×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2012
Drukāt

Valdība lems, kādu mantu notiesātajam nevarēs konfiscēt

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība otrdien, 10.jūlijā, lems par grozījumiem Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtības likumā, kas nosaka mantu sarakstu, kuras notiesātajam nevarēs konfiscēt.

Saskaņā ar grozījumiem notiesātajam nav konfiscējama mājas iekārta, apģērbs un mājturības priekšmeti, kas nepieciešami notiesātajam un viņa ģimenei.

Tāpat valsts nevarēs konfiscēt ikdienā valkājamu apģērbu, apavus, veļu, gultas piederumus, gultas drēbes, dvieļus, virtuves un galda piederumus, kuri nepieciešami ikdienas lietošanai.

Notiesātajiem nevarēs konfiscēt arī minimālās nepieciešamās mēbeles, visus bērnu piederumus un pārtikas produktus. Arī naudu minimālās mēneša darba algas apmērā uz notiesāto un katru viņa ģimenes locekli nevarēs konfiscēt.

Tāpat nevarēs konfiscēt kurināmo, kā arī tehniku un darbarīkus, kas nepieciešami notiesātajam saimnieciskās darbības vai profesionālās darbības turpināšanai, izņemot gadījumus, ka persona atzīta par maksātnespējīgu vai personai atņemtas tiesības uz zināmu nodarbošanos.

Valsts arī nevarēs konfiscēt notiesātā īpašumā esošos istabas dzīvniekus un mājokli, kas ir notiesātā vienīgais miteklis.

Tieslietu ministrija norāda, ka līdz šim nav izstrādāts normatīvais akts, kas noteiktu mantu, kura nav konfiscējama.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+