Latvijā
Politika

Vairāki ES valstu prezidenti Rīgas pilī diskutēs par ES nākotni2

Foto: LETA/Zane Bitere

Šodien Rīgas pilī 14.Arajološas grupas neformālās sanāksmes laikā vairāku Eiropas Savienības (ES) valstu prezidenti diskutēs par ES nākotni un pilsoņu lomu nākotnes Eiropas veidošanā, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Šonedēļ Latvijā ieradās 13 ES valstu prezidenti, lai 14.Arajološas grupas neformālajā sanāksmē diskutētu par Eiropas nākotni. Latvijā vienlaikus ieradīsies Austrijas, Bulgārijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Maltas, Polijas, Portugāles, Slovēnijas, Somijas un Vācijas valstu prezidenti. Sanāksmes otrajā dienā,14.septembrī, ES valstu prezidenti tiksies Rīgas pilī, kur norisināsies otrā darba sesija “Eiropa pirms un pēc 100”.

Savukārt plkst.15 Rīgas pilī notiks Vējoņa, Maltas prezidentes Marī Luīzes Koleiro-Prečas, Grieķijas prezidenta Prokopisa Pavlopula un Portugāles prezidenta Marčelo Rebelo de Sousas preses konference.

“Tas ir liels pagodinājums mūsu valstij tās valstiskuma simtgades gadā pulcēt Latvijā Arajološas grupas valstu prezidentus. Vienlaikus tas ir arī novērtējums Latvijas paveiktajam pēc valsts neatkarības atjaunošanas un apliecinājums Latvijas spējai ne tikai iestāties par savas valsts nacionālajām interesēm, bet arī veicināt Eiropas Savienības kopējo dialogu par nākotnes Eiropu,” uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Saistītie raksti

Arajološas grupa ir ES dalībvalstu prezidentu neformāla tikšanās, kurā tradicionāli piedalās parlamentāro republiku prezidenti, kuru pienākumos neietilpst izpildvaras funkcijas. Pirmā grupas sanāksme pēc toreizējā Portugāles prezidenta Žorža Sampaiju iniciatīvas notika 2003.gadā Portugāles pilsētā Arajološā.

Arajološas valstu grupā ietilpst Austrija, Bulgārija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Latvija, Malta, Polija, Portugāle, Slovēnija, Somija, Ungārija un Vācija.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas