×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. janvāris, 2017
Drukāt

Māris Antonevičs: Par ko gan lielās Māris Kučinskis? (15)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Nesen intervijā žurnālam “Ir” Ministru prezidents Māris Kučinskis dalījās ar kādu īpatnēju secinājumu: “Man šķiet, vienu gan esmu pierādījis – premjers var vadīt valdību un būt pietiekami ietekmīgs, arī neesot partijas priekšsēdētājs.” Jāpiebilst, ka tas tika teikts, lai “atkratītos” no jautājuma par tiesas lēmumu Aivara Lemberga lietā, tomēr atrunu varētu izmantot arī (ne)atbildot uz citiem ar Zaļo un zemnieku savienību saistītiem jautājumiem.

Uzreiz gan rodas jautājums – ko tieši Kučinskis ir pierādījis? Pēdējā reize, kad kādas partijas vadītājs bija premjerministrs, bija 2007. gadā – tātad pirms desmit gadiem. Tolaik Ministru kabinetu vadīja Tautas partijas priekšsēdētājs Aigars Kalvītis (lai gan arī tolaik bija lielas aizdomas, ka partijā viņš ir tā kā “zicpriekšsēdētājs” un tur visu diriģē Andris Šķēle). Daļēji to varbūt vēl var attiecināt uz Ivaru Godmani, kurš bija premjers un skaitījās arī LPP/”LC” līdzpriekšsēdētājs. Bet ne Valdis Dombrovskis, ne vēlāk Laimdota Straujuma nebija partijas vadītāji un savā laikā droši vien varētu intervijās paust līdzīgu atziņu kā tagadējais premjers – sak, esam dzīvs pierādījums, ka viss labi darbojas. Cita lieta, ka tā ir tāda valdības šūpulī ielikta bumba, kas var arī nekad nesprāgt, bet kādā brīdī noteikti sāks spiest sānus. Tad, kad visiem kļūst acīmredzams, ka tu varbūt komandē parādi valdības sēdēs, bet partijā esi tāds kā kāzu ģenerālis – partijas lēmumus ietekmēt īpaši nespēj, jo tur ir citi noteicēji.

Kučinskim tas nupat tika norādīts skaidri un nepārprotami. Stāsts ir par Ivetas Grigules izslēgšanu no Zemnieku savienības. Pēc tam, kad Eiroparlamenta deputāte Grigule kopā ar Tatjanu Ždanoku un Andreju Mamikinu bija nobalsojusi pret rezolūciju cīņai ar Krievijas propagandu, premjers M. Kučinskis paziņoja skaidri un nepārprotami – tas nav pieņemami, Grigule jāizslēdz no partijas. Turklāt viņš sacīja, ka “partijas vadības līmenī valda vienprātība par viņas iespējamo izslēgšanu”. Pēc neilga laika tomēr atklājās, ka nekādas vienprātības nav un valdības vadītāja viedoklis nevienu neinteresē. Daudz svarīgāk izrādās tas, ko uzskata tās partijas nodaļas vadītājs (kāds Valdis Veinbergs), kurai Grigule piederīga. Ja nodaļa ir pret, tad neko nevarot darīt – noplāta rokas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Varētu vilkt paralēles arī ar Zaļajā partijā notiekošo, kur darbakārtībā it kā ir jautājums par Jūrmalas mēra Gata Trukšņa turpmāko atrašanos partijā. To gan Kučinskis nav tik atklāti komentējis, toties Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš iepriekš bijis ilggadējs šīs partijas vadītājs, faktiski tās seja, sacīja, ka, ievērojot “Rietumu praksi”, Truksnim nevajadzētu palikt amatā. Truksnis uz to nospļāvās un amatā atgriezās, lai gan partijas vadība bija pret. Tiesa, atšķirībā no Grigules gadījuma, Zaļajā partijā joprojām norit asas diskusijas, ko darīt tālāk. Viens no argumentiem pret Truksni ir tieši tas, ka viņš ar savu rīcību ir kaitējis ne vien partijas tēlam, bet arī prezidenta tēlam. Lai gan Valsts prezidents nevar būt nevienas partijas biedrs, politisko pagātni viņš nevar izdzēst. Un arī bijušajai partijai neklātos pret viņu izturēties kā pret kāzu ģenerāli.

