×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Vajag karalaika prezidentu? Saruna ar Juri Pūci (22)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs Juris Pūce. Ar viņu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis. Sarunas tēma: pirmsvēlēšanu situācija un “Latvijas attīstībai” dalība notikumos.

V. Krustiņš: – Pūces kungs, lai gan esat priekšsēdētājs ārpus parlamenta partijā – kāda būs tās līdzdalība Valsts prezidenta amata kandidātu izvērtēšanā?

– Prezidenta vēlēšanas būs notikums ar svarīgu zīmi Latvijas politikā, bet nevaram prognozēt, vai tas būs pats svarīgākais šogad. Šis, tāpat kā pagājušais, būs lielu ārpolitisko izaicinājumu gads, ņemot vērā, kā attīstīsies situācija Krievijā un Ukrainā. Un Valsts prezidentam, izņemot atsevišķas Satversmē noteiktās iekšvalstiskās funkcijas, pamata darbs ir Latvijas pārstāvēšana ārpusē.

– Jūs domājat – ārējās funkcijas būtiskākās?

– Jā, prezidenta loma paplašinās – bieži ārlietu sektorā. Viņam ir iespēja un svars paust pozīciju. Pašreizējais prezidents man šķitis simpātisks. Zinu, ka viņam ir aktīvs, intelektuāls prāts, daudz ideju, bet acīm redzami viņš ir miera laiku prezidents, kamēr ārā ir kara laiki. Tāpēc man ir pārliecība, ka jāmeklē tāds augstā amata kandidāts, kurš var izpildīt karalaika funkcijas. Nesen Minhenē bija liela starptautiska drošības konference, šogad ar sevišķi lielu svaru Ukrainas kontekstā. Tur izskanēja “lieli” paziņojumi, runātājos bija augsti valstu vadītāji. Piedalījās Lietuvas prezidente, Igaunijas un Somijas prezidenti, lai runātu par jauno situāciju, hibrīdkaru, bet Bērziņa kungs – nav uzaicināts. Tad, kad esam ES prezidējošā valsts! Konferencē ir Latvijas ārlietu ministrs – skatītāju rindās. Tas, ka arī Latviju dziļi skarošos drošības jautājumos mūsu viedoklis nav svarīgs, manī raisa pārdomas. Minhenē, arī skatītāja lomā, bija Vaira Vīķe-Freiberga, bet pat no šādas vietas bijusī prezidente sniedza kādas intervijas. Starptautiskie žurnālisti viņu pamanīja! Un tad, iespējams, ka problēma nav tajā apstāklī, ka neinteresē Latvijas viedoklis. Iespējams, nav vadītāju, kas varētu to paust. Tāpēc šis ir brīdis, kad prezidenta amatā iederētos politiski un starptautiski ļoti pieredzējis cilvēks. Īpaši, salīdzinot ar aktīviem viedokļa izteicējiem Grībauskaiti un Ilvesu, kuriem ir ilgi būvēta karjera – arī starptautiskajā sadarbībā – un viņi māk savu maizes darbu.

Mans personīgais viedoklis – jāmeklē starptautiski nozīmīga persona, un optimāli būtu vienoties par kādu atbilstošu pašreiz aktīvo politiķi. Teiksim, par tāda tipa cilvēkiem kā Sandra Kalniete vai Roberts Zīle.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Vajag balsošanu ne jau pēc partiju sastādītiem sarakstiem!

 2. Nav vajadzīga mums,Satversmē neatrodamā, karalaika koalīcijas padome!

 3. Kāpēc karalaika prezidentu? Drīzāk jau vajadzētu padomāt par karalaika patvertnēm civiliedzīvotājiem! Ne tikai spriest par mobilizāciju vien!

 4. Bet vai karalaika 21% PVN rupjmaizei un tikai 75 eiro neapliekamais minimums 2015.gadā ir vajadzīgi?

 5. Vajaga stingru,gudru,valodas zinošu,pārliecinātu par sevi,tautas cienītu prezidentu.

 6. Tāda tipa cilvēki,kas iestājas pret Briseles progresīvajiem nodokļiem?

 7. Deputāti būs labi tie paši,Pūces kungs?

 8. caurkritushu klerku un caurkritushu nepolitikju taatad tautas paarstaavis 🙂

 9. Tad jau Kariņš ir īstais.

 10. Pilnīgi pareizi. Vajag arī mums prezidentu kā Lietuvā vai Igaunijā, ko pasaule pazīt un dzird. Gan Zīle, gan Kalniete būtu gandrīz ideāli. Bet ko teiks Āboltiņa. Lai izput Vienotība, lai izput Latvija, lai izput Pasaule, bet Kalnieti nē.

