×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Vai mākslai ir dzimums? “Arsenālā” diskutēs par feminismu mākslā

Foto: LETAFoto: LETA

Diskusiju Feminisms Latvijā un latviešu mākslā", kas notiek saistībā ar mākslinieces Sndras Krastiņas izstādi zālē "Arsenāls", vadīs mākslas zinātniece Ramona Umblija.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle “Arsenāls” aicina uz diskusiju “Feminisms Latvijā un latviešu mākslā”, kas norisināsies pašlaik aktuālās Sandras Krastiņas personālizstādes “Civilisti” ietvaros, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē “Civilisti” gleznotāja Sandra Krastiņa priekšplānā izvirza tēmu, kas viņai bijusi nozīmīga kopš radošās darbības uzsākšanas – indivīda un notikumu attiecības. Kā cilvēks pozicionējas dažādās vēsturiskajās, politiskajās un kultūras situācijās, kā izjūt sevi apdzīvotajā vidē un norisēs?
“Man ir svarīgi, lai no darbiem nevarētu noteikt manu dzimumu. Es gribu runāt kā cilvēks, nevis kā sieviete vai vīrietis, jo šī varas simbolika un tas, par ko es runāju, attiecās uz ikvienu,” skaidro Sandra Krastiņa.

“Arsenāls” vēlas veidot dialogu ap Latvijā un pasaulē aktuālu tēmu – feminismu, it sevišķi pievēršoties šī diskursa klātbūtnei un attēlojumam latviešu mākslā. 2013. gadā interneta žurnāls “Satori” veidoja un vēlāk arī publicēja diskusiju par tēmu – kāpēc Latvijā ir kauns būt feministei? Diskusija būs mēģinājums noskaidrot, vai šāds jautājums vēl joprojām ir aktuāls un vai tas vienādi ir piemērojams arī mākslas ainai? Vai Latvijā ir feministu māksla? Kā mākslinieki Latvijā risina feminisma tēmu savā daiļradē? Cik aktuāls ir šis diskurss, salīdzinot ar pasaules mākslas tēmu?

Izteikt savu viedokli aicināti mākslinieki Rasa Jansone, Ingrīda Pičukāne un Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece, kuratore Elita Ansone, kritiķe Jana Kukaine, ka arī filozofs, publicists Kārlis Vērpe. Sarunu vadīs mākslas zinātniece Ramona Umblija.

Uz sarunu tiek aicināti mākslinieki, nozares profesionāļi un citi interesenti. Dalība diskusijā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+