×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Vairākām pašvaldībām piešķir 48 898 eiro ĀCM dēļ radušos zaudējumu segšanai (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ministru kabinets otrdien nolēma vairākām pašvaldībām piešķirt finansējumu, lai segtu to zaudējumus saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumu īstenošanu, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Ministrijā par ĀCM apkarošanas pasākumu izmaksām līdz 15.septembrim ir saņemti dokumenti no kopumā 14 novadu pašvaldībām – Aglonas, Beverīnas, Burtnieku, Dagdas, Daugavpils, Ludzas, Naukšēnu, Preiļu, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Rūjienas, Smiltenes un Valkas. Kopējā iztērētā summa ir 48 898 eiro, kas 100% apmērā tiks kompensēta no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Pamatojoties uz iesniegumiem, ĀCM apkarošanas laikā ierīkoti inficēto dzīvnieku utilizācijas laukumi, izmantoti buldozera pakalpojumi, iegādāts nepieciešamais aprīkojums, palīgmateriāli, inventārs un izejvielas, izmantots transports, izvietotas norādījuma zīmes un nodarbināti darbinieki.

VARAM atzīmē, ka ministrija turpina pieņemt iesniegumus no pašvaldībām par zaudējumiem, kas radušies  ĀCM apkarošanas pasākumu laikā. Pēc pašvaldību iesniegumu izvērtēšanas VARAM virzīs jautājumu arī par šo zaudējumu segšanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Mājas un meža cūkām bīstamais ĀCM vīruss pirmo reizi Latvijā konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām netālu no robežas ar Baltkrieviju.
 
ĀCM ir ļoti lipīga cūku vīrusu slimība, kas cilvēkiem nav bīstama. Tomēr, lai novērstu tās izplatību, slimie dzīvnieki ir jālikvidē, un to līķi – jāsadedzina.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc tad nevarētu šo naudu uzlikt pašiem cūkkopjiem, kuru darbības rezultāts arī ir šī sērga?

Draugiem Facebook Twitter Google+