×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Arī zemniekam un zvejniekam jāmaksā 50 eiro nodoklis par negūtiem ienākumiem (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP
UZZIŅA

- Zemnieku un zvejnieku saimniecības likvidācijas process atšķiras no VID reģistrētas saimnieciskās darbības izbeigšanas procesa, un to kārto Uzņēmumu reģistrā. Informācija atrodama mājaslapas sadaļā “UR reģistri/Uzņēmumu reģistrs/Kā likvidēt uzņēmumu/Individuālā uzņēmuma, zemnieku vai zvejnieku saimniecības likvidācija”.

- Veidlapa “Ziņojums par nodokļu maksātāju izslēgšanu no Nodokļu maksātāju reģistra” ir pieejama VID mājaslapas sadaļā “Veidlapas un iesniegumi/Nodokļu maksātāju reģistrācija”.

“Kāpēc, iesniedzot deklarāciju par pagājušo gadu, VID pieprasīja avansā par 2015. gadu samaksāt 50 eiro nodokli par negūtajiem ienākumiem no saimnieciskās darbības?” jautāja VELGA VIESĪTES NOVADĀ.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) speciālisti apliecina, ka arī neaktīviem saimnieciskās darbības veicējiem, kuru aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis no 2014. gada saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāks nekā 50 eiro, 2015. gadā ir pienākums samaksāt minimālo nodokli 50 eiro apmērā, ja vien VID nav ticis informēts par saimnieciskās darbības izbeigšanu.

Ja pērn līdz gada beigām ieņēmumu dienestam nepaziņojāt par savas saimnieciskās darbības izbeigšanu, nodoklis šogad ir jāmaksā. Atgādinām, ka likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 19. panta 2.1 daļā un Mikrouzņēmumu nodokļa likuma 6. panta piektajā daļā ir teikts, ka minimālais nodoklis no saimnieciskās darbības ir 50 eiro.

Tas nozīmē, ka saimnieciskās darbības veicējam (tostarp zemnieka vai zvejnieka saimniecības īpašniekam), ja tas 2014. gadā nav guvis ar nodokli apliekamu ienākumu no saimnieciskās darbības vai ja aprēķinātā nodokļa summa no saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāka par 50 eiro, bija pienākums līdz 2015. gada 16. jūnijam iemaksāt budžetā 50 eiro.

Saimnieciskās darbības veicējam minimālais nodoklis (50 eiro) nav jāmaksā, ja:

• taksācijas gadā par darbiniekiem ir veikti iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par sevi kā pašnodarbinātu personu;

• taksācijas gadā ir reģistrēta vai izbeigta saimnieciskā darbība vai pabeigts likvidācijas process;

• saimnieciskā darbība reģistrēta pirmstaksācijas gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. BEZ jebkādām ilūzijām, absolūti – MUĻĶU zeme SILES “valsts” “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

 2. Pag,pag,tūlīt sāksies vēl soda naudas par nesamaksātiem 50…

 3. Visās normālās valstīs saprot, lai valsts plauktu, lai cilvēki spētu maksāt arvien vairāk nodokļus, ir jāatbalsta mazie uzņēmumi!!! Tas ir ļoti svarīgi!!! Latvijā viss notiek otrādi, šī valsts izzags pēdējo kreklu pat nabagam, iznīcinās, padzīs, tad brīnīsies ka viss iet uz grunti un zags vel vairāk. Tātad jautājums – kam tas ir izdevīgi padarīt mūs tik slimīgus un vārgus? Krievijai? ES? Ka tik vairāk vergu rastos, ka tik vairāk cilvēku aizmuktu un izveidotos nedomājoša putra bez pašapziņas. Gaidām, kad latviešu tauta celsies un izistīs visus zobus tam simtam un padzīs tos atpakaļ no kurienes izlīduši.

