Kultūra
Kultūrpolitika

Vai īpašais statuss glābs Mežaparka estrādi? 0

Timura Subhankulova foto

Otrdien valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) ierosinājuma Mežaparka Lielās estrādes teritorijai Ostas prospektā 11, Rīgā, noteica nacionālo interešu objekta statusu.

KM ieskatā tas nepieciešams, lai varētu savlaicīgi sagatavot nepieciešamo infrastruktūru XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku norisei 2018. gadā, kā arī nodrošinātu Mežaparka Lielās estrādes būvniecības darbus noteiktajos termiņos. “LA” jau ir rakstījusi, ka bažas, vai to pirmo kārtu izdosies īstenot līdz valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem, ir pastiprinājušās pēc tam, kad būvkompānijas – SIA “Lemminkainen Latvija”, SIA “Balt Trest” un SIA “Bildberg” – ir sūdzējušās par estrādes būves konkursu.

KM valdībā iesniegtajā motivācijā pamato, ka nacionālo interešu objekta statuss Mežaparka estrādei ir nepieciešams, “ņemot vērā tās valstisko nozīmīgumu un sabiedrības rezonansi”, jo “pastāv risks, ka var tikt ierosināta tiesvedība no trešo personu puses ar mērķi apturēt būvniecību. Tiesvedība to var apturēt uz vairākiem gadiem, kas nav pieļaujams.”

Dziesmu svētku organizatora – Latvijas Nacionālā kultūras centra – direktore Signe Pujāte “LA” norāda, ka nacionālo interešu objekta statusa piešķiršana Mežaparka Lielās estrādes teritorijai gan atvieglos būvniecības projekta virzību tikai pēc būvdarbu uzsākšanas. Attiecībā uz šobrīd lielas galvassāpes sagādājušajiem iepirkumiem šis statuss pats par sevi neko neietekmē, un izņēmums, ko paredz Būvniecības likuma 15. panta septītā daļa, ir saistīts ar iespēju turpināt šādiem objektiem būvniecības darbus arī laikā, kad attiecīgā būvatļauja ir apstrīdēta vai pārsūdzēta.

Vairāk lasiet 8. martā “Latvijas Avīzē”.

LA.lv