Ekonomika
Bizness

Veikalos izvietos emocionālus plakātus “Vai tu pārdotu alkoholu savam bērnam?” 16

LANA

Jaunajam mācību gadam sākoties, Latvijas alkohola nozares asociācija (LANA) uzsāk kampaņu “Vai tu pārdotu alkoholu savam bērnam?”, lai pievērstu pastiprinātu uzmanību alkohola lietošanas problēmai nepilngadīgo vidū un atgādinātu pārdevējiem, bāru un kafejnīcu darbiniekiem par aizliegumu pārdot alkoholu nepilngadīgajiem.

Kampaņas ietvaros ir izstrādāti vizuālie materiāli, kurus saviem darbiniekiem izplatīs vairāk kā trīssimt veikalos visā Latvijā. Kampaņas mērķis ir likt katram pārdevējam aizdomāties un atbildīgi attiekties pret to, vai jaunietis, kurš vēlas iegādāties alkoholisko dzērienu, ir pietiekoši vecs, lai to lietotu.

“Diemžēl mācību gada sākums nereti saistās tieši ar alkohola lietošanu nepilngadīgu jauniešu vidū, tādēļ mūsu veidotajai kampaņai šis ir nozīmīgs laiks. Vēlamies atbalstīt tirgotājus un aicināt vienmēr padomāt, vai jaunietis ir sasniedzis atbilstošu vecumu, lai atļautos lietot alkoholiskos dzērienus,” stāsta LANA izpilddirektors Dāvis Vītols.

Vītols skaidro, ka mērķis nav kādu aizvainot, bet gan aicināt ikvienu pārdevēju aizdomāties, kā būtu, ja tu pārdotu alkoholu pats savam nepilngadīgajam bērnam, un kādas varētu būt tā lietošanas sekas.

Veikalos darbinieku telpās tiks izvietoti uzrunājoši informatīvie materiāli, kā atgādinājums rūpīgāk izvērtēt, vai pārdot alkoholisko dzērienu jaunietim, neprasot dokumentus. Šādi materiāli tiks izvietoti arī bāros, restorānos un kafejnīcās.

“Atteikumā pārdot pusaudzim alkoholu, pieaugušais ar savu attieksmi parāda to, ka viņam rūp, kas ar pusaudzi notiek un, ar savu pieaugušā cilvēka pieredzi, viņš grib pasargāt no tām sekām, ko izraisa alkohola lietošana. Šādi, it kā svešinieka izrādītas rūpes par pusaudža labklājību šīs kampaņas ietvaros šodien, iespējams nākotnē pusaudzim kalpos, kā labs piemērs izrādīt rūpes un atbildību par citiem,” skaidro praktiskais psihologs Laura Liberte.

Statistika rāda, ka gandrīz puse jauniešu līdz piecpadsmit gadu vecumam kaut reizi ir bijuši spēcīgā alkoholiskā reibumā, un katrs desmitais jaunietis piecpadsmit gadu vecumā reizi nedēļā lieto kādu alkoholisko dzērienu.

LA.lv