 11. Prezidents ir NBS virspavēlnieks.

 12. Būs Solvita Āboltiņa.

 13. Par to pašu ar skumju smaidu sejā Atbildēt

  Latvieši ir ļoti savāda tauta . Par Ukrainu izteikties Drīkst tikai tie komentētāji , kuri ir piefiksēti . Par Latvijas valsts Prezidentu drīkst izteikties visi un tad jau mēs lasām , kādi ir šie viedokļi . 150 negatīvu viedokļu no gandrīz diviem miljoniem cilvēku , tas nav daudz . Ak būtu vairāk , bet būtu arī tie , kas par viņu labi runātu . Vairu Vīķi Freibergas kundzi Valdība un Tauta uz rokām ienesa Saeimā un pat iebalsoja uz otro termiņu . Kad projām gāja , pat puķītes džentelmeņi aizmirsa savai Prezidentei pasniegt . Toties neaizmirsa atgādināt un nekaunējās atgādināt par modinātāju , lai atnes atpakaļ , kas viņai būtībā ir uzdāvināts . Tak tāds ir Likums , ja nebūtu , tad neviens neko arī neteiktu . Tagad noteikti katru dienu rinda stāv , lai aplūkotu to Vēsturiski vērtīgo laika rādi .
  Tauta vēlas Brīnumu . Brīnumu , ko varētu veikt Viens cilvēks . Varbūt mums ir vajadzīgs Hotābičs , vai Aladins ? Būtībā varētu iztikt tikai ar to Burvju lampu un tad Tautas ievēlēts Prezidents iznāktu pie tautas ar jautājumu – Tauta ! Mana mīļā tauta ! Ko vēlas mana tauta , lai es palūdzos Burvju lampai . Tautas pārstāvji iesmiegtu lūguma rakstu un Prezidents apsolītu tautai , ka vakarā izlasīs lūgumus un pabērzēs lampu , lai tur pateiktu šo lūgumus . No rīta visi pieceļas un iet uz darbu . Sabiedriskais transports Visiem par velti . Velosipēdu celiņi no ielām novākti , jo paplašinājušās ietves . Atalgojumi visiem ap desmit tūkstošiem mēnesī . Meži atauguši , ka nespēj vairs cirst . Latvijai sava nafta , gāze un viss parējais . Atbrauc Čikāgas piecīši un nodzied dziesmu – Cik žēl , ka mēs esam tik maz , cik mēs esam . Nākama dienā mūs jau ir nedaudz vairāk par 500 miljoniem . 🙂 U.t.t. Latvija vēlas Karali ! 🙂 Ar Aladina Brīnuma lampu rokās .

 14. Par Latviju , Prezidentiem un mums Atbildēt

  Bērziņam pārmet to , ka viņš ir bijis komunistu partijas biedrs . Tad jāatsakās no brīvības . 🙂 ja režīma laikā republikā , Augstākā Padomē , valdībā , partijas komitejās , rajonu komitejās , apgabalu , pilsētu komitejās būtu bijuši padomju savienības kadri , nevis nacionālie pārstāvji , tad pat doma par Latvijas Republiku nevienam galvās nebūtu ianākusi . Liela loma bija toreizējās Latvijas drošības komitejas , nacionāli , vai finansiāli 🙂 nākotnē domājošiem darbiniekiem , bez kuru atbalsta nez vai varētu notikt Demonstrācijas , LTV pārraides un nacionalo preses izdevumu informācijas izplatība . Nu ja , Radio arī . Latvija no visām Baltijas republikām bija pati vājākā , jo šeit atradās Baltijas kara apgabala ģenerālštābs . No lielās padomju zemes šeit iebrauca tūkstošiem cilvēku celt jauno nākotni . Pēc otrā pasaules kara beigām Latvijā nebūtu notikušas apmērīgas represijas un tik milzīga cilvēku iebraukšana no citām psrs republikam , ja republikas amatos būtu nacionālie kadri ar kompartijas karti kabatās . Kāpēc Lietuvā ir mazākas šīs problēmas ? Tāpēc , ka lietuvieši saprata , ja vini ieņems visus vadosos amatus , būs vieglāk pretoties okupācijas varai . Kompartijas darbinieki gāja svētdienās uz Baznīcām un neviens cilvēks pat nemēģināja Maskavā to pārmest . Vai tad mēs esam aizmirsuši , cik lielā pretestība , Referenduma , mēs atguvām savu Brīvību ?! Knapi , knapi , jo visur procentuāli ap 30% – 40 % iedzīvotāju sastāva bija pret Latvijas centieniem atbrīvoties no padomju savienības skavām . Interesanti būtu zināt , kā tad tas izskatītos , ja nebūtu Latvijas nacionalkompartijas biedru ? Grūti teikt , kas virzīja katru cilvēku savos lēmumos ? Nacionālā brīvības apziņa ? Perspektīvā materiala nodrosinājuma iespēja ? Tā , vai šā , bet ja LPSR vadībā nebūtu bijuši Gorbunovs , Vagris , tad nekas te nebūtu pat sācies . Bet sākās gudri . Ar Teātra svētkiem ! Ta šķiet bija Pirma liela tautas improvizētā saiešanās un ar to viss arī sākās . Tauta sajuta savu spēku un desmit gadu laika izcīnījām savu brīvību . Jā , arī Gorbačovs un Jeļcins . Bez viņu atbalsta nebūtu arī mūsu Brīvības .

