSRS klaidoņu “integrēšanā.

  • Vācija pati aicināja, pati lai tiek galā, nav Latvijai jānes atbildība par citas tautas sastrādātajām muļķībām, kur nu vēl ar tiesas darbiem. Galīgi nojūgušies!! Lat vija jau ar esošajiem migrantiem netiek galā, mums neviens nepalīdz.
   Šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies teju miljons nelegālo imigrantu. Viņus par neatļautu robežas pārkāpšanu neviens sodīt netaisās!! Kur loģika? Turcijai tik lielu naudu sameta ES, bet bēgļi vēl aizvien okupē Eiropu.
   Kāpēc Vācija NESTRĀDĀ to apturēšanas – ierobežošanas virzienā??!
   Ar sankcijām mūs neiebiedēsiet!!, izjuks jums visa ES, ja šādi turpināsiet rīkoties!!!

 17. Laikam kaut kas par daudz? Bet kāpēc Latvijai ir jāatkārto citu muļķības?

  • Tāpēc kad mūsu valdībā ir pārāk daudz bailīgu pielīdēju,kas to tik vien gaida kad varētu izpildīt kādu pavēli. Verga sindroms daudzos dziļi sēž iekšā. Un ja kāds sadūšojās un ir pret-tā tas ir rasist,naida cēlājs un vēl vis kas. Nav mums stingras valdības,to vien viņi var kā 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa kaut ko pļurkstēt par BRĪVU NEATKARĪGU LATVIJU.

Draugiem Facebook Twitter Google+