×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Valdība piešķir vienreizējas kompensācijas Zolitūdes traģēdijā cietušajiem (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Klusuma brîdis pie lielveikala "Maxima". iebrucis jumts. Zolitûde. 25/11/2013 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Valdība otrdien vienojās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt vienreizējas kompensācijas Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem, kā arī cietušajiem cilvēkiem, portālu “LA.lv” informēja Labklājības ministrija (LM).

5000 latus (7115 eiro) saņems katrs traģēdijā cietušais, kurš pēc nelaimes saņēmis neatliekamo medicīnisko palīdzību vai ievietots stacionārā. Savukārt 10 000 latu (14 230 eiro) izmaksās par katru bojā gājušo cilvēku.

10 000 latu kompensāciju varēs saņemt bojā gājušā cilvēka laulātais un bērni vai mazbērni, ja bērnu nav. Ja bojā gājušajam cilvēkam bērnu un mazbērnu nav, kompensāciju saņems vecāki vai vecvecāki – ja vecāku nav.

Rīkojums paredz arī kompensāciju izmaksu traģēdijā cietušajiem ugunsdzēsējiem. Savukārt kompensācijas bojā gājušo ugunsdzēsēju tuviniekiem nodrošinās atbilstoši speciālajos normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai un apmēriem. Par to būs atsevišķs Ministru kabineta lēmums, skaidro LM.

Vienreizējās kompensācijas izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Cilvēki iesniegumu atbalsta saņemšanai VSAA varēs iesniegt līdz nākamā gada 1.jūnijam.

VSAA kompensācijas traģēdijā cietušajiem cilvēkiem izmaksās ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc iesnieguma pieņemšanas. Līdz 2013.gada 10.decembrim Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Veselības ministriju jāsaskaņo to traģēdijā cietušo cilvēku sarakstu, kam pienāktos valsts noteiktā kompensācija.

Savukārt bojā gājušo cilvēku tuviniekiem kompensāciju izmaksās ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc iesnieguma pieņemšanas termiņa beigām. Ievērojot, ka kompensāciju izmaksa traģēdijā bojā gājušo cilvēku tuviniekiem ir saistīta ar cilvēku identitātes pārbaudi, kā arī, lai pārliecinātos, ka visi tiesīgie cilvēki ir iesnieguši iesniegumu, VSAA iesniegumu izskatīšanu par kompensāciju izmaksu bojā gājušo cilvēku tuviniekiem uzsāks tikai pēc 2014.gada 1.jūnija.

Kopumā kompensāciju izmaksai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem VSAA 2013.gadā piešķirs 200 000 latu un 2014.gadā – 725 730 eiro.

Jau vēstīts, ka 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ka tik tas nav viss. Jau ir skaidrs,ka par masu slepkavību iedzīvošanās nolūkā, labi ja kādam būvstrādnieciņam piespriedīs 4 gadus ( virsprokurors jau gādā, lai nozieguma kvalifikācija būtu “pareiza”. Kaut nu ar naudiņu nebūtu tāpat. Solīt, sola …

Draugiem Facebook Twitter Google+