×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Valmiermuižas pils parku rotā bērnu laukums senatnīgā stilā

Foto: Burtnieku novadsFoto: Burtnieku novads

Kopš 10. maija svinīgās atklāšanas Valmiermuižas pils parku rotā muižas stila bērnu rotaļu un atpūtas laukums, kas jau priecē kā vietējos bērnus, tā arī Valmiermuižas viesus, informē Burtnieku novadā.

Iedvesmojoties no Valmiermuižas vēstures, zem parka vecajiem kokiem un netālu no pils tornīša izvietotie rotaļu laukuma elementi ir ieguvuši senatnīgas formas.

Seni avoti vēsta, ka XVII un XIX gadsimtā izveidotajam laukumam līdzīgās atrakcijās izklaidējās arī Valmiermuižas augstdzimušie bērni. Līdz ar to rotaļu laukuma apmeklētājiem ir iespēja izzināt senākas spēļu un rotaļāšanās tradīcijas, klāsta novadā.

Šobrīd muižas parkā ir iespējams izšūpoties trīs dažādās šūpolēs un pārspēt pretinieku, spēlējot liela izmēra dambreti, bet mazākie bērni var rotaļāties smilšu kastē. Drīzumā atpūtas laukumu plānots papildināt ar umurkumuru – karuseli.

Valmiermuižas kultūras biedrība varēja ķerties pie rotaļu laukuma ieceres īstenošanas, pateicoties Burtnieku novada pašvaldības veiktajai muižas parka rekonstrukcijai, kas padarīja šo vietu piemērotāku pasākumu rīkošanai.

Bērnu rotaļu laukums izveidots, apvienojot projekta ELFLA pasākumā “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” iegūto finansējumu, Jāņu ielīgošanas pasākumu “Saulgriezis” apmeklētāju un tirdziņu “Ar gardu muti Valmiermuižā” tirgotāju ziedojumus divu gadu garumā.

Valmiermuižas kultūras biedrības nākamais projekts ir Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes piemineklis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+