  • Sagrāva PSRS iekārtu sarkanā buržuāzija,tā bija plānveidigi izplānota savlaicīgi,notika plānveidīgi visās republikās,pie stūres palika bijušie komunisti ar drošības dienestiem,Interfronti un Tautas fronti vadīja KGB darbinieki,visi viņi atradās ekonomiski svarīgos amatos.Tika izagts valsts īpašums,un sagrauta Latvijas valsts ekonomika,un turpina jo projām apzagt tautu,tauta klusē,kluēšana-piekrišana.Piekrītu daudziem autoriem,ka ir vajadzīgs spēcīgs,talantīgs ,vispusīgi izglītots,un tādi ir mums vairāki,tikai ne Lembergu,ne Ušakovu,tie ir krievijas vēstnieka Vešņekova rokas puiši!

 15. vai, tiešām, ir tik grūti saprast, ka Latvija starptautiksi neko nelemj un arī savu likteni neveido, to vēsturiski ir darījuši un dara arī tagad varenāki “grupējumi”. Tas attiecas arī uz Igauniju un Lietuvu. Vai tad nav vienalga, kurš un kā pārstāv šo mazo zemes pleķīti, ja nu vienīgi tas varētu būt prestiža jautājums.

 16. Kā pamatot šo slimīgo tieksmi valsts augstākajos un visos citos stratēģiskos amatos izvirzīt cilvēkus,kuri okupācijas gados sevi ir parādījuši kā okupantu aktīvi atbalstītāji.Vai latviešu inteliģence ir neārstējami mazohisti vai apzināti,organizēti krievu pasaules aģenti?

 17. Tukša, politkorekta papļāpāšana, kas tāla no realitātes.
  Jautājumu par to, kādam jābūt prezidentam, šīs prokremliskās padomju varas apstākļos vispār var nolikt malā. Un uz jautājumu, kurš būs nākošais preizdents arī atbilde ir ļoti vienkārša – tas, kuru pārkrāsotais padomju režīms nozīmes, tas arī būs! Te nav ko diskutēt un galvu lauzīt. Skaidrs ir tikai viens – lai kas un kāds viņš arī nebūtu, latviešu tautas labā viņš nestrādās.
  Vēl pretīga ir tā vāvuļošana valsts iekšējo droišību un aizsardzības spējām ( ko pārkrāsotais padomju režīms ir mērķtiecīgi un noziedzīgi sagrāvis). Piemēram, konstatācija ka “Notiek nepamatotas aizturēšanas, kas nav domājamas civilizētā valstī” tiek izskaidrota ar to, ka “nav sapratnes, kā pildīt policista pienākumu”. Es pieļautu, ja kaut kas tāds tiktu apgalvots pirms 25 gadiem, uzreiz pēc “dziesmotās revolūcijas”, kad policija tikai veidojās. Bet tagad runāt par nesagatavotīvbu un sapratnes trūkumu ir vienkārši smieklīgi. Vēl interesants moments, ka intervijā jau faktiski netiek runāts par sabiedrisko drošību, bet gan par to, kā lai “sabiedrībā paaugstinātu drošīmas sajūtu”, t.i. lai cilvēkos radītu tikai ilūziju par drošību.
  Tālāk atkal tāds maigs politkorekts apgalvojums ka valsts ekonomika ir jāsilda , bet instrumentus ekonomikas sildīšanai valdība nav radījusi. Tā vietā, lai skaidri un gaiši pateiktu, ka valsts faktiski ir likvidējusi visus ekonomikas sildīšanas instrumentus.
  UN visbeidzot “varens” secinājums: “prezidenta ievēlēšana valdības stabilitāti neietekmēs”. Protams, ka neietekmēs! Tas pats pārkrāsotais padomju režīms, kurš caur daudzpartiju sistēmu un partokrātisko vēlēšanu farsu Saeimā sabīdīja savus deputātus ir gan valdības sastādītājs, gan prezidenta iecēlājs. Kāpēc gan lai šajā jauki noregulētajā sistēmā kaut kas būtu nestabils? Nestabilitāte, valdības šūpošana vai pat valdības krišana tiks inscinēta tad, kad tas būs nepieciešams lai tautai “nolaistu tvaiku”, uztaisītu kārtējo šovu, “radītu intrigu” vai novirzītu tautas uzmanību no kādiem “nepopulāriem” lēmumiem vai notikumiem.

  • Viss ir slikti slikti, dikti slikti. Nekada atrisinajuma, nekada plana. Tikai nevarigs nihilisms. Uz tadam nelietderigam vaimanam nav ko klausities.

 18. Kāpēc tādas pūces, kurām politikā nav nekādas ietekmes, LA aicina uz intervijām?
  Vai pūces maksā par šim intervijām?

 19. Lūgsim Dievu un strādāsim pie tā, lai vajadzētu mierlaika, ne karalaika ZOOpreziden†u!

Draugiem Facebook Twitter Google+