×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Vai spējat norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem?


maks_leta7

Rita Krastiņa Rīgā: “Mēs allaž samaksājam par komunālajiem maksājumiem, lai gan tie ir pārmēru augsti, jo īpaši ziemā. Par divistabu dzīvokli apkures sezonas laikā kopumā jāmaksā līdz 120 latiem mēnesī.

 

Uzskatu, ka rēķinam vajadzētu būt vismaz uz pusi mazākam. Vislielāko maksājumu summu veido tieši apkure. Nedomāju, ka tik dārgi izmaksā namu apkurināšana, visdrīzāk, uzņēmumi piemēro augstus piecenojumus. Mūsu mājā parādi lielākoties uzkrājas tieši ziemā, savukārt vasarā cilvēki tos nosedz. Pavisam neliela daļa ir ilgstošie parādnieki, kas komunālos maksājumus varētu samaksāt, bet kādu iemeslu dēļ to nedara. “Rīgas namu pārvaldnieka” lēmums atlaist soda naudas ir apsveicams. Citādi tiem, kam ziemas mēnešos uzkrājas parāds, jāmaksā arī barga kavējumu nauda.”

Valentīna Antonova Rēzeknē: “Ceru, ka arī citu pilsētu namu apsaimniekotāji varētu rīkoties līdzīgi kā Rīgā, neliekot maksāt soda naudu par laikus nesamaksātiem komunālo maksājumu rēķiniem. Man parāds uzkrājies ziemā, jo maksa par apkuri ir ļoti augsta. Ikmēneša komunālo maksājumu rēķins ziemā ir teju pensijas apmērā. Citus gadus uzkrāto parādu nosedzu vasarā, bet līdz ar to teju 30 procenti no summas jāpiemaksā kā sods.”

Daina Ābola Rīgā: “Nedomāju, ka nemaksātājus vajadzētu atbrīvot no soda naudas. Apsaimniekotājs ņem dažādus kredītus, lai norēķinātos par komunālajiem pakalpojumiem. Ja parādniekiem nebūs jāmaksā soda nauda, procenti par kredīta izmantošanu būs jāsedz visiem klientiem. Domāju, ka lielākā daļa parādnieku par komunālajiem pakalpojumiem nemaksā apzināti. Bieži vien no kaimiņiem dzirdēts, ka viņi neuzskata par vajadzīgu maksāt par apsaimniekošanu, un soda naudas atlaišana te nelīdzēs. Drīzāk atbalstu izmaiņas normatīvajos aktos, lai komunālo maksājumu parādniekiem liegtu iespēju pārdot nekustamo īpašumu. Mūsu ģimene, neskatoties uz slikto finanšu stāvokli, ik mēnesi līdz pēdējam santīmam samaksā par komunālajiem pakalpojumiem. Kādēļ man ziemā, kad rēķini ir īpaši lieli, būtu jādzīvo taupīgāk? Soda naudas atlaišana var pieradināt cilvēkus necensties laikus maksāt rēķinu.”

Juris Gogulis Valmierā: “Mūsu mājā nav lielu problēmu ar komunālo maksājumu parādniekiem, tādēļ mums soda naudu atlaišana nebūtu aktuāla. Tie, kas ir ilggadēji nemaksātāji, arī pēc soda naudas atlaišanas nemaksātu. Drīzāk valdībai būtu jādomā, kā mainīt situāciju, lai apkuri padarītu lētāku. Tā kā Latvijā gada lielākā daļa ir apkures sezona, tas iedzīvotājiem būtu aktuālāk. Piemēram, varētu atbrīvot no nodokļiem visus komunālos pakalpojumus. Tas būtiski samazinātu komunālo maksājumu rēķinus un nabadzīgiem iedzīvotājiem būtu lielākas iespējas norēķināties.”

 

Uzziņa

Pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” klientiem, kuri uzkrājuši parādus par apkuri un namu apsaimniekošanu, no 1. jūlija līdz 31. decembrim tiks dota iespēja noslēgt mierizlīgumu – viņiem tiks atlaista kavējuma nauda un laikā līdz 24 mēnešiem būs jāatmaksā tikai parāda pamatsumma.

“Rīgas namu pārvaldnieka” klientu parāda kopējā summa sasniegusi 31 miljonu latu, no kuriem septiņi miljoni latu ir aprēķinātā kavējuma nauda.

Kopumā uzņēmumam parādā ir aptuveni 64 000 galvaspilsētas iedzīvotāju, no kuriem aptuveni 24 000 ir ilgstošie parādnieki. Ilgstošo nemaksātāju parādu vidējā summa ir aptuveni 1500 lati, no kuriem 40 – 50% ir kavējuma nauda.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+