×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Uzbrukumu psiholoģija: vai musulmaņi piedēvē eiropietēm to, ko nosoda sevī? Pēta Toms Ancītis (25)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vecgada vakarā pirms pusnakts lavierējot caur vīriešu pūļiem Ķelnes centrālajā stacijā un izspraucoties uz tikpat pārpildītā stacijas laukuma, pirmā doma noteikti nebija: “Izskatās, šeit briest kas nelāgs.” Drīzāk: “Atmosfēra ļoti nepatīkama. Kaut kas nav kārtībā. Bet laikam jau tas ir normāli.” Visapkārt tikai vīrieši. Nospiedošs vairākums piederīgi neeiropeiskām kultūrām. Iereibuši, uzvilktā noskaņojumā. Pie Doma kāpnēm un laukumā švīkst raķetes.

Pie stacijas ieejas stāv policisti. Pēta kādas jauniešu grupas dokumentus. Tie ir papīri, kādus daudzkārt jau gadījies redzēt, tiekoties ar bēgļiem Vācijā. (Vēlāk apstiprinās, starp policijas kontrolētajiem cilvēkiem tonakt lielākā daļa tiešām izrādījušies patvēruma meklētāji. Vismaz daži desmiti no aptuveni tūkstoša sapulcējušos cilvēku vēlāk pastrādāja noziegumus.) “Acīmredzot arī patvēruma meklētāji svin Jaungadu. Kāpēc gan viņiem, brīviem cilvēkiem, būtu šonakt jānīkst bēgļu mītnē?” tā sākumā šķita, nolūkojoties šajās ainās.

Taču kopš šīs nakts ir atklājušās daudz jaunu detaļu. Vēl daudz kas joprojām ir nezināms un apšaubāms. Droši gan ir viens: tas, ko prāts sliecās izskaidrot kā “normālu”, tāds nebija. Taisnība bija pirmajam impulsam, ka “kaut kas nav kārtībā”.

Tāds pats process – atgriešanās pie sen gruzdējušām, bet līdz šim izstumtām nelāgām nojautām un aizdomām – pēdējo nedēļu notiek sabiedriskajās diskusijās Vācijā.

Stingrāki sodi, bēgļu noziedznieku izraidīšanas procedūra, kriminalitātes rādītāji, “mačo” kultūra, nesavietojamās izpratnes par sievietes lomu sabiedrībā, Tuvajos Austrumos augušo vīriešu seksualitāte. Par šīm tēmām, kas līdz šim bija “tabu”, ja runa bija par bēgļiem, nu tiek runāts aizgūtnēm un arvien brīvāk.

Brīvi gan vairs nejūtas sievietes. Naktī, viena un centrālajā stacijā? Nē! Nekādā gadījumā. Radio žurnāliste Viktorija Reita veikusi aptauju Ķelnes centrālajā stacijā. Nav sastapusi gandrīz nevienu sievieti, kura teiktu, ka viņai nav bail.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. PEGIDA ir izveidota organizācija pret Eiropas apzinātu islamizāciju, tai ir savas daļas ne tikai Vācijā, bet arī Anglijā. Vajag apskatīties Youtube, tur interveti daudzi sie saucamie naionāļi, neviens rasistisks sauklis tur nebija, parasti cilvēki, kuri saka,ka pasiem draugi musulmani, sie protesti vesrti pret globālsitu- liberāļu vesto politiku , kuriem cilvēks ir tikai resurss kapitāla veidošanai,tādēļ ir parvietojums kā kapitālm vajag un labāk, lai viņam nav nacionalitātes, un par svetu tur patēriņu…Tiesi liberālās politikas deļ ir kultūras sadursmes, jo visatļautība nav modē nevienā kulturā, kas savu kultūru par vērtīgu tur,ne nacionāļu , ne musulmanu. Baudam liberālisma augļus…..Cerams , ka cilvēkiem atversies acis izvērtēt ” Vienotības” liberālo tuvredzīgumu. Kad beidzot būs kāds saprātīgs lēmums ?Kāpēc tikai , kad noticis kas slikts, sāk domāt ka vajadzēja savadāk, vai ko darīt??? WEllcome, domāsim, kad pienāks laiks domāt?!?!?!?

