Mobilā versija
+1.9°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
26. janvāris, 2016
Drukāt

Vai draudzība ar 13 gadus jaunāku vīrieti var pārtapt mīlestībā? (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Gribēju pastāstīt un lūgt padomu, ko iesākt ar attiecībām, kas izveidojušas jau vairāk kā divus gadus atpakaļ… Vai draudzība starp vīrieti, kuram ir 35 gadi, un sievieti, kurai ir 48 gadi, var pāraugt mīlestībā? Kā tas būtu iespējams, un vai vispār ir iespējams šīs lielās gadu starpības dēļ?

Abi bijām pazīstami jau sen un katram aiz muguras izirušas iepriekšējās attiecības, tā, atbalstot un palīdzot pārvarēt šos krīzes brīžus, esam turējušies tuvu viens otram jau divus gadus, bet nekad no vīrieša puses neesmu izjutusi vēlmi pēc seksuālām attiecībām, jo uzskatām savas attiecības par labu draugu attiecībām… Reizēm man šķiet, ka tās nav īstas, ka ir kāds cits iemesls tam, ka viņš negrib, lai šī draudzība pārtaptu mīlestībā, likās, ka viņš baidās tuvoties, jo materiāli esmu labi nodrošināta, bērni izauguši, ko nevarētu teikt par viņu.

Bieži esam kopā braukuši gan ekskursijās, gan apmeklējuši kino, koncertus. Labprāt draugs bieži man uztic savu mašīnu personīgajām vajadzībām. Kad mēģināju par šo jautājumu runāt, atbilde bija īsa un strupa: “Esam taču tikai labi draugi, vai ne?”
Šķiet, ka laiks pielikt punktu šim attiecībām, ja šai draudzībai nav nākotnē lemts pāraugt mīlestībā… Visu laiku ir sajūta, ka neviens vīrietis taču nevēlas sev draudzeni ar 13 gadu starpību. Vēl gan zinu, ka viņam ir bijušas gadījuma attiecības ar vairākām jaunām meitenēm vienlaicīgi, kuras tad arī no manis kā labas draudzenes netika slēptas, bet paskaidrots, ka tas nav pagaidām nekas tāds nopietns.

Kā man rīkoties? Gribas kaut ko vairāk par draudzību, bet negribas arī, lai pazustu šis draugs, ja nekas vairāk nav iespējams,” vēstulē padomu lūdz kāda Cālis.lv lasītāja.

Atbild psihoterapeite M.psych Benita Griškeviča

Labdien!

Jūsu attiecības ir sākušās kā draudzība, un Jūs tajā esat tiktāl uzsilusi, ja drīkst lietot paralēles ar temperatūru, lai attiecības pāraugtu jaunā tuvības līmenī. Savukārt vīrieša formulējums – tikai labi draugi – norāda, ka viņš vēlas saglabāt nemainīgu šo iepriekšējo attiecību temperatūru. Viņš Jūs atvēsina, jo acīmredzot esat viņam vajadzīga tieši šajā lomā – draudzene, partnere, palīgs un padomdevējs, uzticības persona. Stāstīdams par savām meitenēm, viņš izslēdz to, ka Jums varētu būt sāpīgi to klausīties, jo lolojat pret viņu siltākas jūtas. Viņš it kā izvairās Jūs redzēt sievietes – mīļākās lomā.

Jūsu izjūtas ir pretrunīgas – no vienas puses vēlēšanās pēc lielākas tuvības, no otras puses, nevēlēšanās zaudēt šo vīrieti kā draugu. Jūsu ziņā ir sajust un novērtēt, vai spējat palikt draugos, ja vēlaties būt mīļotā sieviete, un viņa izvēle – palikt tikai draudzībā – sāp kā atraidījums. Vēlēšanās pārtraukt attiecības pavisam var būt Jūsu aizvainojuma diktēta.

Tāpat pastāv arī jautājums, vai, palikdama šajās nevienlīdzīgajās attiecībās, radīsiet spēku un telpu pati sevī kādām citām attiecībām, kurās varētu atrast piepildījumu nākotnē. To ir vērts apdomāt.

 

calis

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Visi iesaka lauties attiecibam,bet to ka draugs to nemaz nevelas,bet sieviete ir pati jaunaja drauga iekerusies neviens neizlasija? Man ari ir jaunaks virs.Bet ja bail no gadu starpibas,tad tas nozime ka nav tev jaskatas uz tik jauniem viriesiem,lukojies uz apmeram vienaudziem.Ja draugs skaidri un gaisi dod majienus,ka negrib neko vairak,tad netere savu dargo laiku un nervus domajot ka butu ,ja butu… .Neveltii tam virietim tik daudz uzmanibas,bet palukojies apkart,kaut vai caur iepazisanas agenturam uz citiem viriesiem.

 2. Man vīramāte ir 12 gadus vecāka kā vīratēvs. Bērnu pulciņš, ģimene saturēta kopā, pašiem dzirksts joprojām nav zudusi. Gadi nu galīgi nav pat viens procents no iemesla. 😉

 3. Ja vins grib meginat,,laujies,,jo otrreiz dzive iespeju nepiespeles,,vienalga cik ilgi tas vilksies,,varbut visu muzu,varbut ne,,bet,,,,jabauda dzive,kamer vel iespejams,,,ta ir tik isa,,,veiksmi

 4. Sveiki! Man savā laikā arī bija vīrieši- tikai draugi un ko vairāk iedomāties nevarēju…un viņi to zināja…tā nu tas ir- vai nu pieņem, vai ne….

