Latvijā
Kriminālziņas

Vai viens autotirgotājs nosita otru? Slepkavība naudas un Vācijā pirkta “BMW” dēļ?0

Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā pagājušā nedēļā uzsāka tiesvedību, kurā apsūdz vīrieti par slepkavību, kas, iespējams, notikusi naudas un Vācijā pirkta “BMW” dēļ.

Sešdesmit gadus veco Ēriku atrada sēņotāji 2017. gada rudenī 700 metrus no Rīgas–Ērgļu šosejas 18. kilometra. Tur zem žagariem viņš, visticamāk, bija gulējis kopš tā paša gada 19. aprīļa, kad bija izbraucis no savām mājām. Tiesu medicīnas eksperti konstatēja, ka vīrietis miris no sitiena pa pakausi.

Pēc kāda laika aizdomās par slepkavību apcietināja viņa biznesa partneri, šobrīd 46 gadus veco Jāni. Tagad gan Jānis ir uz brīvām kājām, tomēr apsūdzība pret viņu nav atcelta. Jānis savu vainu slepkavībā noliedz.

Prokurore Santa Berga apsūdzībā norāda, ka martā Ēriks ar Jāni vienojušies par automašīnas “BMW” iegādi Vācijā. Pirkt vajadzējis Jānim, bet naudu viņam iedevis Ēriks. Mašīnu tā arī nenopirka, bet garāžā Rīgā, Biķernieku ielā, Jānis iesitis ar cietu priekšmetu Ērikam pa galvu, ielicis savā automobilī uz aizvedis uz mežu, kur līķi paslēpis grāvī zem zariem.

Lietotu auto bizness

Pirmo tiesā pratināja Ērika sievu Jekaterinu, kura sacīja, ka ar Jāni iepazinusies, kad vīrs pirms dažiem gadiem sācis nodarboties ar lietotu automobiļu tirdzniecību – pircis Vācijā automobiļus ar defektiem, labojis un Latvijā pārdevis.

Ar Jāni nekādi draugi nav bijuši. Arī vīram ar Jāni bijušas vairāk lietišķas, kompanjona attiecības. 2017. gada marta sākumā visi trīs braukuši uz Vāciju lūkoties automobiļus. Tur atraduši arī vienu “BMW 730” ar dzinēja defektu.

Jānis ar datoru pārbaudījis, ka dzinējs ir labojams un automobilis par 15 600 eiro ir pērkams. Atstājuši saimniekam 1000 eiro rokasnaudu un braukuši mājās, lai savāktu atlikušo summu. Bijis norunāts, ka automašīnu pirks Jānis, bet naudu lielākoties dos Ēriks.

Vīrs “nedraudzējies” ar internetbanku un pat ar bankomātiem, tāpēc naudas darījumus veikusi Jekaterina, kurai vīrs atļāvis rīkoties arī ar savu kontu. Pēc atgriešanās no Vācijas Jekaterina izņēmusi no kontiem 10 600 eiro, atdevusi tos Ērikam, kurš savukārt naudu atdevis Jānim.

Slepkavības dienā

Jekaterina stāsta, ka 19. aprīlī ar vīru pamodušies astoņos no rīta, un īsi pirms desmitiem vīrs kā parasti viņu no mājām Berģos aizvedis uz darbu Rīgā, bet pats devies uz garāžu. Ap četriem pēcpusdienā sieviete zvanījusi vīram, lai vienotos par mājup braukšanu, bet Ēriks nav atbildējis. Vēlāk telefons jau bijis izslēgts. Pēc kāda laika no Jāņa telefona sākušas pienākt kaut kādas treilera bildes, kas esot steidzami Ērikam jāparādot, jo viņš neesot sazvanāms.

Tas Jekaterinu izbrīnījis, jo vīrieši savas lietas vienmēr kārtojuši bez viņas starpniecības, Jānis ar viņu sazinājies ļoti reti. Tad arī Jānis piezvanījis Jekaterinai, stāstot, ka nevarot ar Ēriku sazināties un ka vajagot naudu par “BMW”. Sieviete ik pa laikam neveiksmīgi zvanījusi vīram. Tā viņai likusies nenormāla situācija, jo vīrs nekad tā neesot pazudis. Stundu pirms pusnakts iedzērusi nomierinošas zāles un aizgājusi gulēt.

Astoņos no rīta kopā ar Jāni nolēmuši zvanīt Ērika dēlam Andrejam – to izdarījis Jānis. Andrejs vakarā piezvanījis Jekaterinai un devies uz policiju rakstīt iesniegumu par Ērika pazušanu.

“Ēriks bija draudzīgs cilvēks. Dažkārt bija impulsīvs, bet nekad agresīvs. Alkoholu lietoja reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās. Brīvo laiku pavadījām kopā. Par darbu vīrs man neatskaitījās: viņš pelnīja, lai nodrošinātu dzīvi mājā, es – kleitām,” tiesā teica Jekaterina. Kā sieviete noskaidroja, nelaimīgais “BMW” pārdots Vācijā.

Viņas Ērikam iedotā nauda izgaisusi. “BMW” pārdevējs Jekaterinai apgalvojis, ka jūnijā (tātad divus mēnešus pēc Ērika pazušanas) kāds Ērika vārdā viņam zvanījis un interesējies, vai var atgūt 1000 eiro rokasnaudu. Tās vietā vācietis atsūtījis uz Latviju 600 eiro vērtu “Opel” kabrioletu.

Jekaterina policijā redzējusi videokameras ierakstu, kurā redzams, kā garāžā Biķernieku ielā Ēriks ieiet, bet ārā vairs neiznāk.

Uzrodas mazs, tumsnējs cilvēks…

“Uzreiz sapratu, ka noticis kas slikts, jo tēvs nekad dzīvē nebija klaiņojis. Bija godīgs cilvēks, kuram nebija nelabvēļu. Agrāk nodarbojās ar kravu pārvadājumiem – bija trīs kravas automobiļi. Viens no šoferiem bija arī Jānis. Neko labu par viņu pateikt nevaru: dzer, spēlē azartspēles, paliek parādā cilvēkiem, krāpj.

Esam no vienas mazas pilsētas Bauskas, tāpēc zinu. Jānis ir parādā arī tēvam 40 000 eiro par kravas automobili. Pirms dažiem gadiem Jānis tēvam teicis, ka Vācijā esot šim automobilim pircējs par šādu summu. Jānis aizbraucis, bet atgriezies bez naudas un bez automobiļa,” tiesā teica nogalinātā dēls Andrejs.

Kad tēvs pazudis, dēls bija aizbraucis pie Jāņa, kurš stāstījis, ko redzējis pa garāžas durvīm, – pie netālā “Rimi” veikala baltā busiņā atbraucis mazs, tumsnējs cilvēks un Ēriks kopā ar viņu aizbraucis.

Lietas iztiesāšana turpinās, nākamā tiesas sēde notiks augustā.

LA.lv