×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Valdībai varētu ļaut apturēt uzturēšanās atļauju tirgošanu (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Koalīcija šodien konceptuāli vienojusies atbalstīt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu dot valdībai tiesības uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu trešo valstu pilsoņiem.

Runa drīzāk būtu par tiesībām apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu kādām pilsoņu grupām no trešajām valstīm, pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Viņa pauda, ka nevienu konkrētu valsti nav paredzēts nosaukt.

VL-TB/LNNK pārstāvis deputāts Dzintars Rasnačs skaidroja, ka runa ir par atļauju piešķiršanas apturēšanu ne tikai saistībā ar nekustamā īpašuma iegādi, bet arī citos gadījumos.

Pašlaik plānots sagaidīt Tieslietu ministrijas sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju izstrādātos priekšlikumus. Vēlāk šis jautājums tiks virzīts kā Ministru kabineta lieta un pēc tam arī lemšanai Saeimā, norādīja Straujuma.

Vaicāta, kāpēc vispār nepārtraukt termiņuzturēšanās atļauju biznesu šajā ģeopolitiskajā situācijā, Ministru prezidente atsaucās uz Saeimas iepriekš pieņemto lēmumu un koalīcijas šodien panākto vienošanos.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pirms koalīcijas padomes sēdes noslēguma žurnālistiem norādīja, ka saistībā ar nacionālās drošības riskiem šāds deleģējums Ministru kabinetam būtu atbalstāms, taču jābūt ļoti precīziem par to, kas valdībai tieši tiks deleģēts.

Vaicāts saistībā ar iespēju Krievijas pilsoņiem liegt iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju, iekšlietu ministrs cita starpā norādīja: “Jābūt uzmanīgiem – ierakstot kādas noteiktas valsts pilsoņus šajā kategorijā, tas ir drauds valsts nacionālajai drošībai. Jābūt ļoti nopietnam izvērtējumam.” Kozlovskis lūdzis šajā jautājumā izteikties arī ekspertiem.

Viņš piebilda, ka šajā gadījumā runa ir par starptautiskajām attiecībām, un pauda uzskatu, ka šo jautājumu nevajadzētu skatīt steidzamības kārtā.

Kā ziņots, nacionālās apvienības Saeimas frakcija 31.martā pieņēma lēmumu aicināt koalīcijas partnerus dot valdībai tiesības uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā.

VL-TB/LNNK frakcija iesniegusi Saeimā grozījumus Imigrācijas likumā, aģentūru LETA informēja partijas preses sekretāre Laila Ozoliņa.

VL-TB/LNNK iesniegtais priekšlikums paredz, ka Ministru kabinets “valsts apdraudējuma novēršanas un pārvarēšanas nolūkos var uz laiku līdz vienam gadam apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu vienas vai vairāku trešo valstu pilsoņiem”. Apturēšana var tikt piemērota attiecībā uz termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu arī par nekustamā īpašuma iegādi. Priekšlikums arī paredz, ka vajadzības gadījumā termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas apturēšanu var pagarināt.

Kā ziņots, Saeimā vērtē otrreizējais caurlūkošanai nodotus grozījumus Imigrācijas likumā. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas atbalstītie priekšlikumi likuma grozījumiem paredz no 150 000 eiro līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma iegādes vērtību, par kuru piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Kopš 2010.gada 1.jūlija ir spēkā kārtība, ka Latvijā termiņuzturēšanās atļaujas var iegūt trešo valstu pilsoņi, kuri Rīgā, Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās iegādājušies vienu vai vairākus nekustamos īpašumus vismaz par 100 000 latu vai citur Latvijā par 50 000 latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai tad vēl kas palicis neizpirkts?

 2. Nav nekāds brīnums! Cik stulba savā būtībā ir bijusi valdība, tāda viņa arī ir. Neko nebūvēt un ja būvēt tad nozagt, pārējo graut, graut, graut! Vēl Skrundas poligona ēra (kas bija gatavs cietums Eiropas mērogā),latviešiem ar savu Idealoģiju(lasi pataloģiju) nav beigusies! Kapēc? Tapēc, ka latvieši neko neprot izņemot trallallā, trallallā. Bez vagara un stibas slinki un neuzņēmīgi. Kalps ir un paliek kalps un nedod Dievs iedot viņam varu. Apzags!

 3. Ka tik Kozlovskis arī nav no tās puses, no kurās Ukrainas iekšlietu ministrs. Ne jau velti par viņu kungs atsevišķi ir rūpējies. Ļoti ticams, ka arī aizsardzības ministrs, – pārāk aktīvi tas uzstājās šodien ar bezjēdzīgām vispārīgām runām. To visu labi jāizvērtē, lai tas labojums nekļūtu par tukšu tvaiku nolaišanu un acu aizmālēšanu.

 4. Viens bārdains vīrs reiz teica ,ka kapitālists rūpējoties par peļņu pārdos striķi pat tad kad jutīs ka ar šo striķi viņu vēlāk pakārs.

 5. KĀPĒC “VARĒTU ĻAUT?”… IR JĀAPTUR UZTURĒŠANĀS ATĻAUJU TIRGOŠANA JAU TAGAD!!! CIK VĒL ILGI TAISĀS “GULĒTĀJI” DOMĀT???? VALSTS DROŠĪBA IR PIRMĀ, PĒC TAM NAUDA BUDŽETĀ… Kad vajadzēja Cilinska kungu brutāli “patriekt” viņa personīgo domu dēļ un zinot, ka viņš 16.martā leģionāru gājienā piedalās ne jau PIRMO reizi, tad viss NOTIKA UZ VELLA PARAUŠANU BAIGĀ TEMPĀ UN GANDRĪZ TAJĀ PAT DIENĀ, KAUT GAN 16.datums bija tikai svētdien!!! TAGAD TAISĀS KĀ VECAS VISTAS un KAUT KO VĒL DOMĀS DARĪT…KAD BŪS REĀLI DARBI VALSTS AIZSARDZĪBAI ŠINĪ JAUTĀJUMĀ???

 6. vajag atcelt tirgošanu vispār Atbildēt

  Straujuma: “nevienu konkrētu valsti nav paredzēts nosaukt.”
  – – – – – – – – – –
  Dies’ lai pasarg’! Maskava varētu sākt burbuļot.

 7. Laba doma,atbalstu.

 8. Apsveicams lēmums. Beidzot…

 9. Maskavas kom’edi’nu teatris””greizie spogu’li”‘ JAU “”izl’im’ejis savus REKJL’AMAS uz J’urmalas rekl’amu stabiem.Tad nu steidziet “”ieg’ad’aties””bi’letes,par kuru naudu””m’akslinieki”‘v’ar’es iepirkt J’urmalas vasarn’icas un “‘uztur’eties””J’urMa’l’in’a,bet v’el’ak pras’it,lai Dome visas veidlapas p’artulko krieviski.Nu k’a? Nepat’ik?Gan jau autoriepas dedZin’as VecR’ig’a ar “‘kaujas saucieniem:””Pidosi!””

Draugiem Facebook Twitter Google+