 2. Nelasīju visu rakstu, jo – tāpat viss zināms. Anglijā, Īrijā- tur musulmaņi mūsu latviešu un citu tautību Eiropas meičkām, kas tur sabraukušas, ir gandrīz vai uz izķeršanu. Arī alžīrieši. Ne tikai naivām un dumjām, pavisam jaunām, 18-gadīgām, bet arī kam domāt, jābūt būtu prātiņam galvā, tādām, kas te Latvijā ieguvušas augstāko izglītību, aizbraukušas labākas dzīves un prinča meklējumos, apprecas visvairāk ar musulmaņiem. Atzīdamas viņus par skaistuļiem, jo tik ļooti iekārojušas tumšādainos vīriešus.Te nav ko piebilst. Katras jaunas nedabūjušas meitenes brīva izvēle. Nu jau arī dzemdē un dzemdē viņiem pusmelnos bērniņus, un priecājas par tiem un saviem vīriem. Darbā nav jāiet, tikai jādzemdē, un jādod sekss,un jāsēž mājā. Viegla dzīvīte. Ak, šīs izdrāztās padauzas !

 3. Nepieciešama musulmaņu pašattīrīšanās. Nav dzirdēts, ka mošejās sludinātu iecietību pret eiropiešiem (patvēruma devējiem). Gluži pretēji – mošejās iespēja radikalizēties 🙁

 4. Ir tikai viens jautājums: vai mums Latvijā pašiem ļoti nepieciešama šāda pieredze? Vai mēs nekādi nevaram bez tās iztikt? Vai mums vēl nepietiek ar 50 padomju gadiem?
  Varbūt mēs tomēr negribam neko tamlīdzīgu piedzīvot?
  Šo jautājumu derētu uzdot mūsu valdīšanai, piespiest mums atbildēt skaidri un saprotami, un rīkoties atbilstoši tautas interesēm.
  P.S. Tas nav pat pasūtījuma raksts. Autors zina, ka viņam samaksās par zīmju skaitu, tāpēc bezkaislīgi savārstījis visu jau agrāk zināmo informāciju un nopelnījis nesliktu honorāru.

  • šķiet, ka autors ir gribējis uzrakstīt tā, lai “vilks būtu paēdis un kaza paliktu vesela”; – lai “radikāļi” tiktu nosodīti un patiesība par notikumiem neciestu, bet …tā nemēdz būt!

  • Piekritu jums pilniba, loti trapigi pateicat. Skaidrs, ka par zimem maksa. Tas ir vienkarsi vecu zinu savarstijums. Un, ja cilveks esi nabags, novests lidz kapam gandriz, tad skauz, ja, skauz man tie pabalsti un ka citiem ir, bet man kspeikas. Nekadas objektivitates.Autors izklausas pec sorosista un liberasta. Velkomists, kas agitee un grib savilkt pie mums tos diedelniekus. Nevajag mums, ta jau pasi ar savu penziju knapi velkam un dzive bezceribas sajuta. Labi, ka vismaz ir internets, kur var izteikt savu sapi un kads domubiedrs uzklausa. Citadi tikai kakis un vel ar pastnieku varu parunat. Un zales tik dargas, bet te izvarotaji kwut kadi, pret kuriem toleranti izturas. Te ir varbut pat lieta jsierosina, piekritu jums.

 5. Ne velti jaunā izdevuma grāmata “Mein Kampf” tika izpirkta vienā dienā.

  • vari nesapriecāties, kremlin, nepiešūsi !

  • Visvaldis Mucenieks Atbildēt

   To “Mein Kampf” taču izdeva smieklīgi mazā 4000 eksemplāru metienā. To jau arī pie mums dažu dienu laikā izpirktu, bet Vācijā taču ir 40x vairāk iedzīvotāju.
   Šī grāmata neapšaubāmi ir vērtīgs informācijas avots nopietniem vēsturniekiem un politiķiem. Ne jau velti arī Staļins lika to slepus pārtulkot krieviski savām vajadzībām. Hitlers uzskatīja, ka tā jālasa tikai tiem, kas prot vācu valodu un tāpēc arī aizliedza uz citām valodām to tulkot.

 6. Jūs domājat ka par imigrantu uzvedību raksta tikai labējie radikāļi??
  es dzivoju Vācijā un neesmu nekāds radikālis! bet negatīvo par šiem klaidoņiem ja sāktu rakstit tad 24 st.būtu par maz jo NEKO labu par viņiem nav ko rakstīt!

  • Kur tad juus vinjus redzat Vaacijaa? Uz ielas? Un kaa tieshi vinji juus apdraud?

   • Aptiekas iela, paklusē !

