×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Valdība nolemj palielināt minimālo algu un IIN atvieglojumus par bērniem (15)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Valdība pirmdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu no nākamā gada 1. janvāra palielināt minimālo algu, tādējādi risinot noteikto mērķi mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā, informē FM.

Plānots, ka minimālā alga no 2015. gada tiks palielināta visās trijās Baltijas valstīs. Latvijā no pašreizējiem 320 eiro tā tiks palielināta līdz 360 eiro, Lietuvā – no 290 eiro līdz 300, savukārt Igaunijā minimālā alga mēnesī tiks palielināta no 355 līdz 390 eiro.

Tāpat ienākumu nevienlīdzības risināšanai ar 2016. gadu plānots ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) neapliekamo minimumu, paaugstinot to mazo algu saņēmējiem, vidējo algu saņēmējiem saglabājot tuvu esošajam apmēram. Savukārt algām, kas būtiski pārsniedz vidējo algu valstī, šis IIN neapliekamais minimums netiks piemērots.

Vienlaikus plānots paaugstināt IIN atvieglojumus par apgādībā esošu personu, izvērtējot iespēju piemērot lielākus atvieglojumus par otro un katru nākamo bērnu ģimenē.

FM saskaņā ar valdības uzdevumu līdz 2015. gada 30. aprīlim izskatīšanai valdībā iesniegs informatīvo ziņojumu ar priekšlikumu ieviest diferencēto neapliekamo minimumu ar 2016. gadu, kompleksi izvērtējot IIN atvieglojumus un darbaspēka nodokļu sloga mazināšanu.

“Priekšvēlēšanu laikā tika uzsvērts, ka nepieciešams turpināt iesākto darbu pie iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanas, kā arī  palielināt minimālo mēnešalgu. Šo solījumu valdība ir izpildījusi, tomēr mums jāturpina iesāktais un jāvirzās arī uz diferencēta neapliekamā minimuma ieviešanu, tādējādi atbalstot mazo algu saņēmējus,” skaidro finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Vai lūdzu varētu konkrētāk, līdz cik ir mazās algas un kādas skaitās vidējās algas?
  Kaut kā izklausās, ka vidējo algu saņēmējiem neapliekamo minimumu samazinās un līdz ar to arī alga uz rokas saņemamā samazināsies, bet latvijā daudzas daudzbērnu ģimenes dzīvo tieši no šīm vidējām algām…

 2. Pensionāri lai paciešas līdz 2020.gadam?

 3. kā tad,palielinās minimālo algu,lai var īstenot brīdinājumu kas izskan gan pa radio gan TV ka nakamgad pacels nodokļu nast uz 27 – 33 % sākumā tos 27%,pieradinas ka ik pa laikam ”kas mainās” un tad heijā  33 % ! Latvijā vislielākie nodokļu % nekā citur pasaulē! K apec nu valdība neskatās kā ir citās Eiropas valstīš?! pa citiem jautājumiem to tik saka- ”citās ES valstīs ir tā un šitā”…latvieši ka ir tā paliks nabaga tauta. BET ne jau visus tas satrauks

 4. ko darit tam maminam kuras nestrada vai ar berna naudu var iztikt?lai tas palielina

 5. Šādas likumu izmaiņas nemaz nevaicina cilvēku vēlmi oficiāli maksat nodokļus. Foršāk dzemdēt 2 bērnus un oficiāli saņemt minimālo algu….pārējo aploksnē! Ja liek, tad visiem vienādi, nevis nabagiem vairāk, bagatajiem mazāk. Vai cilvekiem slikti jājūtas, ka viņi pelna vairāk? Lielākā daļa nevis zog, bet reāli vairāk strādā!

 6. ..laikam jau nevar piespiest lieltigotajus nepacelt cenas partikai un pakalpojumiem. 🙁 🙁 🙁

 7. Tā ir vienkārši klaja ņirgāšanās par cilvēkiem, vai tad mums par tiem dažiem eiro uzlabosies dzīve un vai mums vēl gads ir jādzīvo no solījumiem, kuriem tāpat nav nekā būtiska nabadzības apkarošanā, mēs kā ēzeļi, kam priekšā piesiets burkāns, ejam tam līdzi, cerībā ka nu būsim paēduši.

 8. un ka ar bernu pabalstiem ko teicas atkal atjaunot pa 1 un katru nakamo bernu??

 9. bet ka ar invaliditates pensijam,tas ari paaugstinas.ar tiem nieka 220eiro nevar izdzivot.

 10. Tieši tā, japieliek ,,lai var par elektrību un visu citu ,nejēgā uzskrūvēto samaksāt ,ar vienu roku pieliek ,ar otru vel vairak atņems ,,,nekas jau vairak nebūs!

 11. Nu beidzot nolema ka vajadzetuel kadu centu piemest.bet pec tam sekos cenu augums veikalos, elektribas un komunalo maksaju paaugstinasanas.nu gudri.

Draugiem Facebook Twitter Google+