Runa gan ir ne tikai par šiem konkrētajiem lēmumiem, bet par to, kas nosaka politiku valstī. Vai tiešām ir cilvēki, kurus saucam par “augstākajām valsts amatpersonām”? Ja premjeram nav ietekmes savā politiskajā spēkā, tad tas ir tikai laika jautājums, kad viņš nonāks strupceļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Patiesībā jau Lembergs vada Ministru kabinetu,un tas ir labi.Vismaz viņš saka priekšā Kučinskim, kādi darbi jādara.

 4. Starp republikas nozīmes pilsētām zemākais apkures tarifs ir Rīgā, Valmierā (SIA ”Valmieras ūdens” tarifs 45,99 EUR/MWh bez PVN) un Daugavpilī (AS ”Daugavpils siltumtīkli” tarifs 47,41 EUR/MWh bez PVN), bet augstākais – Ventspilī (SIA ”Ventspils siltumtīkli” tarifs 58,3 EUR.mwh

 5. Par Truksni ,tā arī nekas nav paskaidrots, kāpēc viņu vispār apsūdzēja? Krūmiņš arī dienu iztika bez cigāriem un pīpē tālāk.KNABs atkal kādu akciju sarīkoja un klusums ,bet Truksnim jāciešs. Tāpat tā oligarhu lieta ,Sleseru noēda ,bet nekādas tiesas nebija un apsūdzības arī. KNABu vajadzētu likvidēt un veidot kādu jaunu organizāciju ,vai visus knabistus atlaist un pieņemt darbā citus cilvēkus.Žurnālisti arī saraksta par cilvēkiem pilnus preses izdevumus ,bet kad tas vis izrādās pilnīgs blefs ,tad klusē. Ja tiešām Truksnis ir pākāpis likumu ,tad ko velk garumā ,lai notiek tiesa ,ja jāizmeklē gadu gadiem ,ko tad apcietināja un rādīja tv ,izmeklējuši ,tad aizturējuši un otrā dienā veduši uz tiesu,te ir notikušas atkal kādas politiskas spēlītes.

 6. Par to, ka šī duraka ģimeneir emigrējusi un pārtautojusies?

 7. Pie mums, Latvijā, arī, sēžot uz tiesājamā sola var vadīt valdību un pašvaldību – vienlaicīgi. Tas nekas, ja nav oficiāli apstiprināts Ministru prezidenta amatā. Pieteik ar ietekmēšanu un diktātu.

 8. Ar savu bezatbildibu

 9. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  tas pēc viena no 3 A principiem – “lielākais kretīns”, ko izteica A. Šķēle.

 10. “Zalais” no Valmieras un Pleskavas desantnieka delins ir dalibnieki no Horror Muppet Show kuru dirige Latvija,vel pagaidam esosie kremla cekisti.

 11. ” Zalais” no Valmieras,tapat ka Pleskavas desantnieka delins,ir Horror Muppet Show ampelmanis, kuru komande ES un NATO Valsti Latvija esosie kremla cekisti .

 12. Man liekas, ka visas partijas vajadzētu pasūtīt uz vienu vietu, veidot valdību un izpildvaru no speciālistiem. Man šis vārds – partija- uzdzen drebuļus.

 13. Vai b. Kučinskim veikta veselības pārbaude/ VAI 80-90 os nav bijuši LV likumpārkāpumi, vai nav bijis saistīts ar Krimināll,sodāmiem ”pasākumiem”. Kurš To, pārbaudīja, vai vis’pār pārbaudīja?Novēlu Kučinski, ilgu mūžu, lai paspētu ‘ņorakt” savus mazmazz bērnus, mazbērnus un bērnus. Priecīgu Izglaidi, Nelieti!

 14. zic-amatpersona nav tikai apkopēja ķōķa Ņura…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+