   • strādāju maizes ceptuvē un darbs beidzas 10.vakarā…pa ceļam šie klaidoņi jāsatiek un jāuzklausa viņu jēlības un piedāvājumi…tagar meklēju citu darbu jo dziviba un veseliba dārgāka par labo algu..vācieši ari viņus neieredz un neņem pat gridas mazgāt …

    • Ejiet taču prom no tās maizes ceptuves! Ja tik labi zināt arābu valodu, ka varat saprast visu, ko klaidoņi jums saka, varat atrast daudz labāku apmaksātu darbu. Cik var saprast, uzmākdamies jums vakaros, viņi jums arī bēgļa apliecību parasti uzrāda? Vai kā jūs no nosakāt? Pēc ožas?

     • mūsu pilsētiņā patreiz ir ap 200 islāma klaidoņu un viņu bildes bij vietējā avīzē lai cilvēki zinātu no kā uzmanties!!

   • es katry vakaru pie savas mājas un veikala klausos musulmaņu lādēšanos un apsaukāšanos…vēmiens no viņiem nāk! smirdigs netīrs lopu bars un poliči tuvumā viņiem nenāk jo tad būtu “radikāļi”.
    atbrauc uz DE un pastaigā vakarā pa lielpilsētu dumjā zoss!!!!!!!

 7. Ancīti, kādus nacistiskus saukļus skandēja PEGIDa? Vai sauklis “Nē – imigrācijai!” ir nacistisks? Man izskatās, ka ancīšprāt nacisms un patriotisms ir viens un tas pats.

  • izskatās,ka ancītim ir uzdots pasūtījuma raksts, jo daudz kas viņam šajā rakstā jūk un ir pretrunīgi saistībā ar terminiem, to attiecināšanu uz dažādām rīcībām (identifikācijas infantilisms) un daudz ko citu, jo, iespējams, nav bijusi darba pieredze ar šādiem “bēgļiem” iekšlietu un drošības struktūrās, tostarp šo indivīdu profilēšanā sākot ar robežu un beidzot ar deportācijām.

   • ne-ēdam ancīti, nebūdami žurnālisti !
    Ja nerakstīsi “toleranti”, ne-ēdīsi !
    Ferštēen ?

    • Tur pilnigi man skaidrs, ka viss ir nopirkts. Vini sanem lielu, lielu naudu par tadiem rakstiem, lielaku par vidusmera penziju. Par katru zimi – vismaz viens lats vai iet. Un ja 100 zimju raksta, tad parekiniet, kadu naudu pelna tadi tolerastibka sis ancitis.To Merkeliene maksa un vel ari Putins no naftas lidzekliem. To jau sen zinaja gan dziedniece Vanga, gan ari citur bij rakstits -DDD vai DDR, ka ta viss beigsies. Ka nav vairs pamata pasaulei, jo tikai liberasti valda musu milo zemiti, kur berzu birzij zarinu nenolauza agrak neviens, jam sirdi Latvija. Sie ir liberalie, kas visu salauz. Jo ists latvietis vienmer turesies pie savas setas, bet ara neies.

  • izskatās,ka ancītim ir uzdots pasūtījuma raksts, jo daudz kas viņam šajā rakstā jūk un ir pretrunīgi saistībā ar terminiem, to attiecināšanu uz dažādām rīcībām (identifikācijas infantilisms) un daudz ko citu, jo, iespējams, nav bijusi darba pieredze ar šādiem “bēgļiem” iekšlietu un drošības struktūrās, tostarp šo indivīdu profilēšanā sākot ar robežu un beidzot ar deportācijām.

   • profilēšana viņaprāt ir profilu pētīšana – līks deguns, tātad musulmanis!

   • Tur skaidrs, ka nav saprasanas. Melo autors. Patiesiba ir, ka nav nekadi nacisti, bet nacionalisti. Tur ta starpiba. Krievija to visu organize un autors sanem naudu acimredzami no Putina. Citadi jau Merkele nevilktu tos melnos te ieksa. Kapec mums vini, ka jus sakat, japrofilee pie mums? Tapat jau nav mums kartibas, virs dzer, man ari no bezceribas nak raudiens virsu, bet turos un labak datora ar domubiedriem kopa, lai nav pagiras un avizi jau nevar nopirkt, jo darga mums tagad pa 17 lapam Bet tas ancitis nav bijis armija laikam, gedovsinu nav redzejis, tapec tik tolerants pret tiem iebraucejiem. Nekad, nekad vairs nebalsosu par Artusu Kaiminu, tikai mutes bajars. Bet jums piekritu katram vardam.

  • PEGIDai ar nacismu nav nekā kopēja!!! raksta autors ietekmējies no welkamustu divkosības!

Draugiem Facebook Twitter Google+