×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2018
Drukāt

Valsts kontrole: Valstī beidzot ir jāsakārto izdienas pensiju sistēma (7)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Latvijā beidzot ir jāsakārto sensitīvā izdienas pensiju sistēma, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viņa atzīmēja, ka ik gadu Valsts kontrole veic ministriju un centrālo iestāžu gada pārskatu revīzijas, taču tāpat tiek revidētas atsevišķas sistēmas un problēmjautājumi. Kā vienu no šādām ilgstoši nerisinātām problēmām Krūmiņa minēja izdienas pensiju sistēmu – šis jautājums ir iestrēdzis vairāk nekā desmit gadus.

Valsts kontroliere atzīmēja, ka vecuma robeža izdienas pensijas saņemšanai nav mainījusies ļoti ilgu laiku, atšķirībā no parastās vecuma pensijas. Tāpat izdienas pensija ir būtiski lielāka nekā vecuma pensija, kas nav godīgi.

Krūmiņa arī uzsvēra, ka vairāk nekā 70% izdienas pensijas saņēmēju turpina strādāt tajā pašā jomā vai citā darba vietā un tādējādi tiek apiets likums, kas liedz strādājošajiem saņemt izdienas pensijas.

Pēc Krūmiņas teiktā, pensiju sistēmai ir nepieciešams nopietns izvērtējums, nevis spriedelējumi par jaunu profesiju iekļaušanu izdienas pensiju saņēmēju lokā.

Valsts kontroliere piebilda, ka vērsīsies pie Ministru prezidenta un Saeimas, lai aktualizētu izdienas pensiju problemātiku. Viņa gan arī piekrita, ka, visticamāk, pirms vēlēšanām šim jautājumam neviens nopietni nepieķersies. “Jau no 2005.gada šis jautājums ir sensitīvs, taču kādā brīdī, iespējams, pēc vēlēšanām, šim jautājumam beidzot ir jāpieķeras,” teica Krūmiņa.

Jau vēstīts, ka šodien Valsts kontrole informēs par ministriju un centrālo iestāžu 2017.gada pārskatu revīzijas rezultātiem. Preses konference notiks plkst.9.30 Valsts kontroles birojā, Skanstes ielā 50, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies Krūmiņa, kura informēs par finanšu revīziju rezultātiem un akcentēs galvenās tendences, kas konstatētas ministriju un centrālo valsts iestāžu finanšu pārskatos.

Ikgadējo finanšu revīziju mērķis ir pārbaudīt, vai ministriju un centrālo valsts iestāžu gada pārskati sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par iestāžu finansiālo stāvokli, naudas plūsmu un darbības finansiālajiem rezultātiem iepriekšējā gadā, kā arī, vai gada pārskati sagatavoti atbilstoši Latvijā spēkā esošo normatīvo aktu prasībām.

Revīzijā par 2016.gada ministriju un centrālo iestāžu finanšu pārskatiem Valsts kontrole secināja, ka budžeta izlietojuma atbilstība noteiktajam mērķim joprojām “klibo” un vairāki miljoni eiro ir tērēti neatbilstoši plānotajiem mērķiem.

Tāpat Valsts kontrole konstatēja, ka daudzās iestādēs piemaksas par personīgo darba ieguldījumu vai darba kvalitāti tiek piešķirtas teju visiem darbiniekiem, maksimāli izmantojot Atlīdzības likumā atļautās iespējas, tādējādi padarot tās par garantētu darba samaksas sastāvdaļu, nevis izmantojot spējīgāko un lielāko darba ieguldījumu sniedzošo darbinieku motivēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. kur Jūs skatieties,ja stradāt taja paša darba aizliegts likuma ietvaros,tad jaut;ajums- kāpēc nekas nav tiek darīts. Nedrikst strādāt,tad nedrikst! Lai cilvēki izvēlas iet taja penzija vai neiet. ! Atstaiet miera kurš godīgi nostradāja un aizgāja!

  2. Mūs gan visu laiku moka-algas mazas un nav nekādas piemaksas. Var jau gan runāt, ja pašai alga nesamērīga, ja salīdzina ar citiem-tad jau prēmija nevajag. Interesanti, tomēr, vai viņai nebija prēmijas???

  3. Ie m darbinieki visi iesim balsot par pastāvošo iekārtu…un varēsim atvadīties no izdienas pensijas!!!!

  4. Kad tiks norādīti atbildīgie par bezdarbību?

  5. Nesakārtota valsts pārvalde?

  6. miljonu šķērdētāji IR jātiesā !!!
    vai Kalnmeijeram šai sakarā būtu kas sakāms ?

  7. TAS BIJA JADARA JAU 28 GADUS ATPAKAL ,,KA TO IZDARIJA IGAUNIJA !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+