×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Valsts saglabās līdzdalību SIA “Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja”

Foto: Ventspils Tūrisma informācijas centra arhīvsFoto: Ventspils Tūrisma informācijas centra arhīvs

Ministru kabineta komiteja šodien akceptēja valsts līdzdalības saglabāšanu SIA “Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja”, lai arī turpmāk nodrošinātu Latvijā daudzfunkcionālu starptautisku rakstnieku un tulkotāju centra darbību.

“Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas” 33,33% kapitāla daļu pieder Kultūras ministrijai, 33,33% kapitāla daļu pieder Ventspils pilsētas pašvaldībai un 33,33% kapitāla daļu pieder biedrībai “Latvijas Literatūras centrs”.

Kapitālsabiedrība dibināta 2005. gadā.

Kapitālsabiedrības pamatmērķis ir kultūras vērtību radīšana, izplatīšana un saglabāšana. Īstenojot Kultūrpolitikas pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam “Radošā Latvija” noteiktos rīcības virzienus un aktivitātes, 2015.gada janvārī starp Kultūras ministriju un “Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju” līdz 2017. gada 31. decembrim ir noslēgts līdzdarbības līgums “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu deleģēšanu kultūras jomā” ar mērķi veicināt literatūras attīstību, sekmēt starpkultūru dialogu un Latvijas literāro procesu iekļaušanos starptautiskā apritē, kā arī veicināt literatūras attīstības procesu decentralizāciju Latvijā, attīstot atbilstošu kultūrvidi arī Latvijas reģionos.

Kapitālsabiedrības darbību nodrošina ikgadēja valsts dotācija, kas 2015. gadā ir 90 000 eiro no valsts budžeta apakšprogrammas “Mākslas un literatūra”, pašvaldības ieguldījums, nododot kapitālsabiedrības lietošanā vēsturisko rātsnama ēku Ventspilī, Annas ielā 13, un veicot ēkas infrastruktūras uzturēšanu un uzlabošanu, kā arī biedrības ieguldījums kapitālsabiedrības darbības attīstības stratēģijas veidošanā.

Kapitālsabiedrības valdē ir viens valdes loceklis. Valdes darbību bez atlīdzības pārauga padome četru padomes locekļu sastāvā. Kapitālsabiedrības štatā ir trīs darbinieki.
Ņemot vērā to, ka kapitālsabiedrība ir vienīgā kultūras institūcija Latvijā, kura darbojas konkrētajā jomā, ir svarīgi, lai arī turpmāk tiktu nodrošināta publiskas personas komercdarbību attaisnojošo mērķu sasniegšana. Izbeidzot dalību kapitālsabiedrībā, var rasties situācija, ka kapitālsabiedrība maina savu darbības stratēģiju vai izbeidz savu darbību, skaidro Kultūras ministrija.

Vienlaikus dalības saglabāšana ir instruments, kā Kultūras ministrija var sasniegt kultūrpolitiski svarīgus mērķus literatūras jomā.

“Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas”, kuru valsts kapitāla daļu turētāja ir Kultūras ministrija, darbība primāri nav vērsta uz peļņas gūšanu. To galvenie uzdevumi ir sabiedrības vajadzībām nodrošināt kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras pakalpojumu attīstību un pieejamību. Ministrija, izvērtējot kapitālsabiedrības līdzšinējo darbību, uzskata, ka pašreizējais juridiskais statuss un dalībnieku sastāvs kapitālsabiedrībai sniedz daudzpusīgas iespējas efektīvi piesaistīt un izmantot finanšu un materiāltehniskos resursus, lai sekmīgi veiktu tai deleģētos valsts pārvaldes uzdevumus un sasniegtu noteiktos rezultatīvos rādītājus.

Lai kapitālsabiedrība kā kultūras institūcija pilnvērtīgi varētu turpināt īstenot kultūras institūcijai normatīvajos aktos noteiktās funkcijas, un, ņemot vērā, ka kapitālsabiedrība ir labs piemērs valsts pārvaldes institūciju sadarbībai ar privātpersonām vienotu mērķu sasniegšanai, tiek uzskatīts, ka kapitālsabiedrības juridiskais statuss arī turpmāk ir saglabājams kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+