×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka reliģija skolās nebūtu mācāma

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāk nekā puse jeb 56,4% iedzīvotāju uzskata, ka reliģija ir personisks vai ģimenes jautājums un skolai tajā nevajadzētu jaukties, liecina konservatīvo ideju institūta “Populares Latvija” un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma “Laba skola: vēlmes un vērtējums” rezultāti.

Tikmēr teju trešdaļa jeb 32,7% respondentu uzskata, ka skolas palīdzība kristīgās mācības apgūšanā bērniem var nākt tikai par labu, savukārt gandrīz 11% aptaujāto bija grūtības sniegt atbildi uz šo jautājumu.

Kā norāda pētījuma autori, iedzīvotāji, kuru ģimenē ir skolas vecuma bērni, nedaudz biežāk kā tie, kam bērnu nav, piekrituši uzskatam, ka kristīgas mācības apgūšana skolās ir pozitīvi vērtējama, – tā domāja 35% respondentu, kuru ģimenē ir bērni, un 32% no tiem, kuriem nav skolas vecuma bērnu. Abās grupās biežāk gan atbalstīts viedoklis, ka reliģija ir personisks un ģimenes jautājums, kurā skolai nevajadzētu jaukties, – attiecīgi 55% un 57% aptaujāto.

Aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījumā atspoguļotas izteiktākās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem, vai arī mēs vēlamies redzēt savus bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt.

“Populares Latvija” ir konservatīvo ideju institūts, kura darbības pamatā ir modernā konservatīvisma pamatprincipi – brīva uzņēmējdarbība, maza valsts pārvalde, indivīda brīvības un Eiropas tradicionālās vērtības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+