×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. septembris, 2012
Drukāt

Valsts prezidents akreditēs jaunos ASV, Somijas un Meksikas vēstniekus

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents nākamnedēļ darbam Latvijā akreditēs jaunos ASV, Somijas un Meksikas vēstniekus, liecina prezidenta darba kārtība.

Akreditācijas ceremonijas notiks otrdien jau prezidenta jaunajā mītnē Melngalvju namā, kur Valsts prezidenta kanceleja atradīsies vismaz līdz 2015.gadam, kamēr notiks Rīgas pils rekonstrukcija.

Pirmais pie prezidenta ieradīsies jaunais ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala (Mark Pekala), bet vēlāk plānota arī Meksikas vēstnieka Horhes Lomonako (Jorge Lomonaco Tonda) un Somijas vēstnieces Pirko Hemeleinenas (Pirkko Hämäläinen) akreditācija.

Pekala kopš 2010.gada pildīja nodaļas vadītāja pienākumus ASV Valsts departamenta personālvadības birojā. Pirms šā amata ieņemšanas viņš ir bijis ASV vēstnieka vietnieks Parīzē. No 2005. līdz 2007.gadam viņš strādāja par ASV valsts sekretāra palīga vietnieku ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas lietu birojā, kur pārraudzīja ASV divpusējās attiecības ar piecpadsmit Skandināvijas, Baltijas un Centrāleiropas valstīm. Savukārt no 2002. līdz 2005.gadam Pekala bija vēstnieka vietnieks ASV vēstniecībā Tallinā, Igaunijā. Pirms tam Nacionālajā drošības padomē viņš bija atbildīgs par jautājumiem, kas saistīti ar Krieviju.

Hemeleinena Somijas ārlietu dienestā strādā kopš 1989.gada. Viņa strādājusi arī Somijas vēstniecībās Igaunijā, Austrijā, Islandē, kā arī Somijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ņujorkā.

Savukārt Meksikas vēstnieks, kurš rezidēs Stokholmā, savā diplomātiskajā karjerā strādājis Meksikas pārstāvniecībās Maiami (ASV) un Nīderlandē. Viņš arī bijis Meksikas pastāvīgais pārstāvis Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā Hāgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+