×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Vai karjers jāappļauj?

Man pieder zemes īpašums, kas ierakstīts zemesgrāmatā. Turpmāk vēlos to izmantot kā karjera zemi un mainīt lietošanas mērķi – karjera zeme, derīgo izrakteņu teritorija.


Rēzeknes novada dome 2011. gada 19. maijā, izskatot manu iesniegumu, nolēma 6,6 ha platībai mainīt lietošanas mērķi – no zemes, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir lauksaimniecība (kods 0101) uz derīgo izrakteņu teritoriju (kods 0401), bet 9 ha – uz zemi, uz kuras galvenā saimnieciskā darbība ir mežsaimniecība. 
Taču, atsūtot paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli 2013. gadam, man par šo 6,6 ha platību dome ir uzlikusi papildu nodokli, it kā ši teritorija būtu lauksaimniecībā izmantojamā zeme, kura nav pienācīgi uzturēta.
Kas par vainu? Vai kādā instancē nav veikta zemes lietošanas mērķa maiņa? Pašlaik šis zemes gabals ir apmežojies. Kā pareizi jāuztur karjeru zeme, ja nav izstrādāts derīgo izrakteņu (grants un smilts) ieguves plāns?
 Vladislavs Rēzeknes novadā

 

 

Šajā gadījumā pašvaldība ir rīkojusies pareizi.

Kamēr karjeram paredzētajā zemes gabalā nenotiek derīgo izrakteņu ieguve, šī zeme ir jāapkopj (jāappļauj). Tāpat arī, piemēram, ja mainīts lietošanas mērķis – no lauksaimniecības uz apbūves zemi, kamēr nav uzsākta būvniecība, tikmēr šī teritorija jāuztur kārtībā, proti, jāappļauj.

Pirms uzsākt grants vai citu derīgo izrakteņu ieguvi, zemes īpašniekam jāsaņem attiecīgā atļauja un jāveic izpētes darbi. Iespējams, ka grants atradnes nebūs visā 6,6 ha platībā, bet gan tikai, piemēram, četros vai piecos hektāros. Arī tad, kad sāksies grants ieguve, pārējā platība būs jāappļauj.

Protams, nav jāappļauj tas zemes gabals, kuram lietošanas mērķis tagad ir meža zeme un kurš jau ir dabīgi apmežojies.

 

Konsultēja Judīte Mierkalne.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+