Latvijā
Sabiedrība

Vaivaros rehabilitācijas kursu iziet smagi cietuši Ukrainas karavīri1


Vaivaros rehabilitācijas kursu iziet smagi cietuši Ukrainas karavīri
Vaivaros rehabilitācijas kursu iziet smagi cietuši Ukrainas karavīri
FOTO: Vaivari/Publicitātes foto

Šajā nedēļā Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) Vaivari ir ieradušies 14 ukraiņu karavīri, kas izies ārstēšanās un rehabilitācijas kursu pēc gūtajām smagājām traumām Ukrainas bruņotā konflikta laikā, informē ārstniecības iestāde.

Uzturēšanās Vaivaros ilgs 18 dienas un šī ir jau trešā reize, kad NRC Vaivari sniedz šādu atbalstu Ukrainas karavīru grupai.

Lai turpinātu realizēt Latvijas valdības atbalsta programmu militārā konflikta laikā Ukrainā cietušo personu rehabilitācijai Latvijā, NRC Vaivari speciālisti jau vairākkārt ir nodrošinājuši specializētu rehabilitācijas programmu Ukrainas karavīriem ar militārajām traumām.

Šoreiz klātienes vizītē atlasītie pacienti ir ar smagām un komplicētām traumām.

Vaivaru speciālistiem būs darbs ar īpaši sarežģītām traumām un sekām pēc amputācijām, šautiem un dragātiem ievainojumiem, galvas smadzeņu traumām, sekām pēc sprādzieniem ar multipliem ķermeņa ievainojumiem.

“Ieguvums ir abām pusēm, arī mums ir iespēja paplašināt savas varēšanas profesionālās un tīri cilvēciskās robežas un saprast, cik svarīgi ir palīdzēt cilvēkiem , kas aizstāv savu zemi” saka NRC Vaivari vadītāja dr Anda Nulle.

Kopš 2014.gada NRC Vaivari rehabilitācijas kursu ar Latvijas valsts atbalstu izgājušas 33 Ukrainas karā cietušās militārpersonas.

Vaivaros rehabilitācijas kursu iziet smagi cietuši Ukrainas karavīri
LA.lv