×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Vai nemieri Ēģiptē ietekmē Latvijas tūrisma kompāniju darbu?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Elita Baumane, 
SIA “Tūrisma aģentūra KOLUMBS” ceļojumu konsultante:
 “Jūtam, ka klienti patlaban izvēlas par ceļojuma galamērķi citu valstu, nevis Ēģiptes, kūrortus. Ir bijuši arī pāris rezervāciju atteikumi, taču ne masveidā.

Cilvēki, saprotams, baidās, sevišķi, ja nolēmuši ceļot ar bērniem. Bijuši gadījumi, kad konsultācijās izklāstām kūrortu piedāvājumus, un, pieminot Ēģipti, cilvēki nekavējoties atsakās no šīs valsts, jo medijos daudz dzirdējuši par turienes situāciju.”

 

Evita Grāvīte, 
tūrisma biroja SIA “Relaks Tūre” direktore:
 “Pēc Ēģiptes kūrortiem nav pilnīgi nekāda pieprasījuma. Pagaidām braucieniem ir vien pāris rezervācijas uz janvāri, kas veiktas jau iepriekš. Atteicies no došanās uz nemieru skarto valsti arī patlaban nav neviens. Pieļauju, ka šosezon nekas īpašs arī nebūs, tiesa, Ēģiptei salīdzinoši ir lētākais kūrortu piedāvājums ziemas periodā. Citi virzieni nespēj to aizstāt. Tāpēc, ja kūr­orti un tūrisma operatori Ēģiptes apmeklējumiem krasi pazeminās cenas, domāju, cilvēki turp dosies. Ir tāda personu grupa, kas gatava riskēt, lai ceļotu par zemākām cenām. Dziļākajā būtībā viņi apzinās, ka nemieri pasaulē ierasti notiek lielajās pilsētās. Kūrortu zonās un viesnīcu teritorijās neviens iekšā nebrūk. Ja operators spēj nodrošināt aizsardzību no lidostas līdz viesnīcai, ja viesnīcās ir apsardze, jautājums ir tikai par cenu. Arī pagājušajā ziemā Ēģipte bija ļoti nemierīga, bet cilvēki lidoja un atpūtās, un nevarētu sacīt, ka par sviestmaizi. Drosmīgākie ir Austrumeiropas un Krievijas pārstāvji. Tiesa, šoreiz ir nedaudz nopietnāka situācija, no Ēģiptes kūrortu rezervācijām atsacījušies Francijas, Britānijas, arī Vācijas un citu valstu tūr­operatori. Domāju, arī Latvijas pārstāvjiem būtu nopietni jāpievērš tam uzmanība.”

 

Kaspars Gēgeris, 
SIA “Ceļojumu bode” valdes loceklis:
 “Cilvēki interesējas un jautā, kas būs ar viņu ceļojumiem – tie notiks vai tiks atcelti. Mēs viņiem skaidrojam, ka mums ir pārstāvji, kas strādā uz vietas Ēģiptē un mūs regulāri informē par drošības situāciju. Tā kā ceļojumi uz Ēģipti sāksies tikai oktobrī un vēl līdz tam ir laiks, patlaban nekādus pārsteidzīgus spriedumus neizsakām. Sekosim līdzi notikumiem, un, ja, tuvojoties braucieniem, drošība nebūs apmierinoša, tie tiks atcelti. Vairāki ārzemju operatori atcēluši augusta un septembra sākuma reisus, taču pēcāk, visdrīzāk, tāpat lems, kā rīkoties, raugoties pēc situācijas. No pieredzes skatoties, Ēģiptē nemieri ir bijuši arī agrāk un parasti tiem ir īslaicīgs raksturs, tāpēc ļoti iespējams, ka līdz oktobrim situācija būs normalizējusies. Turklāt parasti sacelšanās un nekārtības notiek galvaspilsētā Kairā, kas atrodas piecu sešu stundu brauciena attālumā no kūrortiem, tāpēc līdz šim tajos nekādas problēmas nav novērotas.”

 

Aleksejs Kriščuks, 
tūroperatora SIA “GoAdventure” izpilddirektors:
 “Satrauktu zvanu un panikas no klientiem nav, jo visi situāciju ļoti labi saprot un tai seko līdzi. Nevarētu teikt, ka cilvēki nerezervē braucienus uz Ēģipti. Jā, pāris dienas, kad par nemieriem Kairā intensīvi sāka runāt medijos, bija klusums, taču skaidrs, ka atpūta jau notiek Šarmelšeihas, Hurgadas kūr­ortos, nevis galvaspilsētā. Par situāciju informējam klientus mājaslapā, skaidrojot, ka, visticamāk, kā ierasts, nemieriem ir īslaicīgs raksturs. Sekojam līdzi aktuālajam un operatīvi ziņosim klientiem, ja situācija kļūs nedroša. Uzskatām, ka oktobrī, kad gaidāmi pirmie ziemas sezonas lidojumi no Rīgas, kūr­ortos viss būs klusi un droši. Ja tomēr tūrista iegādātais ceļojums būs laikā, kad Ēģiptē būs iestājušies nepārvaramas varas apstākļi, piedāvāsim līdzvērtīgu ceļojumu vai arī atmaksāsim visu iemaksāto naudu. Pagaidām neplānojam nevienu braucienu atcelt. Visā šajā laikā bijuši tikai divi gadījumi, kad klienti pie mums vērsās ar vēlmi doties uz citu galamērķi, taču galu galā abi tomēr nolēmuši nogaidīt.”

 

Fakti

* Apvērsumā gāztā prezidenta Mursi un Musulmaņu brālības atbalstītāji Kairā turpina nepārtrauktas protesta akcijas un, drošības spēkiem cenšoties apspiest apvērsuma pretinieku kustību, vardarbīgās sadur­smēs dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 800 cilvēku.

* Ziemā no visiem čārtera ceļojumiem aptuveni 70 – 80% ir tieši uz Ēģiptes kūrortiem.

Avots: LETA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+