×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Valdībai jālemj par Rīgas kinostudijas valsts kapitāla daļu pārdošanu (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Rīgas kinostudija 65 gadu jubilejas dienā.

Valdībai būs jālemj par Kultūras ministrijas pārraudzībā esošās AS “Rīgas kinostudija” valsts īpašumā esošo kapitāla daļu pārdošanu.

Pārdot “Rīgas kinostudijas” kapitāldaļas rosināja arī Pārresoru koordinācijas centra vadītā kapitālsabiedrību izvērtēšanas darba grupa, un Kultūras ministrijai bija jāsniedz priekšlikumi saistībā ar šo ierosinājumu.

AS “Rīgas kinostudija” ir pieci akcionāri. Kultūras ministrijai pieder 84 950 kapitāla daļas, kuru vērtība ir 84 950 lati. “Riga Motion Pictures Development Limited” pieder 91 918 kapitāla daļas, SIA “Private Equity Insurance Group” ir 679 kapitāla daļu īpašniece, bet dažādām fiziskām personām pieder 42 580 kapitāla daļas. Kapitālsabiedrības reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 349 409 tūkstoši latu, kas sastāv no tikpat daudz dematerializētām akcijām. Katras akcijas nominālvērtība ir viens lats.

Kultūras ministrija skaidro, ka valsts līdzdalība šajā kapitālsabiedrībā ir nenozīmīga. Valsts līdzdalības saglabāšanā līdz šim būtiska ir bijusi Latvijas kino nozares profesionālo organizāciju izteiktā vēlēšanās saglabāt valsts līdzdalību akciju sabiedrībā “Rīgas Kinostudija” kā garantiju Rīgas kinostudijas kompleksa saglabāšanai un izmantošanai kino nozares vajadzībām, kā arī padomju laika filmu mantojuma saglabāšanā.

Tāpat valstij nav iespēju investēt “Rīgas kinostudijas” attīstībā un vienlaikus tās līdzdalība akciju sabiedrībā ierobežo citu investīciju piesaisti uzņēmuma attīstībai. Patlaban valstij nav izšķirošas ietekmes uz kapitālsabiedrības darbību, jo tās akciju daļa ir 24,31%, kas nedod iespēju ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

Līdz pārdošanas procesa noslēgumam kinostudijas akcijas plānots nodot AS “Privatizācijas aģentūra” turējumā.

Lēmuma projekts par kapitāldaļu pārdošanu iesniegts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te nu var redzēt vienu no nejaukākām latviešu īpašībām -”ne pašam ,ne sašam ”.Neprofesionāli clvēki sēž virsū kā vista uz ”s…čupu”.Tā vietā ,lai meklētu investorus Pasaulē ,jo tāds kino ražošanas kompleks nav visā Austrum Eiropā.Kaut gan pa šiem 22 gadiem viss darīt ,lai nolaistu līdz kliņķim.Ja vēl paskatītos atpakaļ ,par kādām cenām tika piedāvāti pakalpojumi ,lai tikai viņiem netraucētu dzīvot mierā.

Draugiem Facebook Twitter Google+