  • Necelsies latvieši.Bagātajiem tāpat labi,bet kam slikti,mūk projām.Un “zobus”nesitīs,jo paši ievēlēja savus kapračus.Un nav jau kam vairs…Tukšumu tagad aizpildīs ar āfrikāņiem un nepilsoņiem…

 4. un man šodien viens jampampiņš centās ieskaidrot, ka mēs esam no krīzes ārā, un dzīve iet uz augšu… man kā grāmatvedim šādas muļķības neiestāstīt, man priekšā ir reāli cipari….

 5. Esmu grāmatvede vairākos zs un piemājas saimniecībām. Nav protams lielas, bet …. šogad skatos, ka situācija ir kritiska, piemēram vienai saimniecībai, konkrēti, ja no 10 govīm pagājušo gad apgrozījums mēnesī vismaz bija minimālā alga un vairāk, pat 600eur labos mēnešos (izņemot protams tukšos mēnešus, kad iet govis “dekrētā”), tad šogad vidējais rādītājs tikai 280 eur mēnesī, bet izdevumi jau mēnesī vidēji sasniedz 598EUr (jo sākās siena sezona), un nekādi LAD maksājumi, sen vairs nesedz…. un par to, ka cilvēks ir kārtīgos mīnusos, viņam ir valstij jāpiemaksā 50eur, es kaut zaudēšu klientu, stipri ieteicu, klapēt šo bodīti ciet, jo kamēr vēl ir iekrājumi no iepriekšējiem gadiem, var kautkā šos izdevumus segtr, bet arī tie nav mūžīgi, mazie iznīkst…. un palīdz , pimkārt jau VIDs iznīcināt, piensaimnieki , mārketi ar saviem 200-500 procenti uzcenojumiem…. utt

 6. tads bardaks kads ir musu valsti….,daudz tadu vietu nav…Tad kadel ir verts stradat legali…..

 7. vajag nemt cirvi un ievest kartibu,taja ierednu visatlautiba.

 8. Nu labi, atskaitīju vienu pensiju (nu drusku jau palika no tās 3.grupas pensijas) atpakaļ valstij.
  Tad kāda nozīme neapliekamajiem minimumiem un atlaidēm invalīdiem? Es arī uztveru to kā sodu par to, ka gribu piepelnīt pārdesmit eiro klāt oficiāli. Nereģistrējies- sods, reģistrējies- atkal sods…Staiga dzerdams, tad saņemsi pabalstus…

 9. Jā, iezogas jau sirdī rūgtums par to, ka es esmu godīga pret Valsti, bet Valsts nav godīga pret mani. Es to uztveru kā sodu par to , ka darbojos legāli, un kā pamudinājumu būt negodīgai. Bet es tomēr turpināšu darboties LEGĀLI, jo tas ir GODA un CIEŅAS jautājums. Kaut arī mūsu Valstī par to soda.

 10. Lielaaku bardaku neatrast nevienaa valsti,ka ir patreiz Latvijaa,jo kurs cuuka ticis pie siles,tas ker,grabj un rij cik var un tam pie dirsas visi zemnieki,zvejnieki,pensionaari un pirmspensijas vecuma cilveki.Lietuva un Igaunija vismaz tiek ieverotas cilvektiesibas.Te var dariit ko grib,dedzinaat publiski pilsona pases,Beness brauc karot uz Ukrainu,Lindermani,usaki,darbojas atklati pret Latviju.Ne vienam nav daljas,ne policija,ve valdibai,ne prezidentam.Pilniiga anarhija,patvalja.Atri buus pilns ar melnajiem no Afrikas un tad buus gan galigaa trubaa.Tiem dos labus pabalstus,lai var taisiit beernus un izniidet latviesu tautu!Esam tacu Eiropaa.

 11. Jamaksaa tapec avansaa,lai vareetu uzturet korumpeeto valdibu,kuras prieksgala joprojam sarkanie un tie draaz vienkaarso latviesu tautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+