×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. maijs, 2014
Drukāt

Vai obligāti jāpieslēdzas pie kanalizācijas? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome esot pieņēmusi lēmumu par to, ka visām privātmājām obligāti jāpieslēdzas pie pilsētas kanalizācijas. Vai tā ir patiesība, un vai ministrija tam piekritusi?
AIJA RĪGĀ

Tā ir nevis Rīgas domes, bet gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīva, kura izstrādājusi Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma projektu. To plānots pieņemt līdz rudenim, kad beigsies šīs Saeimas pilnvaru laiks. Normatīvais dokuments paredz, ka visām mājsaimniecībām būs obligāti jāpieslēdzas pie ūdensvada un kanalizācijas tīkliem, kas izbūvēti par ES projektu naudu.

Daudzi privātmāju īpašnieki to nav izdarījuši galvenokārt līdzekļu trūkuma dēļ. Vajag izstrādāt projektu, to saskaņot, kā arī samaksāt par materiāliem, tranšejas rakšanu un citiem darbiem, tāpēc pasākums izmaksā krietni virs 500 eiro.

Rīgas pilsētas būvvaldē paskaidroja, ka pašlaik pie centralizētā ūdensvada un kanalizācijas obligāti jāpieslēdzas tikai tad, ja ceļ jaunu māju vai renovē/rekonstruē esošo. Lai projektu varētu saskaņot, jāparedz pieslēgums pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai (protams, ja tas konkrētajā ielā ir izbūvēts). Rīgas domes 2005. gada 20. decembrī pieņemto noteikumu Nr. 34 “Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 97.1 punktā teikts, ka teritorijas izbūvē, kur pieejamas centralizētas vai pie pilsētas inženierkomunikāciju tīkliem pieslēgtas inženierkomunikācijas, pieslēgums pie šiem inženierkomunikāciju tīkliem ir obligāts.

Taču citos Rīga domes saistošajos noteikumos ir atruna, kas pat jaunbūvju īpašniekiem ļauj nepieslēgties pie pilsētas komunikācijām. Tas iespējams, ja privātmājas īpašnieks var pamatot, ka šāds pieslēgums viņam nav izdevīgs. Piemēram, gruntsgabalā ir dziļurbums ar ļoti kvalitatīvu ūdeni, un cilvēks vēlas izmantot to, nevis pilsētas ūdensvada ūdeni.

Toties, ja māja netiek renovēta vai rekonstruēta, pieslēgšanās vai nepieslēgšanās pie jauniz­būvētā pilsētas ūdensvada un kanalizācijas pašlaik ir mājas īpašnieka brīva izvēle. Protams, vietējās kanalizācijas tvertnēm jābūt noslēgtām, lai nepieļautu gruntsūdeņu piesārņošanu.

Rīgas pilsētas būvvaldes uzziņu tālruņi: 67105800, 67012889.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja pie kanalizācijas jāpieslēdas obligāti,tad par individuālā pieslēguma projektu un tā saskaņošanu nebūtu loģiski likt maksāt mājas īpašniekam,kura ienākumi (piemēram,pensija) nebūt nav dubultojušies! Īpaši jau ņemot vērā to,ka pašas kanalizācijas izbūvi apmaksā Eiropas Savienība! Pensionāriem,80% no kuriem saņem pensiju zem iztikas līmeņa,šos 500 latus neviens neapmaksā!No kurienes tos ņemt?

  2. Pašam saskaņojot, rokot ar lāpstu un daroties trubas 32mm ūdens un 160mm kanalizācijas 20metri līdz mājai izmaksāja ap 150ls. Ieskaitot ūdensskaitītāju u.c summa ap 200ls. (izlietnes, toletes, dušas telpu neskaitot :D)

Draugiem Facebook Twitter Google+