×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Vācu uzņēmēji visaugstāk vērtē Igaunijas valdības darbu

premjeri2

Baltijas valstīs strādājošie vācu uzņēmēji visaugstāk vērtē Igaunijas valdības un premjerministra darbu, secināts Vācijas un Baltijas valstu Ārējās tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujā.

Igaunijas valdības un premjerministra darbu augstu novērtējuši 38% aptaujas respondentu, bet apmierinoši – 29%. Vācu uzņēmēji Latvijas valdības un Ministru prezidenta darbu lielākoties novērtējuši kā apmierinošu – to atzinuši 53% respondentu, bet augstu mūsu valsts amatpersonu darbu novērtējušie vien 28% aptaujāto. Lietuvas valdības un premjera darbu apmierinoši novērtējuši 63% respondentu, bet augstu – 17%.

Vērtējot investīciju klimatu Baltijas valstīs, Vācijas uzņēmumi uzskata, ka visu triju Baltijas valstu priekšrocība ir dalība Eiropas Savienībā. Savukārt otrs svarīgākais pozitīvais investīciju klimata noteicošais faktors Igaunijā ir politiskā stabilitāte, Latvijā – darbaspēka izmaksas, bet Lietuvā – darba ņēmēju darba spējas un atdeve. Tajā pašā laikā visās trīs valstīs investīciju klimatu visnegatīvāk ietekmē valsts pasūtījumu necaurredzamība.

AHK aptaujāja 118 Vācijas uzņēmumus, kas darbojas Baltijas valstīs. Aptauja bija anonīma. 49% uzņēmumu pārstāvēja pakalpojumu nozari, 21% – ražošanu, 19% – tirdzniecību, 7% – būvniecību, bet 4% – enerģētiku.

Kopš 2004.gada AHK veic ikgadējo konjunktūras aptauju savu biedru vidū. Aptauja atspoguļo ārvalstu investoru vērtējumu par Baltijas valstīs notiekošajiem politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem, nodokļu politiku, investīciju klimatu un biznesa pieredzi konkrētā valstī. Tāpat tiek izteikti priekšlikumi un ierosinājumi aktuālu un investoriem būtisku jautājumu risināšanā.

90% Vācijas uzņēmumu Baltijas valstīs ir apmierināti ar ekonomisko situāciju, secināts AHK konjunktūras aptaujā. Vācijas uzņēmēji, kas darbojas Baltijas valstīs, savas uzņēmējdarbības attīstību šogad vērtē pozitīvi. Tāpat viņi atzinuši, ka 2011.gada uzņēmējdarbības rezultāti atbilst optimistiskajām cerībām, un arī šā gada izaugsmes prognozes vērtē pozitīvi. Šogad 80% Vācijas uzņēmēju rēķinās ar izaugsmi un sava uzņēmuma peļņas rādītāju stabilitāti. Tiesa, katrs desmitais respondents šogad rēķinās ar mazāku peļņu nekā pērn.

AHK prezidents Tomass Šelkopfs, prezentējot jaunākos konjunktūras datus, atzina, ka krīze Baltijas valstīm ir aiz muguras, tādējādi šajās valstīs Vācijas uzņēmējiem ir labas iespējas investēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+