 5. Tu velies ko tuvaku?
  Iz manas tagadejas pieredzes:
  Man ir 40, vinai 50. Un kas par to? Nav viegli,bet varam sadzivot. Protams,starpiba ir liela. Vina ir greizsirdiga,uztraucas,ka pametishu del jaunakas un visadi kka taa. Bet vina pec 1 gada kopdzives sak jau runat mulkibas mazaak.
  Kas atkariigs no jaunaka viriesa:
  But pacietigam,saprotosam. Nekad. Nekad nemineet vinas vecumu,kruncinas,taukuminus un t.t.,
  savadak kashkis un aizvainojums bus neizbegams.
  Nu tas taa-isuma.
  Lai veicas. 🙂

 6. Vecumam nav robežu.

 7. Nesaprotu, priekš kam ir vajadzīgi šādi stulbi spriedelējoši psihologi… un kādēļ viņiem vispār prasa kādus padomus.. Pilnīgi lieki!

 8. mans viirs ir 13 gadus jaunaaks-dzivojam jau 10 gadus-juutamies kopaa lieliski-pa shiem gadiem pat neesam stridejushies-jo nav par ko striideeties-visu paarrunajam,izplaanojam-viss izdodas…domaaju,ka ne visu nosaka vecuma starpiiba-taa ir iedoma…lai gan sakumaa arii man taa bija-kur nu man taads jauns dzeks…bet nu re -viss ir kaartibaa un arii musu draugi to uznjem labi,bez stulbiem komentaariem…
  shajaa variantaa gan izskataas,ka puisim sieviete tieshaam vairaak ir kaa stute un laba draudzene….

 9. Es esmu trīs gadus vecāks par dāmu, man tieši noderētu tāda patstāvīga sieviete, kam viņai tik jauni puiki!

 10. Personīgi zinu ģim., kurā vīrs ir 13 gadus jaunāks. Ir ne tikai 2 bērni, bet dievīgi laimīga ģim.

  • Tieši tāda ir arī mana pārliecība – gadu starpībai nav nekādas nozīmes! Mana pieredze (gan pašas, gan draugu un dažu paziņu lokā!) ir pozitīva. Sieviete, ja viņa nav “nolaidusies”, sevi mīloša un gudra, ilgi paliek jauneklīga un mīlēt spējīga, savukārt ne vienmēr tādi ir vīrieši. Nu, palūkojieties, cik daudz skaistu un dzīvespriecīgu sieviešu ir pat 60 gadu vecumā, un kādi līdzīgā vecumā ir vīrieši?! (Par potenci vispār nerunāju!) Ja vien attiecībām ir nākotne, ļaujieties un esiet laimīga!

   • Pilniba piekritu…gadiem nav ne kadas nozimes.ari man ir bijusas attiecibas ar jaunaku,kuras gan izjuka,bet tam bija loti sapigs iemesls.

   • Gadiem nekādā ziņā nav nozīmes ,jo ne vienmēr koptās un šarmantās sievietes var noteikt pēc gadiem.Varbūt jūsu draugam ir iekšējie kompleksi ,vai kādi tuvinieki ,vai draugi viņu ietekmē ? Gan jau ,ka kāds cilvēks viņu iespaido pret jums . Kāds varbūt viņam saka .ka jūs esat par vecu ,ko ar tādu darīs ! Vīrietis šaubās un baidās ,no apkārtējo cilvēku viedokļa . Paprovējat iniciatīvu ņemt savās rokās -esiet mīlīga ,nerātna ,draiska un amizanta ,tad redzēsit ,kāda ir viņa pretreakcija .Nekad es neticu ,ka viņam ir tikai draudzība pret jums .Tās citas sievietes viņš vienkārši izdomā ,lai jūs domātu ,ka ir viņam sakari ar jaunākām . Vēl gan ir viens liels BET ,ja šis vīrietis patiesībā ir GEJS,tad viņš tieši šādi var sev nodrošināt alibi . Zinu vienu tādu savu draugu,kas tieši tā uzvedas un tieši tādus pašus vārdus ,saka savai vecākai draudzenei. Domāju,ka otrais variants atbilst jūsu draugam.Viņam vienkārši ir izdevīgi ,lai kāds domātu itkā jums ar viņu ir attiecības ,bet tai paša laikā viņam patīk būt brīvam un darīt to.ko viņš vēlas-viņš negrib uzņemties atbildību ,kaut gan pats pēc rakstura, pret darbu attiecas ar atbildību. Tam nav nozīmes ,ka viņš saka ,ka patīk sievietes ,bet ja nevēlas saistīties ,tad domāju ,ka viņam velk vīrieši. Lūdzu neapvainojaties ! Es tikai rakstu to ko esmu novērojusi no savas draudzenes un viņas drauga .

Smagnējs misiņš saspēlē ar trauslu stiklu. Mēbeles, kas sajūsmina un liek domātDabas vienkāršo formu atveidojums smagnējā misiņā un trauslā stiklā piesaista portugāļu mēbeļu dizaina “Bessa” jaunākajā piedāvājumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+